Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Красота

Модератор: Serinus

Красота

Мнениеот alexsanderp » Пон Дек 02, 2013 8:54 pm

Трябва да се види
alexsanderp
потребител
потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 10:01 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Красота

Мнениеот hiena1 » Пон Дек 02, 2013 10:35 pm

Якооо!
hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm

Re: Красота

Мнениеот akademika » Пон Дек 02, 2013 11:48 pm

Жалко че това са изложбени експонати и нямат цени . Ако имаха цени господин чучулигата щеше да сам да се увери как се харчат тези птици в ЕС :cool:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Красота

Мнениеот nightingale » Пет Дек 06, 2013 10:07 pm

Опааааа.
Тук има матрЯл за изпитване.
Каква е птицата на видеото в интервала 02;20-02;37
След това отиваме по- на татък.
Айде .. юруш на профисионалните капацитети.
:drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Красота

Мнениеот петър » Съб Дек 07, 2013 1:01 am

Бих ти отговорил веднага,но само защото долу го пише.Оставям някой друг да се пробва.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Красота

Мнениеот nightingale » Съб Дек 07, 2013 8:49 pm

Пешо!
Аз не можах да прочета къде пише името, така , че отговорът ти ще го приема за честен.
:drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Красота

Мнениеот петър » Нед Дек 08, 2013 12:03 am

Името го пише долу вляво,но трудно се чете.Без да го бях прочел обаче,нямаше да мога да позная-птицата е хибрид между червенушка и мексиканска чинка.Ти си специалист по таксономията и сигурно по-добре ги усещаш нещата.За мен често е непонятно как южноамериканските скатии,които са няколко вида дават плодовити хибриди с канарчетата,а европейските не и що за чинка е това мексиканската щом се кръстосва с червенушката.Между другото на тази изложба бях лично и хибридите,които най ми харесаха са тези от червенушка и кардарина.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Красота

Мнениеот nightingale » Нед Дек 08, 2013 2:01 am

След като вече е открит ДНК анализа на генома, таксономията при видовете бавно ще се променя.
В това съм сигурен.
Освен от, кое семейство е и много важно от кой род са птиците и най- вече ,колко близки биологично един до друг са родовете при кръстосваните индивиди за получаването на плодовити хибриди.
В случая род Pyrhula и род Carpodacus сатакива .
Нашите Европейски чинки са отделен род Fringilla.
Червената Европейска чинка пък е род Carpodacus.
Род Pyrhula пък е най-близо с родът в ,който влиза нашата черешарка (Coccothraustes)
Елшовата скатия (Carduelis spinus) и щиглецът (carduelis carduelis) въпреки, че са от един род, са далече повече от колкото си мислим
Щиглецът да речем е последната появила се чинкова птица , докато скатията е със стотици хиляди години по стара като вид.
Общо взето ДНК не е било разчетено ( не че сега е ) когато птиците са били класифицирани.
Постоянно се извършват промени в това отношение .

Колкото до хибрида от клипа, признавам , че и аз не го знаех.
Мислех си че е от червенушка и тъпочовка.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Красота

Мнениеот winston1 » Нед Дек 15, 2013 8:25 pm

nightingale написа:След като вече е открит ДНК анализа на генома, таксономията при видовете бавно ще се променя.
В това съм сигурен.
Освен от, кое семейство е и много важно от кой род са птиците и най- вече ,колко близки биологично един до друг са родовете при кръстосваните индивиди за получаването на плодовити хибриди.
В случая род Pyrhula и род Carpodacus сатакива .
Нашите Европейски чинки са отделен род Fringilla.
Червената Европейска чинка пък е род Carpodacus.
Род Pyrhula пък е най-близо с родът в ,който влиза нашата черешарка (Coccothraustes)
Елшовата скатия (Carduelis spinus) и щиглецът (carduelis carduelis) въпреки, че са от един род, са далече повече от колкото си мислим
Щиглецът да речем е последната появила се чинкова птица , докато скатията е със стотици хиляди години по стара като вид.
Общо взето ДНК не е било разчетено ( не че сега е ) когато птиците са били класифицирани.
Постоянно се извършват промени в това отношение .

Колкото до хибрида от клипа, признавам , че и аз не го знаех.
Мислех си че е от червенушка и тъпочовка.

г/син Тихомир да те нешто питам...какви птици одглеждаш,освен тези два славея за които твьрдиш да имат добра песен сьс което немога да се сложа :nono: славеите ти пеят савсем еднолично/за някого който не се разбира од песента на добре обучен славей песента им е Мехлем за ухото/...дай кажи още какви птици дьржиш и размножаваш....НИКАКВИ,нямаш Опит а правиш се на голям експерт....гледай недей да пишеш неща за които си чел и представяш ги като свое знание...ти пишеш как се вадят хибриди и кои са най блиските родове птици които могат да се крьстосват..... :shock: од кьде имаш опит и сазнания :nono: Нямаш :think:
winston1
потребител
потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Апр 28, 2012 9:16 pm

Re: Красота

Мнениеот winston1 » Нед Дек 15, 2013 8:34 pm

пс....След като вече е открит ДНК анализа на генома, таксономията при видовете бавно ще се променя.
В това съм сигурен......ОЩЕ ЕДИН ВЬПРОС ами Ти кой си да си толкова сигурен :shock:
winston1
потребител
потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Апр 28, 2012 9:16 pm

Re: Красота

Мнениеот nightingale » Нед Дек 15, 2013 9:15 pm

winston1 написа:..ти пишеш как се вадят хибриди и кои са най блиските родове птици които могат да се крьстосват..... :shock: од кьде имаш опит и сазнания :nono: Нямаш :think:

Будала!
Според теб трябва ли да карам ферари за да знам какво е '' 65-градусов V6 двигател''.
А какви птици и тем подобни имам АЗ , едва ли е тема за обсъждане във форума.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Красота

Мнениеот winston1 » Нед Дек 15, 2013 10:56 pm

nightingale написа:
winston1 написа:..ти пишеш как се вадят хибриди и кои са най блиските родове птици които могат да се крьстосват..... :shock: од кьде имаш опит и сазнания :nono: Нямаш :think:

Будала!
Според теб трябва ли да карам ферари за да знам какво е '' 65-градусов V6 двигател''.
А какви птици и тем подобни имам АЗ , едва ли е тема за обсъждане във форума.[/quote.....БУДАЛА е тоз който ТЬ е направил ти шь можеш ли да караш ако знаеш ка какво е '' 65-градусов V6 двигател'' а никога не си се качвал, дебиле....
едно е да знаеш нещо наизуст а друго ти е ПРАКТИКА
:lol:
winston1
потребител
потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Апр 28, 2012 9:16 pm

Следваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта