Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


определяне на вид

Модератор: Serinus

Мнениеот Tошков » Пон Сеп 06, 2010 10:14 am

Въпреки моите съвети да се храни ЛЯСТОВИЧКАТА с насекоми хотата които я намериха не са спазили указанията и птицата е починала :( ха Отново благодара на всички за подадената информация.
А ти си намери друга работа и си реши личните проблеми и спри да се заяждаш с хората целта е да сме конструктивни, а че не съм познал лястовицата е мой проблем които въобще не те касае ясно :evil:
Админе заключи темата моля
Ветеринарна клиника КАКАДУ
http://www.klinika-kakadu.com/
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Мнениеот петър » Пон Сеп 06, 2010 11:09 am

Много е хубава тази загриженост за малките лястовичета,сигурен съм,че никой не би могъл да отгледа чисто насекомоядна птица от тази възраст и после да я върне в природата успешно.По-добре да не им разрушаваме гнездата под нашата стряха или в ъгъла на прозореца, а малките от тази възраст да не ги прибираме вкъщи да ги храним.Ако имат късмет и що-годе летят родителите им ще ги намерят и хранят,ако не естественият отбор не случайно играе роля в еволюцията на вида.Ако искате да отворим друга тема кой какво е отгледал от малко и от каква възраст за да се знае от другите какво е възможно и какво не.Аз съм отглеждал малък поен дрозд и малки косчета от около 10 дневна възраст и малка сврака .Имал съм неуспех със зеленика-фрол на около 15 дни-вече имаше инстинкт за самосъхранение и не отваряше човка ,а поради специфичните звуци,които издаваше канарите също отказваха да го хранят.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот Paulina » Пон Сеп 06, 2010 12:00 pm

Tошков написа:Въпреки моите съвети да се храни ЛЯСТОВИЧКАТА с насекоми хотата които я намериха не са спазили указанията и птицата е починала :( ха Отново благодара на всички за подадената информация.
А ти си намери друга работа и си реши личните проблеми и спри да се заяждаш с хората целта е да сме конструктивни, а че не съм познал лястовицата е мой проблем които въобще не те касае ясно :evil:
Админе заключи темата моля

Кой навири носа до над облаците ? Докторската титла не носи със себе си такива права ! Няма нищо лошо да не се познае едно животно , макар и обикновено , лошото е да се твърди , че е някакво друго ( при липсващи знания ) ! :evil:

Съжалявам за птичето , то не е виновно за нищо !

==========================================

Предложението на Петър е много добро , искам само да добавя , че много малки птици дори и намерени нямат никакви шансове , защото понякога хората трябва да работят по 8 - 10 часа и не всеки може да вземе птицата на работното си място :( .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Tошков » Пон Сеп 06, 2010 12:17 pm

Paulina аз не съм регистриран във форума с титла пред името защото не се определям като достатъчно компетентен за да се титлувам с доктор пред хората В този форум. От скоро се занимавам с отглеждане на декоративни птици. А за медицинската ми подготовка да не си посмяла да коментираш.
Най-официално те каня в моята клиника да се запознаем и да провериш с колко НАВИРЕН нос съм, а пък и тъкмо да ме по научиш на някои неща все пак си ми кака, а аз съм млад и пъргав.Само да не си момче.........
:cool:
Ще се радвам да получа малко от познанията ти за абсолютно всичко по белия свят, всет пак ти си хонорис кауза. :idea:
Ветеринарна клиника КАКАДУ
http://www.klinika-kakadu.com/
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Мнениеот maratoneca81 » Пон Сеп 06, 2010 3:33 pm

Mного сажалявам за лястови4ето много е трудно наистина да се изгледа изцяло насекомоядна птица особено ако се работи по 8-10 4аса на ден :(
Аватар
maratoneca81
потребител
потребител
 
Мнения: 212
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 4:41 pm

Мнениеот shikata » Вто Сеп 07, 2010 12:42 am

Заключена
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Предишна

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта