Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


каква е тази птица ?

Модератор: Serinus

каква е тази птица ?

Мнениеот TK3C-74 » Чет Май 07, 2015 11:04 pm

здравейте, миналата есен видях една птица но не можах да я огледам добре, но днес пак видях, може би същата птица и имах 4-5 сек. да я огледам. та птицата е с черна глава, жълти гърди и тютюневи крила. голяма е може би колкото чучулига. ако някой има предположения или снимки, да казва, че не съм я виждал до сега
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: каква е тази птица ?

Мнениеот akademika » Пет Май 08, 2015 7:42 am

TK3C-74 написа:здравейте, миналата есен видях една птица но не можах да я огледам добре, но днес пак видях, може би същата птица и имах 4-5 сек. да я огледам. та птицата е с черна глава, жълти гърди и тютюневи крила. голяма е може би колкото чучулига. ако някой има предположения или снимки, да казва, че не съм я виждал до сега

С черна глава и жълти гърди но малко по дребна от чучулига е Черноглавата овесарка . И точно сега е периода когато започва пролетния прелет идват началото на Май и края на Август си тръгват . Друга птица не ми се вярва да сте видял .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: каква е тази птица ?

Мнениеот TK3C-74 » Пет Май 08, 2015 11:08 am

да, същата е. до сега не съм я виждал или не ми е правила впечатление. благодаря,
беше ми интересно да разбера как се казва
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: каква е тази птица ?

Мнениеот BiG_Z » Чет Юли 30, 2015 1:03 am

Здравейте, писах и в друга тема, но може ли да ми помогнете като ми кажете какво е това птиче http://dox.abv.bg/files/fdw?eid=124647381 имам гнездо на птици на балкона но не съм сигурен какви са имат и малки това май е едно от тях (паднало е май преди 3 дни и от тогава се опитвам да го пазя живо) май още не може да лети... вчера се опита да ми избяга (от страх) и прелетя от 3-я етаж около 10 метра и тупна долу (добре че не го видяха котките) ще ви бъда благодарен ако ми помогнете :))
BiG_Z
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Юли 30, 2015 12:44 am


Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта