Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Каква е тази птица?

Модератор: Serinus

Каква е тази птица?

Мнениеот admin_bgjourney » Сря Май 11, 2011 8:07 pm

Здравейте,
Админ съм на портал, описващ България. В момента пиша материал за ПЗЦ "Пода" и срещам трудност с определянето на сниманете от мен птици. В тази тема ще качвам снимки с молба да пишете каква е птицата. Благодаря!
Изображение
admin_bgjourney
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 8:03 pm

Re: Каква е тази птица?

Мнениеот nikilaaa » Сря Май 11, 2011 8:32 pm

това е речна чайка(смехулник) в зимно оперение.член съм на някои организации за защита на птиците и знам тутам някой види за това ще се радвам да помагам за определянето на видовете :cool:
nikilaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 208
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:37 pm

Re: Каква е тази птица?

Мнениеот admin_bgjourney » Сря Май 11, 2011 8:42 pm

Снимката е правена през юли. Възможно ли е да е все още със зимното си оперение?
admin_bgjourney
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 8:03 pm

Re: Каква е тази птица?

Мнениеот nikilaaa » Сря Май 11, 2011 8:47 pm

admin_bgjourney написа:Снимката е правена през юли. Възможно ли е да е все още със зимното си оперение?


http://www.birdsinbulgaria.org/birds.ph ... &type=bird
виж това.аз лично съм правил снимка на птици с зимно и лятно оперение на едно място.
nikilaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 208
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:37 pm

Re: Каква е тази птица?

Мнениеот admin_bgjourney » Сря Май 11, 2011 8:55 pm

Благодаря. И другаде порових - това е. Пак - благодаря!
admin_bgjourney
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 8:03 pm

Re: Каква е тази птица?

Мнениеот ТЕРИЕР » Чет Май 12, 2011 10:46 pm

Добра снимка.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Каква е тази птица?

Мнениеот Емо » Нед Ное 25, 2012 12:31 am

Каква е тази птица? Снимката е от България.

Благодаря на помогналите!


Изображение
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Каква е тази птица?

Мнениеот Paulina » Нед Ное 25, 2012 2:38 am

[quote="Емо"]Каква е тази птица? Снимката е от България.

Благодаря на помогналите!


Мисля птицата се казва синявица .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Каква е тази птица?

Мнениеот Paulina » Нед Ное 25, 2012 4:58 am

admin_bgjourney написа:Здравейте,
Админ съм на портал, описващ България. В момента пиша материал за ПЗЦ "Пода" и срещам трудност с определянето на сниманете от мен птици. В тази тема ще качвам снимки с молба да пишете каква е птицата. Благодаря!
Изображение

Онзи "член" мисля нещо обърка нещата - чайката ти е Малка чайка Larus minutus . Кафявото петно на главата показва , че това е млада птица . Птиците придобиват на третата година адултното си оперение , като тогава и формата на крилата леко се променя . Те нямат зимно и лятно оперение - тяхната окраска се променя през размножителният период - главата почернява , гърбът посивява и т.н.
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Каква е тази птица?

Мнениеот Емо » Нед Ное 25, 2012 10:25 am

Paulina написа:Мисля птицата се казва синявица .


Май е така - Благодаря! Странно име :)
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Каква е тази птица?

Мнениеот Paulina » Нед Ное 25, 2012 2:25 pm

nikilaaa написа:
admin_bgjourney написа:Снимката е правена през юли. Възможно ли е да е все още със зимното си оперение?


http://www.birdsinbulgaria.org/birds.ph ... &type=bird
виж това.аз лично съм правил снимка на птици с зимно и лятно оперение на едно място.

Това , което си снимал са били снимки на млади и на адултни птици - поне това трябва да е ясно !!!

През размножителният период полово зрелите птици сменят окраската - това е така нареченото , грешно определение за "лятно оперение" ! Мине ли размножителният период адултните птици сменят оперението и младо и старо изглежда почти еднакво - така нареченото "зимно оперение" !

Защо е погрешно да се използва определението зимно/лятно оперение ? Защото по тази "логика" младите , все още не развити за размножение птици са няколко години зиме и лете в "зимна" премяна .....а това е погрешно ! Те са просто в "юношеска" дрешка ! Също така "брачната" премяна спомага на птиците да могат две адултни птици да се намерят и да създадът потомство - с приключването на размножителният период този цвят вече не е нужен и бива сменен - чак до следващият размн. период !

Разгледах снимките в посоченият сайт - не всички снимки отговарят на това , за което са представени .....
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Каква е тази птица?

Мнениеот TK3C-74 » Нед Ное 25, 2012 3:28 pm

Емо написа:Каква е тази птица? Снимката е от България.

Благодаря на помогналите!


Изображение
по нашия край и викаме и синя гарга. насекомоядна птица, все по-често срещана тук.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Следваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта