Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Как да храня дивите птици

Модератор: Serinus

Как да храня дивите птици

Мнениеот bojidar » Вто Фев 04, 2014 4:15 pm

Здравейте,

Първо да благодаря за този форум :)

В момента живея близо до Южния Парк и се случи, че отзад зад блока ми е много стаено и уютмно и има малка горичка. Там преброих 8 вида птици.

Много удоволствие ми доставят, особено свраките, докато имат малки, но не мога да се науча да ги храня.

Засега съм хванал цаката само на синигерчетата - хвърлям белен слънчоглед на терасата и те долитат, оглкеждат се, вземат едно зърно, излитат и отиват някъде на клон, за да го изядат. После пак.

Но другите не знам какво да им дам. Опитвам с хляб и жито, но нищо не става. Особено житото въобше не му обръщат внимание.

Дайте съвет какви видове птици живеят в Южния Парк в София и как да ги храня?
bojidar
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Фев 04, 2014 4:04 pm

Re: Как да храня дивите птици

Мнениеот nightingale » Вто Фев 04, 2014 6:13 pm

Свраките , сойките и другите вранови можеш да храниш с цели орехи.
Чинки , овесарки , врабци и пр можеш да храниш с дребни семена примерно канарена смеска ( може да използваш такава , която колегите вече са използвали , т.е недоизядена)
Синигерите са ти ясни.
Косове и дроздове със стари омекнали ябълки и круши.
Добре е когато полагаш храната на земята предварително да изринеш снега от нея.
Голото петно привлича почти моментално птиците.
Успех и дай боже повече такива като теб. :drinks: :|
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Как да храня дивите птици

Мнениеот akademika » Вто Фев 04, 2014 6:31 pm

bojidar написа:Здравейте,

Първо да благодаря за този форум :)

В момента живея близо до Южния Парк и се случи, че отзад зад блока ми е много стаено и уютмно и има малка горичка. Там преброих 8 вида птици.

Много удоволствие ми доставят, особено свраките, докато имат малки, но не мога да се науча да ги храня.

Засега съм хванал цаката само на синигерчетата - хвърлям белен слънчоглед на терасата и те долитат, оглкеждат се, вземат едно зърно, излитат и отиват някъде на клон, за да го изядат. После пак.

Но другите не знам какво да им дам. Опитвам с хляб и жито, но нищо не става. Особено житото въобше не му обръщат внимание.

Дайте съвет какви видове птици живеят в Южния Парк в София и как да ги храня?

Отидете в парка и там почти на всяка алея има табели на които пише какви птици може да наблюдавате в парка :wink: Най - интересните птици които съм наблюдавал там всяка зима са вид патица Червен Ангъч сега не ми се рови за латинското име . Щом сте купили жито отидете до езерцата и вижте в кое езеро има патици и водни кокошки и им дайте житото на тях .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Как да храня дивите птици

Мнениеот bojidar » Сря Фев 05, 2014 1:39 pm

благодаря :)
bojidar
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Фев 04, 2014 4:04 pm

Re: Как да храня дивите птици

Мнениеот krasi54 » Съб Апр 19, 2014 5:42 pm

bojidar написа:благодаря :)

Знай, свраките са големи разбойници,хранят се с яйцата и малките на всички видове птици и дребни бозайници. Разрешени са отстрел от ловците целогодишно.
Синигерите жожеш да храниш и с небелен слънчоглед,фастъци,белени орехи дори и с месо.Другите пойни птици със смески за канари , които се продават навсякъде.
Радвам се , че има като теб.
krasi54
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 6:06 pm

Re: Как да храня дивите птици

Мнениеот nightingale » Съб Апр 19, 2014 5:59 pm

krasi54 написа:
bojidar написа:благодаря :)

Знай, свраките са големи разбойници,хранят се с яйцата и малките на всички видове птици и дребни бозайници. Разрешени са отстрел от ловците целогодишно.


Е , ако трябва да бъдем по-точни , не са разрешени целогодишно.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm


Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта