Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Намерих едно птиче и не зная какво да правя

Модератор: Serinus

Намерих едно птиче и не зная какво да правя

Мнениеот kali8708 » Пон Дек 27, 2010 10:54 pm

Не мога да разбера какво е - уви няма как да го снимам, за да попитам, затова ще опитам да ви го опиша.
Има кафяво на главата, малко по-едро е от врабче, човката му е по-голяма, по крилата има черни ивици, а около човката сякаш има катинарче - черно., което продължава и около очите - получава се едно черно кръгче...гърдите му са светло кафяви или жълти.
Днес беше се свило в една преспа и не можеше дори да стои на краката си, затоплих го и го прибрах вкъщи..но не зная какво да го правя. Направих му клетка, сложих му зрънца и вода (нито яде, нито пие - доста е уплашено все още)
По-добре ли е да го пусна? Или да изчакам да минат студовете? И как да разбера какво яде и как да му го слагам.
Досега съм отглеждала само котки - имам две, те не се допускат в стаята, където е..
Никакви звуци не издава, сяамо като го взех от снега още леко пищеше, много слабо (звучеше като човешко стенание).
Моля ви, помогнете ми малко. Пълен инвалид съм с птиците!
kali8708
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 10:44 pm

Re: Намерих едно птиче и не зная какво да правя

Мнениеот Rosen Kapitanov » Пон Дек 27, 2010 11:45 pm

По описанието което си дал смятам , че е черешарка , но каквото и да е птичето се обади на РИОСВ.
Ямбол и Сливен са към РИОСВ - Стара Загора. Ето телефоните там: 042/692 200 и 042/692 226.
В Бургас има РИОСВ - Бургас, който отговаря на телефони: 056/813 205 и 056/813 212.
02/955 41 52, 02/955 42 94 и 0882 408481. София – град и Софийска област.
Аватар
Rosen Kapitanov
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

да

Мнениеот kali8708 » Вто Дек 28, 2010 1:19 am

точно такова е - както ми се отвори снимка в уикипедията - пише, че е защитен от закона вид. Какво ще последва като звънна, ще се погрижат ли за мъничето? Явно при мен не иска да стои, не е спокоен.. (не знам защо реших, че е мъжки - има арогантно поведение)
kali8708
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 10:44 pm

...

Мнениеот Костадин Кeрaмзиев » Вто Дек 28, 2010 3:07 am

Oпитай се да го нахраниш с нещо варено яйце например ама гледам да го натъпчеш той е малко само няма да почне да яде и задължително му даваи вода по един или др начин
Аватар
Костадин Кeрaмзиев
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Дек 19, 2010 9:37 pm
Местоположение: Асеновград

Мнениеот kali8708 » Вто Дек 28, 2010 3:33 am

той си е възрастна птица... едва ли ще успея на сила да му дам нещо...но все пак ще опитам с капкомер да му дам вода....не е пил въобще..
kali8708
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 10:44 pm

Мнениеот shikata » Вто Дек 28, 2010 11:38 am

Да, по това време на годината няма как да е малко. По възможност го дръжте на полутъмно за да е по спокойна птицата.За храненето ще помогне друг защото при тези птици нямам познания.Какви зрънца сте му сложили?А най добрия вариант според мен, ако е живнало и може да лети добре да го пуснете.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот Георги Трифонов » Вто Дек 28, 2010 8:15 pm

Значи давай му слънчоглед,ядът го,аз съм си гледал преди черешарки! А е най добре да го пуснеш !!! :):)
:):):):):):):)
Георги Трифонов
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 1:15 pm
Местоположение: Гр. Средец ,, Обл. Бургас

Мнениеот Галин Господинов » Вто Дек 28, 2010 9:24 pm

Аз съм давал компот от череши, тоест даваш костилката, ако намериш и на някоя лоза изсъхнало грозде също става... :D :D :D
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Мнениеот nightingale » Сря Дек 29, 2010 12:03 am

не знам защо реших, че е мъжки - има арогантно поведение)

:lol: :lol: :lol:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Днес го пускам...

Мнениеот kali8708 » Сря Дек 29, 2010 2:46 pm

Странно е как човек може да се привърже към животинка за два дни, но с тези котки..по-добре ще е за него. Иначе да споделя опит - хапваше си ябълка (разрязах я и си човъркаше около семената) ядка от орех също му се услади..
а за арогантното поведение си е баш така - перчи се, даже се опитва да ме напада като си поднеса ръката - мъж е :)))))
В моят квартал има предимно къщи, а и гората е близо така че ще се оправи. Живна малко и лети из целия апартамент (което предизвика бурното възмущение на котките, които от два дни са затворени в една от стаите), но все пак му е тясно и няма, няма се бута в прозореца.
Не е щастлив затворен и няма да свикне... а е и сам!
Трудно ми е, но го пускам!
kali8708
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 10:44 pm

Мнениеот nightingale » Сря Дек 29, 2010 3:02 pm

а за арогантното поведение си е баш така - перчи се, даже се опитва да ме напада като си поднеса ръката - мъж е :)))))

Toва не е перчене а отчаян опит да сплаши великана който го тормози.Правят го и мъжките и женските.
Правят го дори и младите току що излетели от гнездото черешарки.
Пусни птицата.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот kali8708 » Сря Дек 29, 2010 3:38 pm

разбира се - шегувах се за това, че е мъж

Пуснах го! Излетя към къщите, които са в края на квартала, а оттам и гората е близо. Мисля, че се беше ударил някъде в някой камион или нещо подобно, защото като го намерих беше много зле...но живна, разлетя се, а като и отвори човката да ме хапе...
Пуснах го, но е някак си странно. Искаше ми се да си гледам птиче...ще помисля да си купя канарчета или папагалчета.
kali8708
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 10:44 pm

Следваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта