Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Отгеждане и развъждане на щиглец

Модератор: Serinus

Re: Отгеждане и развъждане на щиглец

Мнениеот georgiev » Чет Май 22, 2014 9:00 pm

Здравейте, често чета Вашите мнения и разкази за щиглеците, които отглеждате, но да питам, дали при отглеждани от Вас щиглеци се наблудава същото като при канарите, а именно, че около 15-20 ия ден женската птица отново е направил гнездо и е започнал да снася? В природата не съм обърнал внимание, дали се наблюдава това. Четох, че щиглеците има 1-2 люпила на година. Но какъв е Вашия отговор?
Поздрави, Георги
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Отгеждане и развъждане на щиглец

Мнениеот akademika » Чет Май 22, 2014 10:16 pm

georgiev написа:Здравейте, често чета Вашите мнения и разкази за щиглеците, които отглеждате, но да питам, дали при отглеждани от Вас щиглеци се наблудава същото като при канарите, а именно, че около 15-20 ия ден женската птица отново е направил гнездо и е започнал да снася? В природата не съм обърнал внимание, дали се наблюдава това. Четох, че щиглеците има 1-2 люпила на година. Но какъв е Вашия отговор?
Поздрави, Георги

В природата щиглеците правят до 3 юви в момента в природата приключват с отглеждането на първата юва и до края на месеца ще почнат втората юва . В домашни условия също е така и когато бебетата станат 20/30 дена тя почва да прави ново гнездо . Никога канарка или дива женска птица не ми е почвала ново гнездо когато малките са били на 15 дена
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Отгеждане и развъждане на щиглец

Мнениеот slona67 » Пет Май 23, 2014 9:22 am

Никога канарка или дива женска птица не ми е почвала ново гнездо когато малките са били на 15 дена

Странно:При мене пък обратно-почти всичките ми канарки, почват подготовката за втора юва именно на 15-16 ден.
След два три дена почват да снасят.И точно като отделя малките на 22-23 ден ,залагам яйцата!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Отгеждане и развъждане на щиглец

Мнениеот akademika » Пет Май 23, 2014 11:03 am

За да бъта точен току що прегледах на каква възраст са ми канарчете най- големите са се излюпили пежду 2 и 7 май и родителине ги хранят . Преди 2/3 дена започнаха да излизат от гнездата но женските още не са тръгнали да правят втората юва .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Отгеждане и развъждане на щиглец

Мнениеот slona67 » Пет Май 23, 2014 4:07 pm

И аз да съм точен:Имам малки излюпени на 02.05 (5 броя),утре ги отделям
А женската днеска снесе трето яйце и утре я залагам!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Отгеждане и развъждане на щиглец

Мнениеот slona67 » Пет Май 23, 2014 4:09 pm

И това не е прецедент ,а се случва при повечето ми чифтове!И то от години наред!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Отгеждане и развъждане на щиглец

Мнениеот akademika » Пет Май 23, 2014 7:57 pm

Сега ще си водя бележки и ще ви напиша точно на колко дена са малките когато женската ще снесе първото яйце .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Отгеждане и развъждане на щиглец

Мнениеот georgiev » Пет Май 23, 2014 10:21 pm

Здравейте, благодаря за отговорите, а относно канарите, имам 4 малки, на които съм записвал дните, излюпени на 27,28,29,30.04, а отново женската започна да снадя от 20,21,22,23.05. Та явяватсе 23 дни.
Но не знаех как е при дивите, а и колегите които ги размножават в домашни условия не споделяха до момента дали вадят втори и трети люпила, и колко е разликата между двете. В природата е едно, в домашни условия вероятно има разлика. Има логика малките да са излезнали сами от гнездото т.е. 20-30 дни, мъжкия да ги дохранва, женската да е направила ново или да е използвала същото гнездо.
Поздрави, Георги.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Отгеждане и развъждане на щиглец

Мнениеот akademika » Съб Май 24, 2014 2:21 pm

georgiev написа:Здравейте, благодаря за отговорите, а относно канарите, имам 4 малки, на които съм записвал дните, излюпени на 27,28,29,30.04, а отново женската започна да снадя от 20,21,22,23.05. Та явяватсе 23 дни.
Но не знаех как е при дивите, а и колегите които ги размножават в домашни условия не споделяха до момента дали вадят втори и трети люпила, и колко е разликата между двете. В природата е едно, в домашни условия вероятно има разлика. Има логика малките да са излезнали сами от гнездото т.е. 20-30 дни, мъжкия да ги дохранва, женската да е направила ново или да е използвала същото гнездо.
Поздрави, Георги.

Това е друго :cool: след 20 ден да почне да прави второ гнездо защото малките стават самостоятели около 30 ден а при мене още по късно . За дивите никога не съм си водил бележки но и те ми вадят по 3 юви аз ги пускам от май до септември говоря специално за червенушките защото всяка година работя с тях и са ми до болка познати . И в момента имам 2 женски червенушки които онзи ден снесоха зъ първи път и една женска червенушка с мъжки щиглец която снесе днеска второ . Аз ги пускам в големи вулиери и отделям малките на около 30/40 дена защото не ми правят проблем, докато женската си мъти мъжкия ги храни . А щиглеца днеска го отделих в друг кафез който е допрян до вулиерата защото изяде първото яйце .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Отгеждане и развъждане на щиглец

Мнениеот nightingale » Съб Май 24, 2014 10:06 pm

akademika написа:Сега ще си водя бележки и ще ви напиша точно на колко дена са малките когато женската ще снесе първото яйце .


:D
Навлизаш дълбоко е дебрите на субективизма .
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Отгеждане и развъждане на щиглец

Мнениеот georgiev » Нед Май 25, 2014 11:16 am

Здравейте, да не би да бъркам, но възможна ли е кръстоска между червенушка и щиглец, както пишеш - ".....една женска червенушка с мъжки щиглец която снесе днеска второ." За първи път чета и чувам. Интересно е какво излиза.
Поздрави.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Отгеждане и развъждане на щиглец

Мнениеот akademika » Нед Май 25, 2014 8:07 pm

georgiev написа:Здравейте, да не би да бъркам, но възможна ли е кръстоска между червенушка и щиглец, както пишеш - ".....една женска червенушка с мъжки щиглец която снесе днеска второ." За първи път чета и чувам. Интересно е какво излиза.
Поздрави.

Защо да не става такъв хибрид :D Който търси намира за първи път извадих такъв хибрид 98/99 година не си спомням точно . Женската червенушка и женската флорка са предпочитани за хибриди с други диви птици . Вече доста хора в България започнаха да се занимават с развъждане на европейска фауна и имат успех . Един колега от форума преди седмица ми показа щиглеците мутации които е извадил тази година .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта