Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Елшови Скатии-Размножаване

Модератор: Serinus

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот georgiev » Пон Мар 05, 2012 11:19 am

choro написа:Гледам ги в двойните кафези с решетка посредата, отначало бяха разделени, но женското постоянно се мъчеше да се провира през решетката да
ходи при мъжкото, затова я махнах и сега са заедно. Давам им канарена, белен слънчоглед, мека храна, нигер и покълнеци от рапица.
Светлината е естествената.
Приемам всякакви съвети! :wink:



Да питам, кога очакваш да са се развили и женската да започне да прави гнездо?
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот choro » Пон Мар 05, 2012 11:50 am

Може би към края на Април началото на Май месец, живот и здраве!
choro
потребител
потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 3:20 pm
Местоположение: Бургас

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот georgiev » Пон Мар 05, 2012 1:08 pm

choro написа:Може би към края на Април началото на Май месец, живот и здраве!



Благодаря. А брашнени червеи ще им даваш ли за необходимите им протеини? Така поне чета из литературите и форумите, че трябва и това да им се включи към менюто, и да се увеличават броя червеите и дните през които им се дават с увеличаването на развитието. Аз съм по канарите и се мъча с тях. Поздрави и успех.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот choro » Вто Мар 06, 2012 11:15 am

Не бях чувал че ядът брашнени червеи, затова не съм мислил да им давам. Според мен в меката храна трябва да има всичко необходимо,
витамини, протеини и тн. Миналата година давах сварено яйце с бисквити, обаче много поскъпнаха яйцата! Тази година ще съм изцяло на мека храна. Дано да са добри резултатите! :drinks:
choro
потребител
потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 3:20 pm
Местоположение: Бургас

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот nightingale » Вто Мар 06, 2012 2:33 pm

Брашнените червеи не са задължителни по време на подготовката.
Защо казвам подготовка а не развиване ?
Защото двете неща са различни и все по често виждам как хората ги бъркат.
Развиването при нашите птици е еквивалент на цъфтенето и зреенето при разстенията.
Обуславя се единственно от климатичните условия.
Най често това са светлината и температурата.
Покачването на стойностите на тези две величини (най вече светлината) влияе върху повишаването на нивата на съответните хормони.
От тук нататък обаче идва ред на подготовката играеща важна роля при успешно размножаване
Тя гарантира
Правилната спермогенеза.
Правилното яйцеобразуване.
Обеспечаване на достатъчно количество калций за това яйцеобразуване.
Правилното провокиране за самият размножителен процес,
Тук факторите са много ,като в зависимост от видът на птицата , те са :
Похдодящо пространство.
Подходящо място за гнездене в това пространство.
Подходящ гнездов материал.
Спокойствие.
Подходяща храна.
и т.н.т.
Понеже тук стана въпрос за храната в частност бръшненият червей ,ще се спра на него.
Менюто по време на размножителният период при елшовите скатии и прародителят на одомашненото канарче включва едно и също нещо - НАСЕКОМИ.
Едва ли на някой не му е ясно ,че протеините от животински произход обеспечават на малките много по-бързо развитие от протеините от растителен произход.
Тук е ролята на свареното яйце.
Та ако искаш да бъдеш тотално ефикасен в подготовката направи следното !
Заеби тези червеи , най малкото защото има голяма вероятност птиците ти въобще да не се докоснат до тях.
Предостави мека храна богата на животински протеини ( знаеш как)
А по време на цялата подготовка предоставяй дребни насекоми - възрастни хирономуси, дребни видове мухи ,паячета и прочие.
Таза храна освен ,че е естественна през този период , има едно голямо приемущество - правилно провокиране , асоцииращо птиците към дивата им среда.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот ТЕРИЕР » Вто Мар 06, 2012 6:10 pm

Гаранция че ще гледат червейте като "Индианец пишешеща машина" и няма да ги пипнат.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот akademika » Сря Мар 07, 2012 4:17 pm

ТЕРИЕР написа:Гаранция че ще гледат червейте като "Индианец пишешеща машина" и няма да ги пипнат.

:think:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот sandan » Пон Мар 12, 2012 5:06 pm

По една случайност се сдобих с магеланови скатии и ще споделя аз как ги развих. В края на декември ги сложих заедно в помещението на мъжките ми канари,които започваха своето развитие. Клетката е с размери 100х35х35. Давах им това което получаваха канарите и им сложих гнездо на 10 февруари. На 23.02 им подложих 5 яйца които женската мътеше усърдно. Направи ми впечатление че мъжкият ожесточено я гони всеки път когато напусне гнездото, но тъй като за първи път отглеждам такива птици не съм се намесвал. Четири от яйцата бяха оплодени и на седми сутринта се бяха излюпили 4 пиленца , но бяха изхвърлени от гнездото. Може би трябваше да ги подложа на канари, но ми се искаше да пробвам без подлагане. Едно от пилетата оцеля и го отглеждат канари а скатиите се готвят за ново снасяне.
Изображение
By sandan at 2012-03-12

Изображение
By sandan at 2012-03-12
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот fero » Пон Мар 12, 2012 6:35 pm

Здравей би ли споделил с какво ги разви и на каква температура ги държиш при пускането.Питам защото и аз имам и се опитвам да ги развия но мисля че е рано защото ги гледам без отопление
fero
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 6:46 pm

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот STOCKY » Вто Мар 13, 2012 2:00 am

Зеленото късче трева, от какво е? при канари може ли да се използва? :think:
Аватар
STOCKY
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот ТЕРИЕР » Вто Мар 13, 2012 9:25 am

Мой приятел има две двойки Магеланови скатий. Положението беше като при теб бой и изпочупени яйца, докато не събра мъжкарите с канарки. Вече има второ люпило прекрасни пилета от тях. Сега пак е събрал скатиите и чака резултат.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Елшови Скатии-Размножаване

Мнениеот sandan » Вто Мар 13, 2012 2:48 pm

fero написа:Здравей би ли споделил с какво ги разви и на каква температура ги държиш при пускането.Питам защото и аз имам и се опитвам да ги развия но мисля че е рано защото ги гледам без отопление

По време на развиване на птиците подържам 12 градуса, при пускане 14, при мътене 16.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

ПредишнаСледваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron