Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Цветна мутация на врабче.

Модератор: Serinus

Цветна мутация на врабче.

Мнениеот Niceg » Съб Апр 02, 2011 1:34 pm

Здравейте,от доста време се каня да споделя тези снимки с вас за да ви чуя мнението.Снимките са правени в Сл.бряг преди време и макар и с не много добро качество предполагам ще забележите разликата в оцветяването.Снимките са на женско врабче което буквално контрастираше спрямо другите врабчета в ятото.Интересно ми е някой дали е виждал нещо подобно. Ето и снимките:[imgИзображение
Изображение
][/img]
Niceg
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 12:44 pm

Re: Цветна мутация на врабче.

Мнениеот refab » Съб Апр 02, 2011 3:29 pm

Niceg написа:Здравейте,от доста време се каня да споделя тези снимки с вас за да ви чуя мнението.Снимките са правени в Сл.бряг преди време и макар и с не много добро качество предполагам ще забележите разликата в оцветяването.Снимките са на женско врабче което буквално контрастираше спрямо другите врабчета в ятото.Интересно ми е някой дали е виждал нещо подобно. Ето и снимките:[imgИзображение
Изображение
][/img]


Боядисал си го не чак толкова ловко с някоя програма!... Оставил си следи от тази операция!
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Цветна мутация на врабче.

Мнениеот refab » Съб Апр 02, 2011 3:35 pm

Изображение
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Цветна мутация на врабче.

Мнениеот Niceg » Съб Апр 02, 2011 4:39 pm

Приятелю на 36 години съм наистина ли мислиш,че ще седна да си играя да си правя регистрации и да пускам нещо за да ви изпитвам. :nono:
Niceg
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 12:44 pm

Re: Цветна мутация на врабче.

Мнениеот Paulina » Съб Апр 02, 2011 5:12 pm

Niceg написа:Приятелю на 36 години съм наистина ли мислиш,че ще седна да си играя да си правя регистрации и да пускам нещо за да ви изпитвам. :nono:

Хич и не му се сърди - не знаеш ли приказката за онзи , дето застанал пред жирафа и казал : "Е те такова животно нема !"

Разбира се , че има мутации и в природата ! Има и бели ( или с бели пера ) врабчета , лястовици , косове , а при нас в последно време и враните се израждат ! Виждала съм снимки на сини жълточели амазони , хванати в природата . Виждала съм и хибриди ( на водоплаващи ) , живеещи на свобода ( но това е друга тема ) . Птиците не се правят в калъп , за да са еднакви , за това винаги може да излезе потомство , различно по цвят от родителите ( особено , ако последните са близкородствени ) .

п.п.Онова , под бялата стрелка е предполагам просто един дъждовен червей , но знае ли човек . . . :think:
п.п.п. Току виж някой по-знаещ оприличил врабчето на нещо друго :D
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Цветна мутация на врабче.

Мнениеот krumov » Съб Апр 02, 2011 5:39 pm

Преди три дена видях сьщо женско врабче,даже носеше перо явно строеше гнездо,само че беше много тьмно почти черно.Неможах да го снимам,влезе под колата.
Аватар
krumov
потребител
потребител
 
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 7:52 pm
Местоположение: Нова Загора

Re: Цветна мутация на врабче.

Мнениеот refab » Съб Апр 02, 2011 6:52 pm

Niceg написа:Приятелю на 36 години съм наистина ли мислиш,че ще седна да си играя да си правя регистрации и да пускам нещо за да ви изпитвам. :nono:


Извинявай тогава!.... :oops: :D :D

Просто розовеенето(неестествено) на цветовете и чертата, а също и това, че не е в ято (а пишеш, че обичайно било в ято) ме накараха да помисля, че се шегуваш!
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Цветна мутация на врабче.

Мнениеот maratoneca81 » Съб Апр 02, 2011 11:26 pm

Както каза Paulina мутации се раждат и в природата. Преди 6 дни видях врана на която дясното крило беше бяло но нямах възможност да я снимам
"По света има повече пилета,отколкото хора''
Аватар
maratoneca81
потребител
потребител
 
Мнения: 212
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 4:41 pm

Re: Цветна мутация на врабче.

Мнениеот 1f40 » Нед Апр 03, 2011 12:18 am

Аватар
1f40
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Юни 07, 2008 12:18 am
Местоположение: кøbenhavn,dk

Re: Цветна мутация на врабче.

Мнениеот 1f40 » Нед Апр 03, 2011 12:28 am

Изображение

Uploaded with ImageShack.us
Изображение

Uploaded with ImageShack.us
Обърках линковете в предното съобщение, моля да се изтрие
Ето една мутация на врана, която видях
Аватар
1f40
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Юни 07, 2008 12:18 am
Местоположение: кøbenhavn,dk

Цветна мутация на диви птици

Мнениеот Paulina » Нед Апр 03, 2011 12:56 am

1f40 написа:...
Ето една мутация на врана, която видях

Не , че е важно де , но "мутиралата" птица според мен е чавка :think: ... Хубаво уловен момент ! :D
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Цветна мутация на врабче.

Мнениеот nightingale » Нед Апр 03, 2011 11:24 am

Повечето птици ,които сте виждали с бели части по тялото не са мутации , а са временни отклонения.
Лично аз съм имал такава птица (с бяла опашка),която след линеенето се изчисти и придоби нормалният си свят.
Много важен момент по време на оформянето на перата е състоянието на организма.
Всяко отклонение често води до неправилен синтез на меланина и от там до появяване на пера без пигмент.
Това по повод горните примери с вранита ,косовете и др.
Тези аномалии обаче не са наследствени и изчезват с времето.
Колкото до врабеца горе ,видях веднъж един такъв да си прави прашна баня където бяха излели едно количество син камък. След това мястото изсъхна,но пепелта боядисваше в синьо.
Преди да излети беше станал като чинка.
За да се разбере дали наистина има вродена аномалия в оперениетро трябва да се проследи за по дълъг период а и да се разгледа от съвсем близо.
Но така или иначе птичката си има различен цвят.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Следваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта