Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


щиглец, рaзмножаване

Модератор: Serinus

щиглец, рaзмножаване

Мнениеот aimilios » Съб Окт 25, 2008 8:09 pm

да попитам колеги, някой имал ли е поколение от калдарини във домашни условия? не говоря за намиране на гнезда във природата и вземане на яйца от там .... говоря за двойка която е снесла във домашни условия?
Аватар
aimilios
потребител
потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 6:36 pm
Местоположение: varna

Мнениеот nightingale » Съб Окт 25, 2008 9:05 pm

Има такива хора в страната,но все още сме далече от истинските постижения в тази област. Кажи конкретно какво те интерисува.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

щигец,рaзмножаване

Мнениеот shikata » Съб Окт 25, 2008 9:14 pm

Аз тази година пробвах но беше пълен неуспех.Мъжкият не беше достатъчно развит..., много фактори изиграха роля изглежда, но подхода ми беше по сегашна преценка напълно неправилен.Догодина ще пробвам нещо по различно, тази си беше на налучкване.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот aimilios » Съб Окт 25, 2008 9:18 pm

nightingale написа:Има такива хора в страната,но все още сме далече от истинските постижения в тази област. Кажи конкретно какво те инт
ерисува.

дали някой е успял да постигне успех и по какъв начин..
Аватар
aimilios
потребител
потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 6:36 pm
Местоположение: varna

Re: щигец,рaзмножаване

Мнениеот aimilios » Съб Окт 25, 2008 9:24 pm

shikata написа:Аз тази година пробвах но беше пълен неуспех.Мъжкият не беше достатъчно развит..., много фактори изиграха роля изглежда, но подхода ми беше по сегашна преценка напълно неправилен.Догодина ще пробвам нещо по различно, тази си беше на налучкване.

сподели по точно какъв ти беше подхода ...чувал съм,че и храненето е от значение и спокойствието на птиците..
Аватар
aimilios
потребител
потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 6:36 pm
Местоположение: varna

Мнениеот nightingale » Съб Окт 25, 2008 10:16 pm

Най важен и решаващ фактор за мен е цикличноста на условията на отглеждане на дивата птица.С две думи обезателно трябва да има есен зима пролет и лято.Храната трябва да е съобразена с годишният сезон и обезателно преди любовният период условията да отговарят на тези в природата. В ЧАСТНОСТ: нискокалорична храна след линеенето, постепенно намаляне на светлинният ден до осем часа и постепенното му увеличаване след това.През март е задължително дивата птица да приема храна присъща за нея в природата.Например по няколко брашнени червея за набавяне на животинските белтъчини.Полузрелите семена с който тя ще набави нужният витамин ''Е '' също не трябва да се пренебрегват.Няма точна и ефикаснодействаща рецепта за това как да е сполучливо размножаването,но ако тези неща отговарят то неуспехите се свеждат до минимум.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот mytanta » Нед Окт 26, 2008 8:11 am

познавам няколко човека които имат успех.
размножават ги волиерно.
mytanta
потребител
потребител
 
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 9:17 am
Местоположение: Пловдив

Мнениеот shikata » Нед Окт 26, 2008 11:50 am

Аз все си мисля че основната ми грешка беше, че ги развивах поотделно и после ги събрах.А доколкото знам в природата започват развиването още докато са в ято(може и да бъркам :) ) и по това време почва първоначално оформяне на чифтовете.При мен изобщо не се харесаха :(. Всичко друго съм спазил- цикличност, силна храна, витамин D и т.н.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот aimilios » Нед Окт 26, 2008 5:58 pm

nightingale написа:Най важен и решаващ фактор за мен е цикличноста на условията на отглеждане на дивата птица.С две думи обезателно трябва да има есен зима пролет и лято.Храната трябва да е съобразена с годишният сезон и обезателно преди любовният период условията да отговарят на тези в природата. В ЧАСТНОСТ: нискокалорична храна след линеенето, постепенно намаляне на светлинният ден до осем часа и постепенното му увеличаване след това.През март е задължително дивата птица да приема храна присъща за нея в природата.Например по няколко брашнени червея за набавяне на животинските белтъчини.Полузрелите семена с който тя ще набави нужният витамин ''Е '' също не трябва да се пренебрегват.Няма точна и ефикаснодействаща рецепта за това как да е сполучливо размножаването,но ако тези неща отговарят то неуспехите се свеждат до минимум.
дай рецепта за зимният и пролетен сезон колега.
Аватар
aimilios
потребител
потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 6:36 pm
Местоположение: varna

Мнениеот aimilios » Нед Окт 26, 2008 6:35 pm

aimilios написа:
nightingale написа:Най важен и решаващ фактор за мен е цикличноста на условията на отглеждане на дивата птица.С две думи обезателно трябва да има есен зима пролет и лято.Храната трябва да е съобразена с годишният сезон и обезателно преди любовният период условията да отговарят на тези в природата. В ЧАСТНОСТ: нискокалорична храна след линеенето, постепенно намаляне на светлинният ден до осем часа и постепенното му увеличаване след това.През март е задължително дивата птица да приема храна присъща за нея в природата.Например по няколко брашнени червея за набавяне на животинските белтъчини.Полузрелите семена с който тя ще набави нужният витамин ''Е '' също не трябва да се пренебрегват.Няма точна и ефикаснодействаща рецепта за това как да е сполучливо размножаването,но ако тези неща отговарят то неуспехите се свеждат до минимум.
дай рецепта за зимният и пролетен сезон колега.
идея си нямам какво да правя..
Аватар
aimilios
потребител
потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 6:36 pm
Местоположение: varna

Мнениеот nightingale » Нед Окт 26, 2008 9:40 pm

Хвърли един поглед на това.За дивите птици то важи с още- по голяма сила http://pernati.com/phpBB2/viewtopic.php?t=276
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

искам да си купя

Мнениеот miho » Сря Фев 18, 2009 10:30 am

Искам да си купя домашно отгледани калдарини,иска да опитам разваждане на хибриди.Ако имате адрес,телефон,или кординати на хора отглегдащи,моля да ми дадете.По принцип имам достап до диви,в едно село имам познати които ловят,но не сам наиясно как да определя мъжка или женска е птицата,пък и смъртноста е голяма.
miho
потребител
потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 8:43 pm

Следваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта