Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Размножаване на славеи в неволя

Модератор: Serinus

Re: Размножаване на славеи в неволя

Мнениеот akademika » Сря Май 16, 2012 9:03 am

winston1 написа:Добре,малко сьм прекалил обаче човекьт Боцка сложи на форумьт няколко вьпроси на които вие ГОЛЕМИТЕ ПТИЧАРИ уви НЯМАТЕ ОДГОВОР....ПС...nightingale много говорише и много своя мнения даде...какво стана КОТКАТА ТИ ИЗЯДЕ ЕЗИКА па не можес ништо коментират по темата фсезнайко или не си платил интернета си и не можеш да се фклюкиш.....SORRY NIGHTINGALE....такьв експерт за СЛАВЕЕ а да няма коментара....Знам да четеш...и дай напиши да чуеме и твоите коментари по тази тема или немаш какво да коментираш Г_ДИН С...Л...А....В...Е...Й...(NIGHTINGALE) :cool: :evil:

На колегата отдавна съм му одговорил по скайпа но той сигурно иска мненията на повече колеги за да може сам да си направи верния извод . Също така сметам че когато некой зададе въпрос не е задължително одговора да се побликува и си мисля че и други голеги които са на ти по темата са му писали на лични
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Размножаване на славеи в неволя

Мнениеот nightingale » Сря Юли 04, 2012 11:57 pm

winston1 написа:Добре,малко сьм прекалил обаче човекьт Боцка сложи на форумьт няколко вьпроси на които вие ГОЛЕМИТЕ ПТИЧАРИ уви НЯМАТЕ ОДГОВОР....ПС...nightingale много говорише и много своя мнения даде...какво стана КОТКАТА ТИ ИЗЯДЕ ЕЗИКА па не можес ништо коментират по темата фсезнайко или не си платил интернета си и не можеш да се фклюкиш.....SORRY NIGHTINGALE....такьв експерт за СЛАВЕЕ а да няма коментара....Знам да четеш...и дай напиши да чуеме и твоите коментари по тази тема или немаш какво да коментираш Г_ДИН С...Л...А....В...Е...Й...(NIGHTINGALE) :cool: :evil:

Админ:3 дни бан за ползване на епитети към друг потребител

БОЦКА !
Младите славеи запяват на възраст около 35 дена.
Съвсем друг е въпросът това,което запяват дали ще е в хармония с твоите изисквания.
Кога започват да се размножават ли.... ?!
Еми предполагам като им се ''доебе''
А пък тези , които са изминали разтоянието от субекваториална Африка до умерена Европа , без да имат мераци да си тъпчат перушината навътре , ще да е от любов към екскурзиите
Тъй като ме нямаше дълго време на синята планета , съм отървал въпросчетата ти.
Те освен ,че са тъпи , са и обидни
ПС- половин Македония се изреди да прави коментари в профила ми в ю-туба ''дали съм пуснал запис на северен или южен славей''
Като избистрите тези важни таксономични за ВАС въпроси , ШЪ ВИ отговоря и на конкретните питания.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Славей 100 лв

Мнениеот akademika » Съб Ное 02, 2013 4:02 pm

trush написа:






На тези клипове ако се вижда някъде славея да храни малки значи или съм кьорав или съм с по-слабо въображение от вашето . Престанете с тази тема че станахте за смях и в съседните на нас страни , държави къде къде по-напреднали от нас в това хоби . Не желая повече да ме убеждавате с вашите измислени доказателства и мисля че тази тема приключи отдавна а що се къса е за славеите от обявата : птиците са от природата и нямат никаква песен .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Размножаване на славеи в неволя

Мнениеот woodlark » Съб Ное 02, 2013 4:35 pm

академико, съвсем съзнателно си пропуснал
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Размножаване на славеи в неволя

Мнениеот woodlark » Съб Ное 02, 2013 4:39 pm

академико, ако някой е за смях си ти и всички като теб от БЮРМ ли, от Марс ли :evil: Фактитите са просто неоспорими :evil:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Размножаване на славеи в неволя

Мнениеот mytanta » Съб Ное 02, 2013 8:59 pm

Факти за мене няма. Защо няма снимка на мътеща женска ,защо няма снимка на пиленца в гнездото,защо нямаш запис как майката храни в гнездото,защо малките не са опръстенени. Това щеше да е първото нещо което щеше да направиш ако наистина бяха се излюпили при теб.Обаче ти си изтървал първия месец и тогава си ги заснел,защо?
mytanta
потребител
потребител
 
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 9:17 am
Местоположение: Пловдив

Re: Размножаване на славеи в неволя

Мнениеот woodlark » Съб Ное 02, 2013 9:30 pm

мytanta, ти нещо искаш да ми вмениш вина , поради това което според теб едва ли не е изискуемо, за да е достоверно, или се правиш, и ти като академика на 'дръж ми шапката'. :evil:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Размножаване на славеи в неволя

Мнениеот akademika » Съб Ное 02, 2013 9:43 pm

woodlark написа:академико, ако някой е за смях си ти и всички като теб от БЮРМ ли, от Марс ли :evil: Фактитите са просто неоспорими :evil:

След като езика загрубя и добрите обноски останаха на заден план няма смисъл да коментирам повече по темата . По добре да спрем защото виждам че страстите са в повечко и става един не лицеприятен спор а все пак форума има голяма аудитория .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Размножаване на славеи в неволя

Мнениеот spinus » Съб Ное 02, 2013 9:56 pm

Изключително рядко си позволявам да пиша, но редовно следя форума. Мога само да потвърдя това , което woodlark е написал. С очите си съм го виждал в работилницата. Грешката му е, че не го записа с качествена техника, но това не отменя факта, че всичко си е истина. Не е нужно изостряне на дискусията. Точно поради тази причина пиша.
spinus
потребител
потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 9:15 pm

Re: Размножаване на славеи в неволя

Мнениеот woodlark » Съб Ное 02, 2013 10:24 pm

Нелицеприятният спор, академика, е плод на всячески съзнателното отричане на едно изключително постижение в сферата на постиженията на Човека в Орнитологията като цяло. Пишеш,че сме станали за смях на съседите,които вече отдавна били открили "топлата вода", за разлика от нас. :lol: Ами, дай, ако обичаш подобен такъв пример от тяхна страна :evil:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Размножаване на славеи в неволя

Мнениеот akademika » Вто Май 20, 2014 12:57 pm

Ще помоля колегата от Скопие бай Здравко Боцевски да сподели неговия дългогодишен опит в развъждането на диви птици и най-вече славеи. За мене той е един от най - големите капацитети в тази област и ще е от голяма полза на хората във форума които се интересуват от ръзвъждането на диви птици . Бай Здравко има много видео материал който може да сподели с нас и по този начин хората ще видят в деиствителност как се развъждат славеи . Човека не е на равнището на съфорумниците които го оплюваха и за това от давна спря да посещава форума .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Размножаване на славеи в неволя

Мнениеот Bocka » Вто Май 20, 2014 11:07 pm

Почитувани колеги птичари,
Денеска добив известуванје дека сум повикан повторно да се активирам на форумов, тоа од се срце го прихватив бидеејки птичарот кој ме прозва многу го ценам бидеејки има голема хипотека на знаенје од својот татко и традицијонално поседува големо познаванје за дивите птици (мекоклјунци) од кој има многу што да се научи.
Како голем лјубител повеке години работам со славеите и претпоставувам дека сум на прагот да успем да извадам славеи во заточеништво (волиера), па предлагам да го проследите овој клип на кој директен снимател сум јас.

https://www.youtube.com/watch?v=Nh1ZxuQ ... vcaX7Y8rHA

Очекувам коментари !

Поздрав Боцка
Добрите хора поѕнават се добрите дела
Аватар
Bocka
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 12:00 am

ПредишнаСледваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта