Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


магеланска скатия

Модератор: Serinus

магеланска скатия

Мнениеот ivanov1373 » Чет Сеп 13, 2012 5:44 pm

някои можели да ми даде повече информация за магеланска скатия
ivanov1373
потребител
потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 5:23 pm
Местоположение: burgas

Re: магеланска скатия

Мнениеот akademika » Чет Сеп 13, 2012 8:22 pm

ivanov1373 написа:някои можели да ми даде повече информация за магеланска скатия

Първата магеланова скатия видях преди 20 години при Пейо Ников лека му пръст . Хранеше я с канарена смеска но не си спомням да ли я е пускал . На запад хранят тези птици със смеска за щиглеци която тук не се предлага , на изложбите в Италия съм виждал собствениците на птиците да им слагат в кафезите диворастящи плевели и цветя който в България се ядът от щиглеците . Общо взето те са по близки до нашия щиглец от колкото до елшовата скатия .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: магеланска скатия

Мнениеот [dream] » Пет Сеп 14, 2012 9:51 pm

Имах 2 чифта, но в началото на лятото продадох едната двойка и сега съм само с 1 чифт.
Храня ги с канарена смеска и се чувстват много добре.
По време на размножителния сезон им давах покълнаци от нигер.
С 2 думи - с каквото храня канарите, това давам и на тях. Имам ги от 2 години и са живи и здрави.
[dream]
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 4:40 pm

Re: магеланска скатия

Мнениеот петър » Съб Сеп 15, 2012 8:45 pm

Магелановата скатия дава плодовити хибриди с канарчето.Те са станали основа за създаването на една от най-новите породи-т.нар. яспис.Иначе явно доста хора в България имат и те могат да споделят размножили ли са ги успешно.Ако тук няма за продаване можеш да си внесеш от изложбата в Реджо Емилия,нямам представа обаче каква цена са.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm


Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта