Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Цветна мутация на врабче.

Модератор: Serinus

Цветна мутация и хибрид

Мнениеот Paulina » Пон Апр 04, 2011 3:48 am

nikilaaa написа:аз съм защитник на природата но ако видя хибрид между домашна и дива птица на свобода който застрашава определен вид от нормални гении естествено е че ще го проста с живота.На токова мнение ли сте вий :?:

Аз видях хибрид между домашна и канадска гъска :D
Да ти кажа ли къде са , че да дойдеш и да ги утрепаш :?: Птиците живеят свободно и не са на никой , тоест те са на свобода . Помисли върху предложението ми природозащитнико , че току виж нечии нормални гени са в голяма опасност :lol:

Знаеш ли какво ?- Според мен ти си един върховен гений , за да напишеш такова изречение ! :mrgreen:

Ами ако птицата е безплодна , то тогава какво ще правим ? Пак ли ще я трепем ? Защото ако хибридите така лесно продължаваха да се размножават щяхме да имаме постоянно нови видове , породи , раси или там подобни . Защо си мислиш , че Природата не си знае работата и ние трябва да се месим в делата и ??? :think:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Цветна мутация на врабче.

Мнениеот zlatistij » Пон Апр 04, 2011 9:02 am

здравейте да се включа и аз в живота си съм виждал 2пъти бяло врабче и едно шарено белите бяха пилета и родителите ги хранеха а шареното беше възрастна птица,а по въпроса за хибридите като изключим някой повечето не са плодни така че не виждам проблема :think: и нещо извън птиците един приятел ми каза че заложил лепило за мишки и от залепналите имало 2или 3 чисто бели
Аватар
zlatistij
потребител
потребител
 
Мнения: 209
Регистриран на: Нед Фев 07, 2010 10:06 am
Местоположение: несебър

Re: Цветна мутация и хибрид

Мнениеот nikilaaa » Пон Апр 04, 2011 9:05 am

Paulina написа:
nikilaaa написа:аз съм защитник на природата но ако видя хибрид между домашна и дива птица на свобода който застрашава определен вид от нормални гении естествено е че ще го проста с живота.На токова мнение ли сте вий :?:

Аз видях хибрид между домашна и канадска гъска :D
Да ти кажа ли къде са , че да дойдеш и да ги утрепаш :?: Птиците живеят свободно и не са на никой , тоест те са на свобода . Помисли върху предложението ми природозащитнико , че току виж нечии нормални гени са в голяма опасност :lol:

Знаеш ли какво ?- Според мен ти си един върховен гений , за да напишеш такова изречение ! :mrgreen:

Ами ако птицата е безплодна , то тогава какво ще правим ? Пак ли ще я трепем ? Защото ако хибридите така лесно продължаваха да се размножават щяхме да имаме постоянно нови видове , породи , раси или там подобни . Защо си мислиш , че Природата не си знае работата и ние трябва да се месим в делата и ??? :think:

:D :D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ко да направа че като пиша на мисля. :lol: :lol:
nikilaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 208
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:37 pm

Re: Цветна мутация на врабче.

Мнениеот zlatistij » Пон Апр 04, 2011 9:06 am

zlatistij написа:здравейте да се включа и аз в живота си съм виждал 2пъти бяло врабче и едно шарено белите бяха пилета и родителите ги хранеха а шареното беше възрастна птица,а по въпроса за хибридите като изключим някой повечето не са плодни така че не виждам проблема :think: и нещо извън птиците един приятел ми каза че заложил лепило за мишки и от залепналите имало 2или 3 чисто бели

само да допълня че това с врабчетата беше в далечната 90-93г. тогава за съжаление нямаше телефони с видеокамери :D
Аватар
zlatistij
потребител
потребител
 
Мнения: 209
Регистриран на: Нед Фев 07, 2010 10:06 am
Местоположение: несебър

Цветна мутация на .....

Мнениеот Paulina » Пон Апр 04, 2011 11:10 am

zlatistij написа:....и нещо извън птиците един приятел ми каза че заложил лепило за мишки и от залепналите имало 2или 3 чисто бели

Белите мишки може да имат и друг произход , тоест изтървани от някой , избягали от лаборатория , изхвърлени като ненужна вещ и т.н. Със скоростта , с която се размножават не се знае от къде са придошли ! Ще ти дам пример : един приятел , който имаше змии му избяга бременна бяла мишка . Първо му прояде ламперията на балкона , после той каза , че всичко утихнало . Дали мишката е умряла или е продължила към "дивото" не се разбра , защото на никой не му се правеше нова ламперия .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Цветна мутация на врабче.

Мнениеот Niceg » Пон Апр 04, 2011 2:07 pm

Принципно и аз съм на мнение ,че някои от природозащитниците ни преиграват.До Поморие на главния път всеки път като стане по-студено зимата и има силен вятър загиват стотици птици от преминаващите коли е и да не би някой да направи нещо.А тук за едно по-различно пиле вече ще го убиваме за да пазим популацията.Смешно е.Гледам навсякъде в Европа и в Германия,Англия ,Русия хората си правят редовни изложби на щиглеци,кръсточовки,мутации на същите продават ги и имат сайтове на клубовете си.А при нас още спорим какво бракониерство било,че си хванал 2 щиглеца.Даже на-скоро в youtube гледах в Германия как си ловят кръсточовки и изложби на диви пилета и това снимано от тяхната си телевизия.Ето и линка http://www.youtube.com/watch?v=nfL6InFf ... re=related.Та въпроса е как може там тези неща да са уредени а тук все още да се опитваме да откриваме топлата вода.
Niceg
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 12:44 pm

Улов ....

Мнениеот Paulina » Пон Апр 04, 2011 4:20 pm

Niceg написа:Принципно и аз съм на мнение ,че някои от природозащитниците ни преиграват.До Поморие на главния път всеки път като стане по-студено зимата и има силен вятър загиват стотици птици от преминаващите коли е и да не би някой да направи нещо.А тук за едно по-различно пиле вече ще го убиваме за да пазим популацията.Смешно е.Гледам навсякъде в Европа и в Германия,Англия ,Русия хората си правят редовни изложби на щиглеци,кръсточовки,мутации на същите продават ги и имат сайтове на клубовете си.А при нас още спорим какво бракониерство било,че си хванал 2 щиглеца.Даже на-скоро в youtube гледах в Германия как си ловят кръсточовки и изложби на диви пилета и това снимано от тяхната си телевизия.Ето и линка http://www.youtube.com/watch?v=nfL6InFf ... re=related.Та въпроса е как може там тези неща да са уредени а тук все още да се опитваме да откриваме топлата вода.

Хубаво си качил линка , че да видим и ние :D

Само , че клипа е от Австрия , а не от Германия . В клипа се вижда и се казва , че се ловят само мъжки птици , женските се пускат . Също така за неразбиращите да преведа , че се ловят само 4 вида птици , а именно елхова скатия , кръсточовка , червенушка и щиглец . От тези птици ловеца има право да задържи по един мъжкар от всеки вид - другите трябва да ги пусне . На пролет уловените птици се връщат отново в природата . На хората тази привилегия им е разрешена през 1579 година и от тогава не е забранявана . Те ловят птиците , като всеки един очаква да хване най-красивото и перфектно диво пиле - за това ходят и на изложба . Клиповете са няколко , но за да се разбере същността им трябва да се разбира и езика !

п.п. В третият клип се казва , че "природозащитниците" са се опитали през 2005 година да забранят лова , но хората протестирали за продължаването на традициите им ! В четвъртият клип е показано как водят преговори , а в осмият човека пуска птиците си и казва , че това е невероятно чувство да ги види отново свободни и с нетърпение очаква есента , за да тръгне пак на улов !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Цветна мутация на врабче.

Мнениеот Niceg » Пон Апр 04, 2011 5:08 pm

Мерси за пояснението, друго си е като знае човек езика.За съжаление от този специално нищо не разбирам.Не мога да открия един сайт вече гаранция немски на който предлагаха информация за мутациите на щиглеците.Хората даже и ги продаваха.На снимките които бяха там се виждаше ,че разполагат направо с огромно количество щиглеци при това не с дивата окраска.Трябва да го потърся а до тогава ето още един линк може да ви е интересен.http://www.mulesandhybrids.co.uk/
Niceg
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 12:44 pm

Re: Улов ....

Мнениеот nikilaaa » Пон Апр 04, 2011 7:25 pm

Paulina написа:
Niceg написа:Принципно и аз съм на мнение ,че някои от природозащитниците ни преиграват.До Поморие на главния път всеки път като стане по-студено зимата и има силен вятър загиват стотици птици от преминаващите коли е и да не би някой да направи нещо.А тук за едно по-различно пиле вече ще го убиваме за да пазим популацията.Смешно е.Гледам навсякъде в Европа и в Германия,Англия ,Русия хората си правят редовни изложби на щиглеци,кръсточовки,мутации на същите продават ги и имат сайтове на клубовете си.А при нас още спорим какво бракониерство било,че си хванал 2 щиглеца.Даже на-скоро в youtube гледах в Германия как си ловят кръсточовки и изложби на диви пилета и това снимано от тяхната си телевизия.Ето и линка http://www.youtube.com/watch?v=nfL6InFf ... re=related.Та въпроса е как може там тези неща да са уредени а тук все още да се опитваме да откриваме топлата вода.

Хубаво си качил линка , че да видим и ние :D

Само , че клипа е от Австрия , а не от Германия . В клипа се вижда и се казва , че се ловят само мъжки птици , женските се пускат . Също така за неразбиращите да преведа , че се ловят само 4 вида птици , а именно елхова скатия , кръсточовка , червенушка и щиглец . От тези птици ловеца има право да задържи по един мъжкар от всеки вид - другите трябва да ги пусне . На пролет уловените птици се връщат отново в природата . На хората тази привилегия им е разрешена през 1579 година и от тогава не е забранявана . Те ловят птиците , като всеки един очаква да хване най-красивото и перфектно диво пиле - за това ходят и на изложба . Клиповете са няколко , но за да се разбере същността им трябва да се разбира и езика !

п.п. В третият клип се казва , че "природозащитниците" са се опитали през 2005 година да забранят лова , но хората протестирали за продължаването на традициите им ! В четвъртият клип е показано как водят преговори , а в осмият човека пуска птиците си и казва , че това е невероятно чувство да ги види отново свободни и с нетърпение очаква есента , за да тръгне пак на улов !


благодаря че разясни някои неща.наистина съм съгласен с този начин.залавяш за изложба ЕДНА птичка и след това я ПУСКАШ. :| на австрийци
nikilaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 208
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:37 pm

Re: Цветна мутация на врабче.

Мнениеот ceco » Пон Апр 04, 2011 9:39 pm

На пролет дивите птици се пускат на свобода.Колко остават живи след 4,5 месеца плен?
ceco
потребител
потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 7:42 pm
Местоположение: с.Хърлец общ.Козлодуй

Улов

Мнениеот Paulina » Пон Апр 04, 2011 11:16 pm

ceco написа:На пролет дивите птици се пускат на свобода.Колко остават живи след 4,5 месеца плен?

Не мога да ти отговоря на този въпрос , защото няма статистика за това . Но предполагам остават почти всички живи , защото птиците се хващат вече "възрастни" и те знаят как да преживеят в природата , знаят с какво да се хранят и познават техните врагове . При това зимата , когато е най-тежкият период за пребиваване те имат обилно храна и заслон . Ако разгледаш клиповете ще видиш с какво уважение се отнасят хората към птиците и ще видиш , че тяхната цел не е да имат просто една такава птица - тя трябва да е най-....

Предполагам традиционният им обичай е възникнал от това , че хората и тогава са искали да мерят кой има най-хубавото и най-голямото , но в онзи ден на 1579 година не са имали много възможности и богат избор . :D
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Цветна мутация на врабче.

Мнениеот rookie_gyn » Вто Апр 05, 2011 11:36 am

Ето тези идеи трябвада взаимстваме от западно европейците. Тези идеи и още ред други са заложени в предложенията за регламентирано отглеждане на европейски диви птици при домашни условия в България.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

ПредишнаСледваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron