Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


" Моите" синигери

Модератор: Serinus

" Моите" синигери

Мнениеот hiena1 » Пет Ное 08, 2013 10:21 pm

[url=[img]http://imageshack.com/i/0c0sbtj][IMG]http://imageshack.com/a/img12/6089/0sbt.jpg[/img][/url]Uploaded with ImageShack.com[/img]
Тези ме будят всяка сутрин в 7:00. :D Само показвам, че не е нужно да ги хващаме и да ги затваряме в клетка, те сами идват при нас и ни радват през целия ден.
hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm

Re: " Моите" синигери

Мнениеот woodlark » Съб Ное 09, 2013 9:20 pm

"Моите" синигери целодневно са на терасата, а зимно време са цяло ято и дори си позволяват да чукат по прозореца, особено, когато утрините са мразовити, подканяйки ме да ги нагостя с лакомството им-трошени орехи :cool:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: " Моите" синигери

Мнениеот hiena1 » Нед Ное 10, 2013 12:17 pm

Сложих им хранилката преди две седмици, в началото идваше само един, сега са вече 3 и има леки спорове кой да си вземе първи от слънчогледа. 2 дни поред каца и сврака и чука по бутилката, но не успявя да докопа нищо, дано не им развали купона на синигерите. А тук в Бургас около нас почти няма щиглеци, само червеношийки се мяркат рядко, но още не са се престрашили да кацнат до прозореца.
hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm

Re: " Моите" синигери

Мнениеот hiena1 » Нед Ное 10, 2013 12:23 pm

woodlark написа:"Моите" синигери целодневно са на терасата, а зимно време са цяло ято и дори си позволяват да чукат по прозореца, особено, когато утрините са мразовити, подканяйки ме да ги нагостя с лакомството им-трошени орехи :cool:

Орехите наистина са им любими, 2 пъти на различни места съм наблюдавал как кълвач разчупва орех с човка, а отдолу дебне синигер и хваща във въздуха парченца от падащия орех.Жалко, че не успях да го заснема.
hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm

Re: " Моите" синигери

Мнениеот hiena1 » Съб Фев 01, 2014 12:28 pm

hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm

Re: " Моите" синигери

Мнениеот eaglesclaws » Нед Фев 02, 2014 10:32 pm

Задължително е всеки любител на не хищните птици да поеме веднага адекватната грижа за тях. Та, те умират с хиляди в тази снежна пустош-чучулиги ,`косове , червеногръдки...ЗА ДРУГИТЕ НАСЕЛЯВАЩИ НАШАТА ТЕРИТОРИЯ НЕХИЩНИ ПТИЦИ, НЕЩАТА СА СЪЩИТЕ...ПРАВ Е ДЪРЕЛ !
eaglesclaws
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Яну 17, 2014 10:29 pm

Re: " Моите" синигери

Мнениеот hiena1 » Пон Фев 03, 2014 12:24 am

Абе храня аз 10-ина синигера, даже ги и охраних, в същото време ударихме с колата оня ден 2 скореца в снега...полза никаква(освен може би за свраките).Чудя се в Бургас дали някъде и някой храни зимата диви птички,че оня ден в нивите след КАТ беше пълно с чинки,мисля да им скова една хранилка и ако някой друг иска, също да помага.
hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm

Re: " Моите" синигери

Мнениеот eaglesclaws » Пон Фев 03, 2014 7:32 pm

Миналата сряда пътувах в един истински снежен капан към Северна България с автомобила си. Шосето беше осеяно с накацали безпомощни птички, които може би, бяха предпочели смъртта от автомобилните гуми, отколкото "бялата смърт". Клаксонът ми естествено не спря да ги предупреждава, още от далеч :( Грижите за тях са най-необходими в такива екстремни ситуации, защото както е казал народът - "Направи добро, пък го хвърли на смет !" Всичко се вижда...
eaglesclaws
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Яну 17, 2014 10:29 pm


Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта