Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Славеи през зимата

Модератор: Serinus

Re: Славеи през зимата

Мнениеот winston1 » Нед Апр 27, 2014 2:35 am

Уж си чел в Руските форуми , пък не си разбрал най-същественото - там хората се и си отговарят.
Истина говориш,питат,одговарят и помагат на начинаещите хора сьс свойто знание,ама не сь надути и неодговарят подигравателно като теб....не търсят начин да се заяждат,не мислят че са най умните и най знаещите като теб напримерг/син HIGHTIHGALE....учат един от друг :cool:
winston1
потребител
потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Апр 28, 2012 9:16 pm

Re: Славеи през зимата

Мнениеот akademika » Нед Апр 27, 2014 9:42 am

nightingale написа:
stoianov написа:
Ем, покажи ги тия славеи да ги видим и ние де!


Ееее стига се заяжда колега Стоянов.
Ще взме да покаже някоя друга гарга , че да стане за резил.
Дай му малко време да се ограмоти поне.
То и колегата ''академик'' има ,много добри пеещи славеи ама не може да ги постне да ги видим , щоту видиш ли трудно се оправял с качването на клипчета.
Поне на мен така ми е споделял.

Преди 7-8 години беше фанал през есенния прелет един южен славей, който е с различен генотип, който генотип като правило обитава Великобритания ,Норвегия и Западна Азия и го беше ктъстил ''блатен славел'' щоту видиш ли го бил фанал около едно блато.
Тези славеи наистина пеят по друг начин и той си помислил ,че е открил топлата вода.
Е , продаде го хайванчето на един колега , щоту голям любител наптиците разийш.
Пускал съм и друг път запис на такъв славей.
Този е на мой приятел от една бивша съветска република.


Да не се правим на ударени :idea: никога няма да обвинявам някой не справедливо . Тука сте отделили 3/4 изречения за мен без да участвам във вашия спор и след това winston1 е написал това което вие цитирахте .Ще ви помоля най - любезно да не ме намесвате във вашите спорове защото както написах преди не съм на вашето равнище и тези дискусий вече не са ми по фкуса . Като преглеждам моите писания във форума след всяко второ или трето следва злобно заяждяне от ваша страна без значение от какво естество е темата . Понеже тази тема се разтегли много аз спрях да пиша но това не ви спря да ме ядете . В случея вашите коментари по мой адрес са си чисто заяждане което не съм предизвикал апсолютно с нищо а и не ви прави чест да си измивате ръцете с друк член на форума . Дано сте разбрали какво се опитвам да ви кажа и да престанете да се заниманате с мен . Във форума има достатъчно хора с които може да си дискотирате какви ли не теми, аз се изморих да се боря с вятърни мелници и ми писна да водя безсмислени и никумо не нужни спорове .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Славеи през зимата

Мнениеот nightingale » Нед Апр 27, 2014 3:12 pm

Ам,даааа.
Явно се чустваш обиден когато си позволя да коригирам някои твои грешни твърдения.

Ето например
Ти твърдеше , че цвета на брашнените червеи зависи от храната.
Аз не се съгласих с теб.
Стават сиви преди поредното събличане на обвивката си и се след това свежи почти бели на малко по-голям размер екземпляри.

Едно друго твое твърдение беше , е оцета бил дезинфектант на питейната вода.
И тук не позна.
Оцета наистина има такива свойства , но не и на питейната вода.
С оцета променяш ph на водата което понякога може да навреди.
Той на всичкото отгоре е органична киселина и дори не може да бъде безвреден коректор на киселинноста.
Това се прави с помощта на неорганичните киселини.

Беше казал че мравите йца ставали за храна на птиците.
Поправихте че не яйцата а какавидите и ларвите се използват.
Яйцето на червената горска мравка е една трета от милиметъра.
Предполагам ходил си на училище (поне до 6 клас )


Такива корекции съм ти правил.
Ако си забелязал на верните неща не си позволявам да оправям реплики.

Щом се обиждаш , добре .
Няма повече.
Обаче аз уважавам всеки един член във форума и когато някой от тях си направи грешния извод от невярно написано твърдение ,а аз знам верният отговор , това е все едно , че участвам и аз в заблуждението му.

С това как да постъпя.
Дай ми съвет .
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Предишна

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта