Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


щиглец, рaзмножаване

Модератор: Serinus

Мнениеот perta » Вто Май 12, 2009 6:49 pm

Благодаря, статията е много интересна! :|
Надявам се да не си остана само с ентусиазма! :wink:
...докъде ли не стигат хората в стремежа да си осмислят някак живота.
Аватар
perta
потребител
потребител
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 10:47 pm

Браво

Мнениеот miho » Вто Май 12, 2009 7:36 pm

Браво доктор Велев,статията е страхотна :|
miho
потребител
потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 8:43 pm

Мнениеот nightingale » Вто Май 12, 2009 10:35 pm

И аз няма да спестя аплодисментите си :|
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот aimilios » Сря Май 13, 2009 9:56 pm

nikigeen написа:
aimilios написа:яко, какво е дървото и каква е височината...?


Дървото е слива и е на около 2 метра от земята и точно до перголата ,под която седиме и постоянно има хора.Интересното е ,че точно на 10 метра в една ябълка има друга двойка ,а на още 5 метра трета .ПОстоянно са във вражда и за сега успяха да изгонят едната - изоставиха си гнездото с едно яйце вътре.И понеже са много хитри,взех че сложих яйцето в гнездото на двойката ,която постоянно разрушаваше тяхното.Сега мътят и него

ако имаш излишни яйца , аз съм насреща..
:D
Аватар
aimilios
потребител
потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 6:36 pm
Местоположение: varna

Re: искам да си купя

Мнениеот Dr. Velev » Сря Май 20, 2009 2:06 am

Paulina написа:
icooni написа: Аз миналото лято взех едни яйца от гнездо на калдарина и ги подложих на канарка.Излюпиха се всичките 5 яйца,канарката ги изгледа и сега живеят на терасата в малка волиера.Четири мъжки и едно женско.Песента им е много интересна с фрагменти от мъжкия канар,синигерски фрагменти и калдарински фрагменти.В крайна сметка се получи една много странна песен,но е приятна за ухото.


Раздел II.
Защитени растителни и животински видове
Чл. 37. За защитени на територията на цялата страна се обявяват дивите животински и растителни видове, посочени в приложение № 3.
Чл. 38. (1) За животинските видове от приложение № 3 се забраняват:
1. всички форми на умишлено улавяне или убиване на екземпляри с каквито и да е уреди, средства и методи;
2. преследване и обезпокояване, особено през периодите на размножаване, отглеждане на малките, презимуване и миграция;
3. унищожаване или вземане на яйца, . . .

Приложение № 3 към чл. 37
(Изм. и доп. - ДВ, бр. 88 от 2005 г., изм. - ДВ, бр. 94 от 2007 г.)

Сем. Чинкови Fringillidae
Обикновено конопарче Carduelis cannabina
Щиглец Carduelis carduelis
Зеленика Carduelis chloris
Брезова скатия Carduelis flammea
Жълтоклюно конопарче Carduelis flavirostris
Елшова скатия Carduelis spinus
Червена чинка Carpodacus erythrinus
Черешарка Coccothraustes coccothraustes
Обикновена чинка Fringilla coelebs
Планинска чинка Fringilla montifringilla
Кръсточовка Loxia curvirostra
Червенушка Pyrrhula pyrrhula
Диво канарче Serinus serinus


и т.н.

ЗА МОЕ НАЙ- ГОЛЯМО СЪЖАЛЕНИЕ РАЗБРАХ , ЧЕ НЕ ЖИВЕЕШ В БЪЛГАРИЯ И НЯМА ДА МОГА ДА ТИ ПРЕДЛОЖА ЩАТНА ДЛЪЖНОСТ В РИОС СОФИЯ .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: искам да си купя

Мнениеот Paulina » Сря Май 20, 2009 2:17 am

Dr. Velev написа:
ЗА МОЕ НАЙ- ГОЛЯМО СЪЖАЛЕНИЕ РАЗБАХ , ЧЕ НЕ ЖИВЕЕШ В БЪЛГАРИЯ И НЯМА ДА МОГО ДА ТИ ПЕДЛОЖА ЩАТНА ДЛЪЖНОС В РИОС СОФИЯ .


Докторе , благодаря но със хора като Вас и не искам да работя !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Dr. Velev » Сря Май 20, 2009 2:24 am

Удоволствието е взаимно :D
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: искам да си купя

Мнениеот aimilios » Сря Май 20, 2009 8:41 pm

Dr. Velev написа:
Paulina написа:
icooni написа: Аз миналото лято взех едни яйца от гнездо на калдарина и ги подложих на канарка.Излюпиха се всичките 5 яйца,канарката ги изгледа и сега живеят на терасата в малка волиера.Четири мъжки и едно женско.Песента им е много интересна с фрагменти от мъжкия канар,синигерски фрагменти и калдарински фрагменти.В крайна сметка се получи една много странна песен,но е приятна за ухото.


Раздел II.
Защитени растителни и животински видове
Чл. 37. За защитени на територията на цялата страна се обявяват дивите животински и растителни видове, посочени в приложение № 3.
Чл. 38. (1) За животинските видове от приложение № 3 се забраняват:
1. всички форми на умишлено улавяне или убиване на екземпляри с каквито и да е уреди, средства и методи;
2. преследване и обезпокояване, особено през периодите на размножаване, отглеждане на малките, презимуване и миграция;
3. унищожаване или вземане на яйца, . . .

Приложение № 3 към чл. 37
(Изм. и доп. - ДВ, бр. 88 от 2005 г., изм. - ДВ, бр. 94 от 2007 г.)

Сем. Чинкови Fringillidae
Обикновено конопарче Carduelis cannabina
Щиглец Carduelis carduelis
Зеленика Carduelis chloris
Брезова скатия Carduelis flammea
Жълтоклюно конопарче Carduelis flavirostris
Елшова скатия Carduelis spinus
Червена чинка Carpodacus erythrinus
Черешарка Coccothraustes coccothraustes
Обикновена чинка Fringilla coelebs
Планинска чинка Fringilla montifringilla
Кръсточовка Loxia curvirostra
Червенушка Pyrrhula pyrrhula
Диво канарче Serinus serinus


и т.н.

ЗА МОЕ НАЙ- ГОЛЯМО СЪЖАЛЕНИЕ РАЗБАХ , ЧЕ НЕ ЖИВЕЕШ В БЪЛГАРИЯ И НЯМА ДА МОГО ДА ТИ ПЕДЛОЖА ЩАТНА ДЛЪЖНОС В РИОС СОФИЯ .

какво лошо има човек да проявявя интерес към този вид ...забранен бил , по добре да се погрижат за природата във която живеят а , че някой си хванал няколко щиглеца чудо голямо...
Аватар
aimilios
потребител
потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 6:36 pm
Местоположение: varna

Re: искам да си купя

Мнениеот Paulina » Чет Май 21, 2009 1:23 pm

aimilios написа: Аз миналото лято взех едни яйца от гнездо на калдарина . . .
-------------------------------------------------------------------------------------
...забранен бил , по добре да се погрижат за природата във която живеят а , че някой си хванал няколко щиглеца чудо голямо....


А ти нали разбираш , с този текст , който ти си написал , защо България е на това дередже !!!???!!!
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: искам да си купя

Мнениеот Rosen Kapitanov » Чет Май 21, 2009 10:40 pm

icooni написа:Аз миналото лято взех едни яйца от гнездо на калдарина и ги подложих на канарка.Излюпиха се всичките 5 яйца,канарката ги изгледа и сега живеят на терасата в малка волиера.Четири мъжки и едно женско.Песента им е много интересна с фрагменти от мъжкия канар,синигерски фрагменти и калдарински фрагменти.В крайна сметка се получи една много странна песен,но е приятна за ухото.
Освен със смеска за канари,яйчна смес и зелено дава ли си нещо друго/специално/ на канарката при изхранването на малките калдаринчета ???
Аватар
Rosen Kapitanov
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнениеот Paulina » Чет Май 21, 2009 11:23 pm

shikata написа:Аз все си мисля че основната ми грешка беше, че ги развивах поотделно и после ги събрах.А доколкото знам в природата започват развиването още докато са в ято(може и да бъркам :) ) и по това време почва първоначално оформяне на чифтовете.При мен изобщо не се харесаха :(. Всичко друго съм спазил- цикличност, силна храна, витамин D и т.н.


Ако имаш повече птици и съответното място е по-добре да ги държиш заедно ( когато не мътят ) . Така птиците сами избират партньора си и след това трябва да се отделят по двойки ( за размножителното време ) . За да можеш да ги различаваш по-лесно е добре да носят някаква цветна маркировка на крачето ( отворен цветен пръстен ) . Така можеш от разстояние да видиш , че ( например ) червената харесва жълтия и да ги извадиш по-лесно от общото ято .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Чет Май 21, 2009 11:41 pm

И аз ще се опитам да дам отговор. Но първо ми се иска да науча повече за цикличноста която си спазил.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта

cron