Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


щиглец, рaзмножаване

Модератор: Serinus

Мнениеот Rosen Kapitanov » Пет Юни 19, 2009 9:41 am

nightingale написа:Всичко зависи от качеството на храната и строгото спазване на условията на различните цикли на развитие. Ако пилето е измътено сега, то докато узрее полово и стане годно за размножаване трябва да мине през условията на трите следващи сезона-есен,зима,пролет. Това е много,много ВАЖНО.Много от мераклиите искащи да размножават диви птици не се съобразяват с това и естесвтвено нямат успех.
Благодаря колега единствено знам че на пролет на всички зърноядни се дава и живитинска храна/брашнян червей и др./ Би ли ме посъветвал за всеки сезон с какво да храня диваците за да постигна така желания от мен успех при хибридизацията , че тази година не успях а и никой от района не казва тънкостта.А домашноотгледаните ми калдаринчетата вече са на 28 дни и проядоха смеска за канари,глухарче,ябълка,яйчна и т.н. но и /импровизирания татко/ канар ги дохранва. :drinks:
Аватар
Rosen Kapitanov
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнениеот nightingale » Пет Юни 19, 2009 8:02 pm

Кажи ми с какъв вид дива птица искаш да направиш кръстоската.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: искам да си купя

Мнениеот хилгеро » Пет Юни 19, 2009 11:11 pm

Rosen Kapitanov написа:На каква възраст домашноотгледаните калдарини са готови за чифтосване /както при канарите след 10 месечна възраст/ и кой месец се пускат с канарите за вадене на хибриди/април,май и т.н./ Благодаря предварително колеги :wink:
Много е важно как ще проте4е линеенето при младите птици.Ако вси4ко е наред със смяната на перата можеш спокойно да работиш с мъжките другата пролет.
Аватар
хилгеро
потребител
потребител
 
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 9:29 pm
Местоположение: поморие

Мнениеот nightingale » Пет Юни 19, 2009 11:47 pm

Aз съм на друго мнение.Не мисля ,че човек трябва да очаква кой знае какъв успех само защото птиците са линяли нормално.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот хилгеро » Съб Юни 20, 2009 1:00 am

nightingale написа:Aз съм на друго мнение.Не мисля ,че човек трябва да очаква кой знае какъв успех само защото птиците са линяли нормално.
А Аз съм на мнение,4е ако не са линеели нормално 4овек не трябва да о4аква въобще някакъв успех(нито песен а още по-малко да ги използва за размножаване а ако не сменят пера и смърт/.Моето мнение е,4е трябва първо да линеят нормално/за младия щиглец в неволя това е крити4ния момент-линеенето/.
Аватар
хилгеро
потребител
потребител
 
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 9:29 pm
Местоположение: поморие

Мнениеот Rosen Kapitanov » Съб Юни 20, 2009 2:14 pm

С калдарина и с конопарче.Калдарини имам и домашноотгледани и диви а конопари само диви. :wink:
Аватар
Rosen Kapitanov
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнениеот thug10 » Съб Сеп 05, 2009 8:30 am

Аз извадих 4 щиглеца от две лупила :) не е 4ак толкова трудно колкото казвате :)
thug10
потребител
потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 1:47 pm
Местоположение: Бургас

Мнениеот nightingale » Съб Сеп 05, 2009 12:37 pm

Браво. Ще споделиш ли повече ? :|
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот thug10 » Съб Сеп 05, 2009 3:16 pm

Ми грешката която виждам при колегите според мене е времето в което ги
пускат. Моите ги пуснах средата на май , и ми дадоха празно лупило ,после ги пуснах към средата на юни и извадих едно пиленце ,после юли три пиленца :) като храна не съм им давал нищо различно от на канарите с изклучение ,че им давах яйце повечко и разбирасе им намалих смеската . Явно наистина има нещо свързано с животинка храна ,защото яйцето е такава според мене. Надявам се ,че и нчкой от колегите също ще се похвалят с подобен успех
thug10
потребител
потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 1:47 pm
Местоположение: Бургас

Мнениеот nightingale » Съб Сеп 05, 2009 4:09 pm

:|
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот perta » Съб Сеп 05, 2009 9:13 pm

thug10 написа:Ми грешката която виждам при колегите според мене е времето в което ги
пускат. Моите ги пуснах средата на май , и ми дадоха празно лупило ,после ги пуснах към средата на юни и извадих едно пиленце ,после юли три пиленца :) като храна не съм им давал нищо различно от на канарите с изклучение ,че им давах яйце повечко и разбирасе им намалих смеската . Явно наистина има нещо свързано с животинка храна ,защото яйцето е такава според мене. Надявам се ,че и нчкой от колегите също ще се похвалят с подобен успех


Това значи ли, че преди средата на май си ги държал разделени мъжките от женските? Или имаш предвид, че тогава си почнал да ги развиваш? :think:
Ще ми е интересно да кажеш и в колко големи кафези си ги пускал! :)
...докъде ли не стигат хората в стремежа да си осмислят някак живота.
Аватар
perta
потребител
потребител
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 10:47 pm

Мнениеот хилгеро » Нед Сеп 06, 2009 9:48 am

:| .Женския щиглец ли ги изхрани или ги подложи на канарка
Аватар
хилгеро
потребител
потребител
 
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 9:29 pm
Местоположение: поморие

ПредишнаСледваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron