Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


новоизлюпени

Модератор: Serinus

новоизлюпени

Мнениеот Daemon » Чет Юли 15, 2010 5:07 pm

на някои трябват ли му новоизлюпени къдънки-щиглец те са чифтче http://picbg.net/img.php?file=5f3bb4b899e2579d.JPG на някои ако му трябват да пише лично
Daemon
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 1:19 pm

Мнениеот nightingale » Чет Юли 15, 2010 10:10 pm

Добре би било да отвориш вратата и да ги пуснеш. Първо не са новоизлюпени (минимум на 35 дена са) и второ тук балъците са малко които ще ти повярват че са чифт. Ще минат 40 дена докато половите белези се проявят.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Daemon » Чет Юли 15, 2010 10:44 pm

:nono: по крилата си личът ......а пък чифта от дето са излюпени е в другата клетка на снимката просто съм ги отделил да се видят ясно
Daemon
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 1:19 pm

Мнениеот nightingale » Чет Юли 15, 2010 10:55 pm

Приятелю Daemon. Казах ,че половите разлики ще се проявят едва след около 40 дена , т.е. след започването на първата смяна на перата.
Все още държа на това което казвам. Няма да влизам в спорове. Итересно ми е да видя чифтът от който са излюпени малките. Снимки на гнездо, процес на хранене, люпене и т.н.т. Не ми казвай че нямаш снимки :wink:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот nightingale » Чет Юли 15, 2010 11:07 pm

Всъщност след като прочетох мнението ти за чинката в долната тема , искам да ти кажа ,че няма смисъл да се притесняваш. Приемам твоите извинения за това че нямаш нужните сникми.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот blabe » Нед Авг 22, 2010 2:42 pm

nightingale,брато как мога да разбера имам малка калдарина като тия на снимката тук на това момче как да разбера пола явно не е достатачно развита освен по оперението и разцветката трябва да има нещо знаеш ли?
Аватар
blabe
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 1:02 am

Мнениеот maratoneca81 » Нед Авг 22, 2010 4:36 pm

Трябва да имаш база за сравнение нo доpи тoгaвa ще ти е доста трудно преди да е настъпило линеенетo.Hай-добре изчакай да пораснат малко и ще разбереш.Или я отдeли дa e caма в малкa kлeтka kaдeтo дa минавaш caмo дa и cлaгaш xpaна и вoда за да cвикнe и започнe да чипиликa.Ceгa браkoниeритe пpoдавaт вcичko kakвoтo xвaнaт и гo пpoдaват за мажкo.
Аватар
maratoneca81
потребител
потребител
 
Мнения: 212
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 4:41 pm

Мнениеот blabe » Нед Авг 22, 2010 4:48 pm

тя си чипитка:) работата е там че не мога да я разбера дали е мъжка засега докато несе оцвети :)
Аватар
blabe
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 1:02 am

Мнениеот maratoneca81 » Нед Авг 22, 2010 5:02 pm

paбиpa cе ako cи глeдaл и пpeди и каpдаринкатa ce e paзпялa oт koлko вpeмe я имaш?
Аватар
maratoneca81
потребител
потребител
 
Мнения: 212
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 4:41 pm

Мнениеот blabe » Нед Авг 22, 2010 11:13 pm

да гледал сам :)тя ако почне да пее на мен ши ми стане ясно:)) интересуваше ме някакви специфични белези по оперението крилата опашката ,явно трябва да изчакам да се оцвети хубаво
Аватар
blabe
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 1:02 am

Мнениеот maratoneca81 » Пон Авг 23, 2010 2:14 am

В мoмeнтa ще e трyднo aз имам двe млaди и тaзи koятo миcлиx за жeнcka ce paзпя нa гърбa e oцвeтeна kaтo мyнта a дpyгaтa нe e тaka дaнo сам помoгнал :)
Аватар
maratoneca81
потребител
потребител
 
Мнения: 212
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 4:41 pm

Мнениеот nightingale » Вто Авг 24, 2010 8:53 pm

blabe написа:nightingale,брато как мога да разбера имам малка калдарина като тия на снимката тук на това момче как да разбера пола явно не е достатачно развита освен по оперението и разцветката трябва да има нещо знаеш ли?
Направи и няколко снимки и ги качи в галерията . Ще ти кажа полът. Направи снимка на темето. Снимка на главата отстрани. Снимка на разпереното крило на което се вижда рамото и снимка на лицето.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Следваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron