Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Размножаване на славеи в неволя

Модератор: Serinus

Re: Размножаване на славеи в неволя

Мнениеот mytanta » Вто Юни 10, 2014 8:27 pm

:drinks: истината е в ръчните птици.
mytanta
потребител
потребител
 
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 9:17 am
Местоположение: Пловдив

Re: Размножаване на славеи в неволя

Мнениеот петър » Вто Юни 10, 2014 10:04 pm

Благодарим ти за това,което споделяш с нас!Аз лично нямам намерение нито да отглеждам,нито пък да размножавам славеи в неволя,винаги с удоволствие съм ги наблюдавал в природата.При ръчните птици инстинкта за размножаване е по силен от това,че няма подходящи условия като простор или подходящо гнездо.Но много често снасянето на яйца не означава размножаване.Честно да ти кажа аз лично се съмнявам,че от това гнездо ще излезат малки,трябва според мен да намериш от природата и да и ги подложиш ,то и без това успеха е голям.Мъжкият също се държи като ръчна птица,не се чувства зстрашен и не издава характерните звуци на гнездещ славей.Нали сте чували за Конрад Лоренц и явлението импринтинг.Това според ще е пречката да се извадят малки от ръчни птици.Те просто не знаят,че са славеи и как трябва да се държат при размножаване.Според мен първите резултати ще дойдат от птици отгледани от приемни родители.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Размножаване на славеи в неволя

Мнениеот Bocka » Вто Юни 10, 2014 11:44 pm

Здраво Петар,
Твојата опсервација би ја земал до некаде во предвид да ја разгледам и да Ти полемизирал.
Кога сам кажуваш дека славеи не си чувал и немаш намера да ги чуваш тоа ми дава за право да те замолам и да не ми филозофираш, такви птичари кој се бават со теорија и читање од интернет ги има и кај нас, но нажалост тие не ги покажуваат нивните птици- зашто ги немаат.
Кај нас велат „немој да го учиш дедо како се прават деца„ Не е исто да гледаш славеи во природа и во свој кафез, ти не знаеш колку се тоа интелегентни птици и птици кој имаат голем инстикт за соработка со лугето.
Што се однесува до Конрад Лоренц не би сакал да коментирам, тој е заслужен во повеке науки но од тогаш поминава 100 години и науката доага до нови сознанија, а Лоренц сигурен сум дека и тој не е чувал славеи :D . Петре запамти „ ПРАВИЛО Е ДЕКА НЕМА ПРАВИЛО„ кај целиот жив свет :!:
Сакам сите да сватат дека јас сакам да изведам мали славејчиња и тоа ке биде моја сатисфакција, не сакам да се служам со подметуванје на туги јајца и слично.
Јас птици чувам за свој кеиф и не искачам на натпреварувања за медалји и трофеи.
Затоа не сакам погрешно да ме схватите, сакам да слушнам мислења од луге кој одгледуваат славеи.

Поздрав Боцка
Добрите хора поѕнават се добрите дела
Аватар
Bocka
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 12:00 am

Re: Размножаване на славеи в неволя

Мнениеот петър » Чет Юни 12, 2014 1:48 pm

Здравей бай Здравко,
дълго се чудех дали да ти отговоря,но мисля,че имам това право.Прав си,че много хора философстват и нищо не показват,но аз не съм от тях,за това ще има доказателства по-късно.Много хора показват чуждите успехи като свои,но това няма да го коментирам.В природата няма правила ,тях ги създаваме ние хората ,в природата има закони и тяхното познаване води до успехи.Ти си голям познавач на птиците и това никой не го оспорва.Не случайно ти писах,че нямам славеи и не ме интересуват за да не помислиш,че ти завиждам за яйцата.Минаха 20 дни от качването на клипа и ти знаеш резултата-празни ,неоплодени яйца.Птиците ти не се държат като размножаваща се двойка,а като брат и сестра.Дори и яйцата да бяха оплодени пак нямаше да се излюпят в това гнездо.Ти добре знаеш,че всеки вид птица има различно гнездо и по различен начин мъти яйцата си.Всеки прави разлика между гнездото на гугутката и коса например.Аз имам претенции,че имам усет към птиците,но винаги се вслушвам в съветите и на приятелите и колегите.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Размножаване на славеи в неволя

Мнениеот НЕВРЕН » Съб Юни 14, 2014 2:21 pm

В края на краищата размножиха, развъдиха или се завъдиха гадинките, не стана ясно от рубриката - Дела и документи :?:
НЕВРЕН
потребител
потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Мар 02, 2014 4:18 pm

Re: Размножаване на славеи в неволя

Мнениеот winston1 » Съб Юни 14, 2014 6:06 pm

НЕВРЕН написа:В края на краищата размножиха, развъдиха или се завъдиха гадинките, не стана ясно от рубриката - Дела и документи :?:

Погледни в работилницата,може би там ще намериш нещо или питай дакела,той може би знае...нали е голям човек... :cool:
winston1
потребител
потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Апр 28, 2012 9:16 pm

Предишна

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron