Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


красота

Модератор: Serinus

Re: красота

Мнениеот [dream] » Пон Апр 11, 2011 12:12 am

DEMON написа:Каква ти е стратегията, като сложиш пръстен, после да си я познаеш ли :lol: не съм хванал досега калдарина с пръстен, само скате с чист алуминиев пръстен без боя и съм сигурен, че беше взето яицето от гнездо и подложено на канар и пилето опръстенено, понеже сменяше поне 10 серии инициалите на пръстена са таина! Кои ти разреши да ловиш забранени видове, кои ти пълни главата с глупости да се криеш, а :lol: ако ти направят един обиск и ти ще цъфниш с една волиера диваци както повечето тука, света вода ненапита :D нали гледам кадето и да отида и видя клетки ако чуя 1 канар наокло има поне 5 диви!


Във вас може да имаш волиера и да гледаш диви птици.
Аз моите ги гледам в кафези и имам 7 диви пилета.
Кажи ми къде ловиш и ще разбереш(направо ще усетиш) кой ми пълни главата с глупости.
Такъв финансов удар ще получиш, че няма да искаш да погледнеш диво пиле.
Вижвам че и си доста необразован по темата с опръстеняването и с каква цел се прави. Вземи и потърси малко информация защо и как се прави това.
Ако всепак неможеш да намерш подобно четиво, пиши ми на ЛС и ще ти дам.
[dream]
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 4:40 pm

Re: красота

Мнениеот nightingale » Пон Апр 11, 2011 12:32 am

Сега съм и аз наред да кажа нещо.
Още повече че съм се занимавали С аматьорско и с профисионално улавяне и опръстеняване на диви птици.
Тези ,които казват че го правят или са го правили (независимо под каква форма) биха ли уточнили каква е била или Е целта на дейноста им?
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: красота

Мнениеот DEMON » Пон Апр 11, 2011 9:12 pm

[dream] написа:Във вас може да имаш волиера и да гледаш диви птици.
Аз моите ги гледам в кафези и имам 7 диви пилета.
Кажи ми къде ловиш и ще разбереш(направо ще усетиш) кой ми пълни главата с глупости.
Такъв финансов удар ще получиш, че няма да искаш да погледнеш диво пиле.
Вижвам че и си доста необразован по темата с опръстеняването и с каква цел се прави. Вземи и потърси малко информация защо и как се прави това.
Ако всепак неможеш да намерш подобно четиво, пиши ми на ЛС и ще ти дам.


Aбе не та знам от колко г се занимаваш и си в тая свера, но като ти видях клетката нещо ти са е пообелила блажната боята, тази пръчка вътре е за скумруци :lol: махни я щото от такъв бастун ноктите ще и станат като на дуган, и щи спука очите на мъжкия като ги събереш :lol: слагат се по принцип кацалки с различен диалетър но по добре тънки да ги обхваща с целия крак, знам целта на опръстеняването... Хващам пилета от 3 клас с прекъсвания заради ангажименти и забележи само март, никога съм нямал проблем, волиера нямам. Всяко пиле гледам в отделна клетка, на всеки 2 г ги пускам и взимам нови, в момента новата партида е в транс някои хори ги заболява главата да слушат :lol:
DEMON
потребител
потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 11:21 pm

Re: красота

Мнениеот [dream] » Пон Апр 11, 2011 10:46 pm

DEMON написа:
[dream] написа:

Aбе не та знам от колко г се занимаваш и си в тая свера, но като ти видях клетката нещо ти са е пообелила блажната боята, тази пръчка вътре е за скумруци :lol: махни я щото от такъв бастун ноктите ще и станат като на дуган, и щи спука очите на мъжкия като ги събереш :lol: слагат се по принцип кацалки с различен диалетър но по добре тънки да ги обхваща с целия крак, знам целта на опръстеняването... Хващам пилета от 3 клас с прекъсвания заради ангажименти и забележи само март, никога съм нямал проблем, волиера нямам. Всяко пиле гледам в отделна клетка, на всеки 2 г ги пускам и взимам нови, в момента новата партида е в транс някои хори ги заболява главата да слушат :lol:



Пак се изказваш неподготвен.
Тази снимка, която си гледал е от тавана на един приятел, от който взех щиглечката. Снимахме я преди да е взема.
Всички кафези са ми нови.
Аз, за разлика от Теб, не си сменям птиците на всеки 2 години, а сменям кафезите.
От изказването Ти си личи колко си в час и колко ти пука за птиците ,,на всеки 2 г ги пускам и взимам нови".
Щом не ти пука за птиците, няма да се учудя ако ги отглеждаш в щайга покрита с мрежа за комари :D .
Не ме учи как да гледам птиците си. ТИ научи нещо повече за тях, за да знаеш как да ги гледаш и какво да правиш с тях и след втората година.
Моите птици си ги гледам добре и затова няма нужда да ги подменям толкова често.
[dream]
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 4:40 pm

Re: красота

Мнениеот shikata » Пон Апр 11, 2011 11:06 pm

Моля придържайте се към добрия тон и не си позволявайте нападки един към друг, от това не печели хобито ни.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: красота

Мнениеот slona67 » Вто Апр 12, 2011 1:13 pm

Тези ,които казват че го правят или са го правили (независимо под каква форма) биха ли уточнили каква е била или Е целта на дейноста им?

Мисля си, че всеки който Е или е бил опръстенител знае каква е целта на БАН.Но подозирам,че въпросът ти е каква целта на самите опръстенители! Сигорен съм, че има хора който под прикритието на разрешителното се облагодетелстват. :nono: :nono:
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: красота

Мнениеот nightingale » Вто Апр 12, 2011 9:57 pm

Всъщност имах в пред вид точно целта на конкретното опръстеняване защото това, че в БАН е залегната изучаването на етологията на местната орнитофауна , това не значи че трябва да се ръгат пръстени като за световната купа по футбол. Целите на академията са изучаването на поведението , различните видове миграции , броят и състоянието на възпроизвеждане на популациите , тяхната възприемчивост към промените на средата и т.н.т .
Лично на мен не ми е известно институцията да е събирала каквито и да е данни за конкретният вид птици.
Та затова и попитах, защото ми стана интерено. Пък и въпросът ми бе и малко реторичен.
Рзбира се има и чисто любителско опръстеняване но то пак не е безразборно.
Както и да е.
Тук прочетох едно нещо ,което силно ми направи впечатление.
А именно :
слагат се по принцип кацалки с различен диалетър но по добре тънки да ги обхваща с целия крак...

Малко хора знаят,че за добрата кондиция и състоянието на мускулатурата при повечето диви птици се препоръчва кацалката да е наистина по-тънка от препоръчваната . А именно поне една от тях да може да се обхваща с цялото стъпало. Тук важи правилото, колкото по-неудобна - толкова по-малък риск от атрофия.
За което поздравявам DEMON.
Нали знаете, това което го пише по книгите , не расте по нивите :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Предишна

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта