Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Червенушки

Модератор: Serinus

Re: Червенушки

Мнениеот pandjo » Нед Мар 10, 2013 10:41 am

А така,благодаря!За офиката знам ама не се бях сетил за аптеките,благодаря още веднъж
pandjo
потребител
потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Авг 06, 2010 3:59 pm

Re: Червенушки

Мнениеот ТЕРИЕР » Нед Мар 10, 2013 11:08 am

Покълнали семена които вече са се раззеленили/ 5-6 см./, пъпки на плодни дървета, плодове и зеленцици харесват много и са задължителни.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Червенушки

Мнениеот pandjo » Нед Мар 10, 2013 1:48 pm

пъпки давам всеки ден,покълнеци сложих но още не са станали.Благодаря на всички за съветите
pandjo
потребител
потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Авг 06, 2010 3:59 pm

Re: Червенушки

Мнениеот akademika » Нед Мар 10, 2013 2:43 pm

pandjo написа:пъпки давам всеки ден,покълнеци сложих но още не са станали.Благодаря на всички за съветите

Пъпките са много добър избор и аз им давам поне 2/3 в седмицата а от няколко дена и цвят от глухарче намирам от него давам и на канарите
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Червенушки

Мнениеот ТЕРИЕР » Вто Апр 16, 2013 1:14 pm

Какво става има ли вече мътещи птици?
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Червенушки

Мнениеот zlatistij » Вто Апр 16, 2013 4:20 pm

колеги някой може ли да помогне с една женска,ако има някой може на лични :drinks:
Аватар
zlatistij
потребител
потребител
 
Мнения: 209
Регистриран на: Нед Фев 07, 2010 10:06 am
Местоположение: несебър

Re: Червенушки

Мнениеот akademika » Вто Апр 16, 2013 4:26 pm

ТЕРИЕР написа:Какво става има ли вече мътещи птици?

:wink: Много ми е рано още не са развити птиците тази година нещо закъсняват , само една резервна мъжка виждам че е развита а другите още нямат любовни мераци . При мене е по усойно и още птиците не са ми готови по принцип им слагам гнездовия материал след 5/10 май . Оставил съм 4 женски от тази година които ще пускам с мъжки червенушки а имам и 2 женски с щиглеци те са от миналата година . Времето е гадно и ако избързам нищо няма да стане язък за 4/5 месечната подготовка за това забавям топката .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Червенушки

Мнениеот ТЕРИЕР » Вто Апр 16, 2013 5:11 pm

Моята миналата седмица се заиграваше и клякаше на две канара и днес като погледнах вече мъти на четири яйца !!! Гледам ги свободно на северен балкон с мрежа и също си мислех че е рано но..... Дали е станало нещо времето ще покаже.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Червенушки

Мнениеот akademika » Вто Апр 16, 2013 6:55 pm

ТЕРИЕР написа:Моята миналата седмица се заиграваше и клякаше на две канара и днес като погледнах вече мъти на четири яйца !!! Гледам ги свободно на северен балкон с мрежа и също си мислех че е рано но..... Дали е станало нещо времето ще покаже.

:| дано да са пълни ако има малки трябва да им осигуриш брашнен червей поне аз със това ги храня + диви семена и плодове от типа на ягодите
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Червенушки

Мнениеот ТЕРИЕР » Сря Апр 17, 2013 5:21 pm

Тази червенушка унищожи до основи няколко големи растения като фикус бенджамин, китайска роза и други които не познавам. На балкона има и други птици,но тя е абсолютно тревопасно.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Червенушки

Мнениеот akademika » Сря Апр 17, 2013 6:57 pm

И агнето е тревопасно но докато е малко иска мляко .Червенушки без насекомоядна храна не може да извадиш аз съм първият в България който извадих доказано такива птици след като съм се учил от грешките на колегите преди мен . Храната прави борбата
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Червенушки

Мнениеот ТЕРИЕР » Сря Апр 17, 2013 9:23 pm

Хибриди от канар се отглеждат с храна за канари без проблем. Преди години съм взимал малки и подлагал на канари и са ги отглеждали без насекоми.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

ПредишнаСледваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта