Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Вадене на ХИБРИДИ във ВОЛИЕРА

Модератор: Serinus

Мнениеот perta » Вто Ное 18, 2008 10:23 pm

NG11 написа:Абсолютно винаги изваждам мъжкия щиглец от кафеза, щом канарката снесе 2,3 или 4то яйце т.е. при залагането на яйцата той вече е навън..... Винаги когато съм оставял щиглеца в развъдния кафез съм съжалявал за това.


Хммм, това значи ли, че винаги вадиш и яйцата? Аз си мислех, че е по-добре колкото може по-малко да се безпокоят...

Ataman: Вто Ное 18, 2008 6:38 pm

А аз никога не махам мъжкия от кафеза,даже и през зимата държа двойките заедно така на пролет всичко си тръгва по естествения път.


Да, и на мен ми се струва, че е по-добре още от зимата да са заедно! :D
Аватар
perta
потребител
потребител
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 10:47 pm

Мнениеот sandan » Вто Ное 18, 2008 10:49 pm

Ataman написа:А аз никога не махам мъжкия от кафеза,даже и през зимата държа двойките заедно така на пролет всичко си тръгва по естествения път.

Така няма ли опасност канарката да се развие преди дивата птица и да пропадне първото люпило ?
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот nightingale » Сря Ное 19, 2008 1:01 am

Не само опасност ами и принцип да пропадне. Колегата SANDAN е прав.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Ataman » Сря Ное 19, 2008 6:23 pm

Зависи къде ги гледате моите птици лято и зима са отвън,което може да потвърди и Христо Топа.Относно първото люпило несъм имал проблеми проблемите са на второ или на третото .
Ataman
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 5:08 pm
Местоположение: гр.Казанлък

Мнениеот todpetrov » Сря Ное 19, 2008 8:01 pm

КОЛЕГа колко градуса под нулата сте държали канарите ? То за дивите няма проблем но за канарите ми е интересно !
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот Ataman » Сря Ное 19, 2008 10:49 pm

Най-ниската температура в помещението където ги гледам е стигала до-8 градуса.На ден по 2-3 пъти съм сменял поилките,птиците се климатизират и почти през целият ден си пеят.
Ataman
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 5:08 pm
Местоположение: гр.Казанлък

Мнениеот todpetrov » Чет Ное 20, 2008 11:44 am

Браво :) и благодаря много за инфото ,защото смятам да оставя тази година канарите на терасата и затова питам там и повече може да стане но се надявам да си купя скоро дърва и да се отоплява стаята която има врата към терасата и така да не оставям да падне много под нулата :) .
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот NG11 » Чет Ное 20, 2008 2:45 pm

! !
Последна промяна NG11 на Вто Яну 13, 2009 4:47 pm, променена общо 1 път
NG11
потребител
потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Юли 09, 2008 2:15 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот perta » Чет Ное 20, 2008 11:47 pm

А какви са признаците на "смущаващото" поведение?
:D И щом при дивите птици не е страшно неедновременното излюпване, защо при хибридите (или канарите) да е проблем?
Аватар
perta
потребител
потребител
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 10:47 pm

Мнениеот nightingale » Пет Ное 21, 2008 12:09 am

perta написа:А какви са признаците на "смущаващото" поведение?
:D И щом при дивите птици не е страшно неедновременното излюпване, защо при хибридите (или канарите) да е проблем?
При дивите птици излюпването става също едновременно.Става въпрос за сродниците на канарчето.Всъщност като се замисля почти всички са така .При папагалите ,кръсточовката и други люпенето е неедновременно но родителите хранят нееднакво малките.За всяко малко храната е различна,това зависи от големината му и от степента на развитие.Затворени в кафеза обаче питомните птици лягат веднага на яйцата и така се излюпват неедновременно .При тях не е заложен метода на разделеното хранене и така винаги по- малките отпадат.Всъщност всичко има своето обеснение.Кръсточовката ляга на тях веднага защото мъти през зимата,а папагалите го правят предимно заради съперничеството между тях за гнездовите места.При хищните птици пък майката раскъсва месото и така парченцето винаги съответства на големината на пилето.Забравих да спомена за кръсточовката.Тя храни малките си винаги с една и съща храна и за това при нея не е проблем неедновременното излюпване.И още нещо да добавя.Има също така птици при които люпенето става едновременно но развитието по нататък не е еднакво.Такива птици най често изхвърлят своите по-слаби братя и сестри.Както и да е ,но всичко в природата има своето обеснение и логика.
Последна промяна nightingale на Пет Ное 21, 2008 12:23 am, променена общо 1 път
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот perta » Пет Ное 21, 2008 12:22 am

Значи имаш предвид, че женските диви (чинкови) птици няма да легнат веднага след първото яйце и затова няма нужда да се махат яйцата?
Аватар
perta
потребител
потребител
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 10:47 pm

Мнениеот nightingale » Пет Ное 21, 2008 12:25 am

perta написа:Значи имаш предвид, че женските диви (чинкови) птици няма да легнат веднага след първото яйце и затова няма нужда да се махат яйцата?
Ако са в природата те не лягат веднага,но в кафеза е различно. Там яйцата се махат.Ако са в голяма волиера може да има компромис.Но не държа че съм 100% прав. С кръстоските при които женската е дивата птица съм гола вода :D Просто си мисля ,че поради тясното пространство тя ще легне или пък мъжкият ще го направи.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта