Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


За синигерите, паднали от гнездата си

Модератор: Serinus

Мнениеот shikata » Вто Май 18, 2010 11:08 pm

to4enmernik написа:Много неразбираеми думи използваш, бре shikata: "бан", "спам", "мулти юзер". Къде остана чистия български език?! И той, като дивите птици, се напълни със странни хибридни образувания, сътворени от човека, в противовес на природните закони.
Явно нещата, които ти пиша, не ти допадат. Е, истината е горчива.
А аз, мога да правя по един нов профил всеки ден.... Шегувам се. :D

Поднасям своите извинения на всички истински ценители на дивата природа! Явно, форумът е създаден от и за такива.
На останалите пожелавам поне по един акт и среща с Агенция за дъжавни вземания.

А сега можеш да "баннеш" и този профил и да продължиш да гледаш действителността през розовите си очилца.
Или да пробваме някаква форма на сътрудничество, пък да видим ще излезе ли нещо. Току виж сме допринесли поне с нещичко малко за опазване на някаква част от дивата природа.
Оставям на теб. Ако размислиш, ще изпратя координати.

Поздрави: адютантът на капитан Планета


За изразите мога да ти кажа че на село бабите и дядовците като им кажат че са от Регионалната инспекция по околна среда и води (РИОСВ) и те питат това какво е и най накрая разбират, че човека е нещо подобно на горски.Да, в най-новата енциклопедия на света и в форум обществата тези думи като "бан", "спам", "мулти юзер" се използват редовно. Не ми допада начина по който си мислиш че нещата се оправят.Розовите очила не се знае кой ги е сложил и си мисли че по даден начин ще реши проблема.А пазарлъци с никой не водя.Всеки е избрал своя начин за помощ на природата.Много е прав nightingale като ти казва от къде трябва да се почне, от там изчезва животинският и растителен свят в България.Повечето от така наречените природозащитници не са наясно от посоката от която трябва да тръгнат.Но това е положението в нашата страна.Тук винаги ще си остане потърпевш "кокошкаря" а истинските виновници даже няма кой да ги посочи , да не говорим за друго.

Между другото за да Ви е спокоен съня и този Ви акаунт ще бъде наказан и забранен, защото такива са правилата на форума
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: За синигерите, паднали от гнездата си

Мнениеот sokola » Сря Фев 08, 2012 9:51 pm

Здравейте.Вчера сутринта едно синигерче (голям синигер) се бе вмъкнало в витрина на терасата ми и го хванах.Сложил съм го в клетка,сложил съм му вода,сложил съм му храна(парче ябълка,счукани орехи и овесени ядки) но само го видях веднъж да е клъвнало от храната,а не съм го видял да пие вода.Лети из цялата клетка,доста е енергично.Въпроса ми е дали само ще почне да се храни и да пие вода,или трябва аз да му давам.През ноща си беше сложило главата под крилото и май е спало.Гледам 5-6 перца две от които бая големи са му паднали.Ако го пусна дали ще оцелее или да го държа в клетката и аз да го храня?
sokola
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Фев 08, 2012 9:35 pm

Re: За синигерите, паднали от гнездата си

Мнениеот shikata » Сря Фев 08, 2012 9:53 pm

Мисля че по добре ще е да го пуснете, а за да сте сигурни че помагате закачете едно парче несолена сланина високо но не вътре в остъклената тераса, да видите колко синигери ще се съберат на него.Иначе синигера е насекомоядна птица и е трудна за отглеждане в домашни условия.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: За синигерите, паднали от гнездата си

Мнениеот sokola » Сря Фев 08, 2012 9:57 pm

Ако му дава с капкомер в човката ще пие ли вода?утре сутринта му е вече втори ден незнам колко още ще издържи без вода.Пускам му звуци на синигери и почва да скача из клетката,това дали го успокоява или го дразни?
sokola
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Фев 08, 2012 9:35 pm

Re: За синигерите, паднали от гнездата си

Мнениеот sokola » Сря Фев 08, 2012 10:01 pm

Благодаря ти за бързия отговор.Сега гледам е заспало и не искам да го будя.Утре ще му сложа сланинка.Но най ме е грижа за водата.Въобще не искам да го умора хайвана.Незнам утре ако го пусна дали ще оцелее падат много ниски температури (-20) а с тея паднали перца не го виждам в тоя студ.
sokola
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Фев 08, 2012 9:35 pm

Re: За синигерите, паднали от гнездата си

Мнениеот pavel ivanov » Сря Фев 08, 2012 10:12 pm

sokola написа:Благодаря ти за бързия отговор.Сега гледам е заспало и не искам да го будя.Утре ще му сложа сланинка.Но най ме е грижа за водата.Въобще не искам да го умора хайвана.Незнам утре ако го пусна дали ще оцелее падат много ниски температури (-20) а с тея паднали перца не го виждам в тоя студ.



Нищо му няма ,пускай го.Ако искаш да им помагаш направи както ти каза shikata .
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе

Re: За синигерите, паднали от гнездата си

Мнениеот Христо Христов » Сря Фев 08, 2012 10:45 pm

Утре пусни синигера, колкото повече го държиш затворен, толкова увеличаваш вероятността да го умориш.Освен сланина, както ти казват колегите можеш да даваш и суров слънчоглед, но на място където да не се вмъкват във витрината на терасата птиците.
Изображение Изображение Изображение
На снимките горе се вижда как давам сланината и кой си похапва от слънчогледа. :wink:
Христо Христов
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 9:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: За синигерите, паднали от гнездата си

Мнениеот sokola » Чет Фев 09, 2012 11:37 am

Здравейте отново.Пуснах го синигерчето като преди това го видях че се хранеше от храната.Сигурен съм че пак ще го вида по терасата.На негово място в клетката си мисля да гледам вълнисто папагалче.
sokola
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Фев 08, 2012 9:35 pm

Re: За синигерите, паднали от гнездата си

Мнениеот shikata » Пет Фев 10, 2012 10:56 pm

:| :drinks:
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: За синигерите, паднали от гнездата си

Мнениеот DEMON » Съб Фев 11, 2012 8:00 pm

Това с сланина е лудница :lol: но повече налитат на луканка.
DEMON
потребител
потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 11:21 pm

Re: За синигерите, паднали от гнездата си

Мнениеот Христо Христов » Нед Фев 12, 2012 8:14 pm

Един клип от днес:
Христо Христов
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 9:48 pm
Местоположение: Шумен

Re: За синигерите, паднали от гнездата си

Мнениеот sokola » Пон Фев 13, 2012 10:28 am

ми нямам такава сланина неосолена,имам на парче леко осолена.ако им сложа някакви кръгчета салам(примерно хамбургски),ще им стане ли нещо от тва че са имат с нитрати,консерванти и прочее.
sokola
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Фев 08, 2012 9:35 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта