Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


хранене на щиглец

Модератор: Serinus

Re: хранене на щиглец

Мнениеот Crollan » Пет Апр 18, 2014 11:29 am

Crollan написа:Да попитам трева и лапад яде ли?


Да или не?
Crollan
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Дек 12, 2013 3:09 pm

Re: хранене на щиглец

Мнениеот НЕВРЕН » Пет Апр 18, 2014 9:35 pm

Казаха - Хрупа, хрупа - Значи, си пасе хайванчето на кроланчето
НЕВРЕН
потребител
потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Мар 02, 2014 4:18 pm

Re: хранене на щиглец

Мнениеот Crollan » Съб Апр 19, 2014 11:02 am

Добре бе разбрах някои каже нещо друго :cool: :D
Crollan
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Дек 12, 2013 3:09 pm

Re: хранене на щиглец

Мнениеот vladimirov » Съб Апр 19, 2014 7:33 pm

Козунак може.Агнешко обаче не давай.
vladimirov
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 7:38 pm
Местоположение: София

Re: хранене на щиглец

Мнениеот nightingale » Съб Апр 19, 2014 7:43 pm

С оглед наличието на транс мазнини в козунака, май е по-добре агнешкото.

.... и трева разбира се . :D
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: хранене на щиглец

Мнениеот Crollan » Нед Апр 20, 2014 1:05 am

Ракия и яице ,агнешко. салатка.Всичко което ям и пия и аз
Crollan
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Дек 12, 2013 3:09 pm

Re: хранене на щиглец

Мнениеот Sundy » Нед Апр 20, 2014 12:20 pm

Христос Воскресе!
Навън е пролет, всичко е зелено и се изкушавам да пробвам гаргите какво ще харесат, но засега се придържам към познатите зарзавати и всичко е наред.
Чела съм за магарешкия бодил, който Ivan.Pirinliev показа, но наоколо няма такива или поне аз не съм видяла, та не мога да им доставя това удоволствие на затворниците... за сметка на това тези дни ще наблегнем на яйчено-салатената диета (с домашна салатка естествено) и се чудя дали да не им добавя някое листо чесън или лук, отново домашни - има ли опасност да се натровят :think: Освен, че се оскубаха от тази сутрин и пропяха, а и Пундьо (скатията) си "завъди" две почитателки на липата до балкона, а разни червеноглавци прескачат да си "поговорят" с Пейо и Пуйо когато са на слънчеви бани и да оберат останките от трапезата им... Изобщо - пролет :mrgreen:
Надпис в каубойски бар: "Моля, не стреляйте по пианиста - свири колкото може..."
Аватар
Sundy
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Ное 29, 2013 7:22 pm
Местоположение: Поморие

Re: хранене на щиглец

Мнениеот nightingale » Нед Апр 20, 2014 3:43 pm

Семената на магарешкия бодил зреят в края на лятото и есента.
Чесън и лук едва ли ще им се хареса , но марулката със сигурност ще си я хапнат.
Сега е сезонът на полу зрелите семена от глухарче.
Ако искаш да ги поглезиш с наистина полезна и ''вкусна'' за тях храна , можеш да им събереш.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: хранене на щиглец

Мнениеот Sundy » Сря Апр 23, 2014 11:31 pm

Благодаря :cool: Глухарчетата са им ежедневна добавка напоследък, както и клонки от бреза, които използват като "клечки за зъби/човки" :shock: Ще ми се да компенсирам това, че са затворени с нещо по-така, но явно аз се втелясвам - гаргите май са си добре и не знаят нищо за терзанията ми относно тяхното добруване :lol:
Надпис в каубойски бар: "Моля, не стреляйте по пианиста - свири колкото може..."
Аватар
Sundy
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Ное 29, 2013 7:22 pm
Местоположение: Поморие

Re: хранене на щиглец

Мнениеот Sundy » Пет Май 30, 2014 11:07 am

Здравейте, минавам да вдигна темата и най-вече да се похваля - гей дружинката ни се увеличи с още един член :D Ето триото Пейо, Пуйо и Пундьо ден преди да пристигне съквартиранта Пижо (2г. хибрид щиглец/канар) [gvideo]https://plus.google.com/u/0/photos/yourphotos?pid=6018009192005139234&oid=115691416315052591711[/gvideo]
Засега се понасят добре, няма ексцесии, въпреки че Пуйо като истинска пуйка се поперчи малко :lol: И за да не се отклонявам много от темата - днес им "сервирах" семена от спанак или лапад (не ги различавам) и мисля, че ги одобриха - поне човъркат нещо по тях (дори новака).
Надпис в каубойски бар: "Моля, не стреляйте по пианиста - свири колкото може..."
Аватар
Sundy
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Ное 29, 2013 7:22 pm
Местоположение: Поморие

Re: хранене на щиглец

Мнениеот Sundy » Пет Май 30, 2014 11:10 am

Хм, не виждам бутон за редакция, ето линка отново https://plus.google.com/u/0/photos/yourphotos?pid=6018009192005139234&oid=115691416315052591711
Надпис в каубойски бар: "Моля, не стреляйте по пианиста - свири колкото може..."
Аватар
Sundy
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Ное 29, 2013 7:22 pm
Местоположение: Поморие

Re: хранене на щиглец

Мнениеот georgiev » Пет Май 30, 2014 10:36 pm

Здравей, към смеската им добавяй нигер, коноп, ако е от едрия, го накисни в топла вода и го остави да истине, изцеди го и им давай, ако е от ситния давай го директно. Може да го оставиш и да покълне, същото се отнася и за нигера. Обожават прецъфтелия цвят на глухарчето, листата му, краставица също. Слънчоглед, дребен, ако не е, го натроши малко. Ако намериш диви семена, също.
Щиглеца е развит, пее доста. Не е ли привлякъл някоя женска?
Поздрави, Георги
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

ПредишнаСледваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта