Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Елшови Скатии-Размножаване

Модератор: Serinus

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот choro » Чет Юли 05, 2012 9:38 am

georgiev написа:Здравейте, да попитам, не е ли късно скатиите да снасят сега? Наблюдавам едни щиглеци пред блока и останах доста очуден, едва в края на миналия месец се гонеха и вероятно правеха гнездо. Стори ми се доста късно. Миналата година забелязах двойка да прави гнездо в май месец. Но тази година няколко двойки се гонеха и цвърчеха едва през юни месец, сега не ги виждам и предполагам, че са снесли вече. Дали не се получава така и при скатиите ти? Поздрави, Георги.

Тази година се наблюдават много аномалии, заради времето много неща в природата позакъсняха.

Колега krumov яйцата не съм ги проверявал и незнам при мен какъв ще е резултата, гледам да не ги стресирам излишно.
Даже незнам колко са точно, защото когато и да вляза при тях тя ги лежи. Времето ще покаже.
choro
потребител
потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 3:20 pm
Местоположение: Бургас

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот krumov » Чет Юли 05, 2012 1:22 pm

choro написа:
georgiev написа:Здравейте, да попитам, не е ли късно скатиите да снасят сега? Наблюдавам едни щиглеци пред блока и останах доста очуден, едва в края на миналия месец се гонеха и вероятно правеха гнездо. Стори ми се доста късно. Миналата година забелязах двойка да прави гнездо в май месец. Но тази година няколко двойки се гонеха и цвърчеха едва през юни месец, сега не ги виждам и предполагам, че са снесли вече. Дали не се получава така и при скатиите ти? Поздрави, Георги.

Тази година се наблюдават много аномалии, заради времето много неща в природата позакъсняха.

Колега krumov яйцата не съм ги проверявал и незнам при мен какъв ще е резултата, гледам да не ги стресирам излишно.
Даже незнам колко са точно, защото когато и да вляза при тях тя ги лежи. Времето ще покаже.

Дано са пълни и всичко мине добре,аз ги извадих защото днес е 15тия ден
Аватар
krumov
потребител
потребител
 
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 7:52 pm
Местоположение: Нова Загора

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот choro » Пет Юли 06, 2012 10:42 am

Издебнах я като стана:
Изображение
Дано да са пълни!
choro
потребител
потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 3:20 pm
Местоположение: Бургас

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот krumov » Пет Юли 06, 2012 4:51 pm

choro написа:Издебнах я като стана:
Изображение
Дано да са пълни!

Приличат на пълни :think: ха дано
Аватар
krumov
потребител
потребител
 
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 7:52 pm
Местоположение: Нова Загора

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот veselin » Пон Юли 23, 2012 5:30 pm

Какво стана колега имали резултати ?
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот choro » Вто Юли 24, 2012 10:00 am

Яйцата бяха неоплодени, сега лежи на нови, вчера бяха 3 броя, днес не съм я проверявал може да има още.
При възможност пак ще снимам. Когато видях че са празни яйцата проверих мъжкото и видях че е развито, дано си е свършило работата този път и всичко да е наред!
choro
потребител
потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 3:20 pm
Местоположение: Бургас

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот DEMON » Сря Авг 08, 2012 11:59 am

Прекалено късно е, лятото се развилня. Ще се наложи другата година да започнеш подготовката началото на март + светлина :idea: при мойте линеенето започна, млъкнали са и ядът двойно повече :lol:
DEMON
потребител
потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 11:21 pm

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот choro » Сря Апр 17, 2013 11:56 pm

Здравейте колеги ! Първия чифт от 6 яйца само едно беше оплодено.

Изображение

Изображение

Изображение

От втория за сега са 3 яйца.
Изображение

Изображение

Тази снимка е малко извън темата, за цвят !
Изображение
choro
потребител
потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 3:20 pm
Местоположение: Бургас

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот akademika » Чет Апр 18, 2013 6:58 am

:| втора юва ще напълни всички :wink: слагай халки колега размера за скатия май беше 2 и 6 мм
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот choro » Чет Апр 18, 2013 10:23 am

Аз съм го опръстенил с канарски пръстен, 2-ри ден него е свалила. Днес гледам че му е поускубала перата на главата, сложих и
малко памук и тя веднага почна да го вкарва в гнездото и да го пооправя. Бърза май за второто люпило !
choro
потребител
потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 3:20 pm
Местоположение: Бургас

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот ТЕРИЕР » Чет Апр 18, 2013 4:26 pm

Браво!!! Смятам че ако гнездилката е малко по високо ще е по добре за спокойствието и сигурността на птиците.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот akademika » Чет Апр 18, 2013 5:46 pm

Опита ми със скатиите е базиран на това което съм виждал при чичо ми и до там . Преди 20/30 години той извади 2 юви скатий в по малак кафез и от този на снимката, тогава хората хранеха дивите зърноядни птици много не професионално основно със слънчоглед .Чичо ми не беше изключение и той спазваше тогавашната "диета" слънчоглед . Разбира се даваше и различни видове плевели които береше от двора това че извади птици си беше чист късмет но както и да е . Мисълта ми беше че неговите скатий мътеха във външни гнезда без да се притесняват от нищо така че щом в момента имаш 1 живо и здраво малко си на верен път и според мен не променяй нищо :|
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron