Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Славеи през зимата

Модератор: Serinus

Re: Славеи през зимата

Мнениеот Стефан Марев » Чет Апр 14, 2011 11:36 am

Браво колега! Много се радвам,че има такива хора като тебе :wink:
Аватар
Стефан Марев
потребител
потребител
 
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 5:08 pm

Re: Славеи през зимата

Мнениеот nightingale » Чет Апр 14, 2011 12:08 pm

За съжаление положението се влошава.
Снеговалежът се усилва а синигерите разгадаха местата на подхранките и бързо ги опразват.
Наложи се да ги заредя наново и да се разделя с последните два буркана мрави яйца. :(
Ако до слетобяд снегът не спре и да не могат да се оголят части от земята , ще се наложи да уловя и подслоня и другите три славея.
Бедстват повечето прелетни птици.
Радостното е че коприварчетата ще се справят,тъй катосе хранят с изпадналите в хипотермия насекоми в съцветиятана дръвчетата.
При хранещите на замята птици обаче положението е наистина кофти.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Славеи през зимата

Мнениеот nightingale » Чет Апр 14, 2011 9:17 pm

За щастие в късният слетобед нещата се поуспокоиха.
Голяма част от снегът се разтопи. Славеите ,които подхраних се чустваха добре. Не ми позволяваха да ги наближа на по-малко от 8-10 метра.Два от тях дори изпълняваха откъслечни строфи.
Това говори за добре работещи инстинкти .
За радост не се наложи да опъвам пайжини и други ''салтанати''
Реших ,че е време да пусна този ,който подслоних
Към 17 часа той отлетя към храстите си.
Надявам се утре да чуя отново песента му.
:drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Славеи през зимата

Мнениеот Емо » Чет Апр 14, 2011 10:11 pm

Поздравления за добрия край на сагата Тихо!

пп. Аз да те подсетя - готвиш ли мемоарите със споделяне на всички положителни и отрицателни емоции със животинките около теб!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re:

Мнениеот Милко » Пет Юни 10, 2011 9:08 pm

rookie_gyn написа:От славеи нищо не разбирам, но като един "виден акварист" :cool: да се включа с малко помощ за хубавата гранула - тя е холандско производство. Представляват малки цилиндърчета с различни размери /според размера на рибката която ще се храни/. На цвят, за разлика от "другата" е тъмно кфява и лъскава. По опаковката в която се съхранява почти не остава "шлака", а поставена във вода се разтваря много, много бавно /както казваме почти не "вдига пушилка"/.

Здравейте на всички, от Бургас съм и много ще се радвам ако някои ми помогне да се снабдя с такава холандска гранула. Ако някои знае от къде да си купя ....
Аз знам само обикновенната чернодробна , която се продава по зоомагазините и меко казано некачествена.
Милко
потребител
потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 3:23 pm
Местоположение: Бургас

Re:

Мнениеот Милко » Пет Юни 10, 2011 9:08 pm

rookie_gyn написа:От славеи нищо не разбирам, но като един "виден акварист" :cool: да се включа с малко помощ за хубавата гранула - тя е холандско производство. Представляват малки цилиндърчета с различни размери /според размера на рибката която ще се храни/. На цвят, за разлика от "другата" е тъмно кфява и лъскава. По опаковката в която се съхранява почти не остава "шлака", а поставена във вода се разтваря много, много бавно /както казваме почти не "вдига пушилка"/.

Здравейте на всички, от Бургас съм и много ще се радвам ако някои ми помогне да се снабдя с такава холандска гранула. Ако някои знае от къде да си купя ....
Аз знам само обикновенната чернодробна , която се продава по зоомагазините и меко казано некачествена.
Милко
потребител
потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 3:23 pm
Местоположение: Бургас

Re: Славеи през зимата

Мнениеот Simo » Вто Юни 14, 2011 9:13 am

Милко объркал си форума явно, защото ако се надяваш че тук някой ще ти помогне жестоко се лъжеш(разбрал съм го от личен опит). В България най-добрата холандска гранула е на фирма Сoppens, но не знам дали в Бургас има от къде да си купиш, а и тя е пакетирана в разфасовки по 20кг. Успех.
В България е пълно с ограничени хора, с неограничени възможности.
Аватар
Simo
потребител
потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 3:58 am

Re: Славеи през зимата

Мнениеот nightingale » Вто Юни 14, 2011 9:15 pm

Ами и двамата сте се поубъркали малко.
Форумът все още не е замязал изцяло на селски чат и от него все още има какво да се научи.
Милко, чрнодробната храна която ти наричаш ''обикновенна'' е вносна. Най често вносът е холански.
Българските гранули не се използват в акваристиката ,тъй като все още са с ниско качество.
Тези екструдирани храни са залегнати в стопанското рибовъдство.
Вземи си от един зоомагазин една разфасовка и си храни птиците смело. Подходящите размер и са номера 1,5 и 2 . Лично аз отдавам предпочитанията си не към трохата а към цилиндърчетата.
Ако имаш някакви съмнения относно хаактеристиките й, аз ще ти изпратя по автобуса или по еконта ,пък ти ша черпиш една книжна фунийка скариди. :wink:
ПП много важно е да знаеш ,че вкусовите качества на такава храна са непознати за птиците и трябва да се подхожда търпеливо.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Славеи през зимата

Мнениеот Simo » Вто Юни 14, 2011 10:59 pm

nightingale написа:Ами и двамата сте се поубъркали малко.
Форумът все още не е замязал изцяло на селски чат и от него все още има какво да се научи.
Милко, чрнодробната храна която ти наричаш ''обикновенна'' е вносна. Най често вносът е холански.
Българските гранули не се използват в акваристиката ,тъй като все още са с ниско качество.
Тези екструдирани храни са залегнати в стопанското рибовъдство.
Вземи си от един зоомагазин една разфасовка и си храни птиците смело. Подходящите размер и са номера 1,5 и 2 . Лично аз отдавам предпочитанията си не към трохата а към цилиндърчетата.
Ако имаш някакви съмнения относно хаактеристиките й, аз ще ти изпратя по автобуса или по еконта ,пък ти ша черпиш една книжна фунийка скариди. :wink:
ПП много важно е да знаеш ,че вкусовите качества на такава храна са непознати за птиците и трябва да се подхожда търпеливо.

Прати 2кг и на мен, а скаридата и бирата са от мен
В България е пълно с ограничени хора, с неограничени възможности.
Аватар
Simo
потребител
потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 3:58 am

Re: Славеи през зимата

Мнениеот nightingale » Вто Юни 14, 2011 11:09 pm

Ако сте от един град , направо да ви ги изпратя на веднъж,че ще минете само с една транспортна такса ?
Изпратете ми данните си на лични .
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Славеи през зимата

Мнениеот Simo » Вто Юни 14, 2011 11:21 pm

nightingale написа:Ако сте от един град , направо да ви ги изпратя на веднъж,че ще минете само с една транспортна такса ?
Изпратете ми данните си на лични .

познаваме се и двамата сме от Сарафово, но ще изчакам и утре да видя какво ще стане и с другата работа..... :cool:
В България е пълно с ограничени хора, с неограничени възможности.
Аватар
Simo
потребител
потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 3:58 am

Re: Славеи през зимата

Мнениеот Simo » Сря Юни 15, 2011 2:34 am

Имам няколко въпроса и моля за отговори:
1.Белия червей който използвам го купувам от рибарски магазин. Трябва ли допълнително да ги държа в буркан със стърготина? Колко броя бели червеи е максимално допустимо да изява 1 славей на ден?
2.Брашнения червей знам че е мазен и няма особенна хранителна стойност и че не трябва да се прекалява с него. С какво е най-подходящо да се хранят брашнените червеи за да увеличим тяхната хранителна стойност и съпътстващите ги витамини и микроелементи. Колко броя брашнени червеи е максимално допустимо да изява 1 славей на ден?
3.Какво ще кажете за щурците като храна? Като каква храна са най-подходящи: като основна или като допълнение?
4.Какво ще кажете за плодовете като храна? Кои плодове са най-подходящи(чел съм за: круши и черници)? През кои сезони да ги предоставим като допълнение?
5.Какво мислите за пелетите Nutry Bird Uni Complet на Versele-Laga? Одобрявате ли я като допълнение?
6.С какво да застелем пода на клетката? С дървени пелети? С торф? С нарязана суха трева?
7.Някой ще се престраши ли да напише "точната рецепта" с която храни своя славей. Като точен грамаж на ден, като грамаж на отделните компоненти, колко пъти на ден го храни и как точно променяте храната през различните сезони за да може вашият славей нормално през различните жизнени етапи: активен период, предразмножително линеене, отново активен период, същинското линеене и период на покой. Надявам се някой да ми изготви примерно меню. Искам да се грижа за него така че и моят славей да пее по 10 месеца в годината.
В България е пълно с ограничени хора, с неограничени възможности.
Аватар
Simo
потребител
потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 3:58 am

ПредишнаСледваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron