Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Какъв вид е тази птица?

Модератор: Serinus

Какъв вид е тази птица?

Мнениеот daqna » Чет Авг 21, 2014 4:02 pm

Здравейте,
Вчера сутринта докато си чаках рейса на няколко метра от мен в тревата падна пиленце.Явно беше паднало от една висока липа защото беше единственото дърво над главата ми.Огледах,но така и не открих гнездото реших да взема птицата,защото все още няма хубаво оперение.Когато се прибрах потърсих в интернет,но така и не открих каква е птицата затова и пиша тази тема сега.Смятам,че е кадънка или някакъв вид скатия.Предполагам,че от падането,пилето има подутина на главата в областта около окото.Сложих го в кутия и му сложих 2 малки бурканчета с топла вода увити с вълна и между тях сложих птицата,но без пряк контакт с вълната,защото знам,че може да се оплете.Засега поради незнанието ми какъв вид е птицата му давам счукани до степен каша мухи със слюнка,около 4/5 мухи през около 2 часа по 2/3 капки вода,но не директно в човката за да не попадне в трахеята.Забелязах,че изпражненията му са доста воднисти затова добавих и малко твърдо сварен жълтък към кашата.Искам да попитам с какво друго мога да го храня?Опитах да се свържа с Центъра за Диви Животни в Стара Загора,но все още очаквам отговора.
Благодаря.

ето няколко снимки:

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
daqna
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 1:12 pm

Re: Какъв вид е тази птица?

Мнениеот mytanta » Пет Авг 22, 2014 7:37 am

прилича на малък щиглец,храни го със сварено яйце омесено с малко ярма или бисквита на каша.
mytanta
потребител
потребител
 
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 9:17 am
Местоположение: Пловдив

Re: Какъв вид е тази птица?

Мнениеот shikata » Нед Авг 24, 2014 9:59 pm

100% щиглец, имаше тема с рецепти за ръчно хранене
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: Какъв вид е тази птица?

Мнениеот daqna » Пон Авг 25, 2014 8:24 am

Здравейте,за съжаление птичката умря.
Събота сутринта я намерих мъртва.В изпражненията имаше кръв,изгуби апетита си и едвам я карах да яде.Последно в 4 сутринта и сменях топлата вода и я накарах да хапне малко жълтък със една смачкана муха в него.В 8, когато отидох да и сменя водата и да я нахраня я заварих мъртва,съжалявам.
Аватар
daqna
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 1:12 pm

Re: Какъв вид е тази птица?

Мнениеот НЕВРЕН » Вто Авг 26, 2014 6:37 pm

така се случва винаги в случаите, когато вместо печено агнешко се пробутват в гагите им миризливи и бактериално наситени мухи :evil: :cry:
НЕВРЕН
потребител
потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Мар 02, 2014 4:18 pm

Re: Какъв вид е тази птица?

Мнениеот smsmn » Пон Сеп 08, 2014 11:02 am

А на мен някой ще ми каже ли каква е тази птичката от прикачената снимка? Мисля си, че е кафезна, защото я хванах с голи ръце от един перваз-беше си като препарирана. С какво се храни, ако наистина не е дива и изобщо дали ще оцелее?
[url][URL=http://www.radikal.ru]Изображение[/url][/url]
smsmn
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Фев 10, 2012 6:54 pm
Местоположение: Шумен

Re: Какъв вид е тази птица?

Мнениеот akademika » Пон Сеп 08, 2014 3:49 pm

smsmn написа:А на мен някой ще ми каже ли каква е тази птичката от прикачената снимка? Мисля си, че е кафезна, защото я хванах с голи ръце от един перваз-беше си като препарирана. С какво се храни, ако наистина не е дива и изобщо дали ще оцелее?
[url][URL=http://www.radikal.ru]Изображение[/url][/url]

Птичката си е от природата вид "певец" пускай я не се храни със семена и няма да може да осигуриш качествена храна .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Какъв вид е тази птица?

Мнениеот smsmn » Пон Сеп 08, 2014 5:06 pm

akademika написа:
smsmn написа:А на мен някой ще ми каже ли каква е тази птичката от прикачената снимка? Мисля си, че е кафезна, защото я хванах с голи ръце от един перваз-беше си като препарирана. С какво се храни, ако наистина не е дива и изобщо дали ще оцелее?
[url][URL=http://www.radikal.ru]Изображение[/url][/url]

Птичката си е от природата вид "певец" пускай я не се храни със семена и няма да може да осигуриш качествена храна .

Е, дано си прав! Пуснах го пилето, да се спасява само!
smsmn
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Фев 10, 2012 6:54 pm
Местоположение: Шумен

Re: Какъв вид е тази птица?

Мнениеот akademika » Вто Сеп 09, 2014 4:28 pm

Добре си направил че си го пуснал . Хванал си го лесно защото птицата се нуждае от много храна а в това време не е намерила достатъчно количество насекоми и е била изтощена . Освен това "певеца" е прелетна птичка и при тези големи преходи който извършва се нуждае от много храна . Много пъти през Март или Ноември съм намирал по 3/4 умрели птички от този вид умрели от изтощение и липса на храна .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Какъв вид е тази птица?

Мнениеот nightingale » Съб Ное 08, 2014 10:03 pm

akademika написа:Добре си направил че си го пуснал . Хванал си го лесно защото птицата се нуждае от много храна а в това време не е намерила достатъчно количество насекоми и е била изтощена . Освен това "певеца" е прелетна птичка и при тези големи преходи който извършва се нуждае от много храна . Много пъти през Март или Ноември съм намирал по 3/4 умрели птички от този вид умрели от изтощение и липса на храна .


А знаеш ли,че всъщност нещата са извън твоите умствени възприятия.
Брезовият и еловият певец (кой от двата вида е в случаят , се познава единствено по цветът на краката ) по време на есенният прелет прелита по-малко разстояние на ден, от колкото когато изхранва малките си.
С две думи птиците щяха да се натръшкат от изтощение когато отглеждат малките си, а не по време на прелет.
Всъщност как дефинираш определението ''изтощение''?
Знаеш ли,че хормоналната активност и скоростта на обмяната на веществата са тясно свързани.
Знаеш ли,че ако за поддържането на жизнените функции на организмът на един брезов певец са нужни около 1600 калории дневно , то за поддържането на същите тези функции плюс желанието му за размножаване , тези калории не стигат и нуждата скача почти два пъти.
Нещата са повече от субективни.
Знаеш ли , че певците прелитат само нощно време , а денем почиват и се хранят на подходящите за видът места.
Знаеш ли, че ако една такава птица не набави нужното си количество храна през деня, през нощта тя не предприема преход.
Знаеш ли ,в че южна България успешно презимуват такива птици.
Те намират нужните си насекомив зимните месеци без никакъв проблем, както правят орехчетата и двата вида кралчета.
....

Не знаеш. :cool:
Обаче знаеш , че оцета е дизенфектант на питейната вода.
Дори не си правиш труда да се замислиш над това си ''знание'' пък и аз с гордост и иронична подигравка продължавам да го съвместителствам с най-чудатите форумски изцепки и нося с ''гордост'' в подписа ми.

:drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Какъв вид е тази птица?

Мнениеот nightingale » Съб Ное 08, 2014 10:25 pm

Забравих и още нещо.
Птица тежаща 6-8 грама има толкова естествени врагове ,че няма щастието да умре от изтощение.
''Джобният тенис'' на академика поне мен няма как да ме впечатли.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm


Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта