Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Таласъмска природозащита.

Модератор: Serinus

Мнениеот Alessandro10 » Чет Апр 09, 2009 7:04 pm

Aз не искам да се заяждам с никой ама като идеш да ловиш риба не ли същото като да ходиш да стреляш по диви животни.Аз съм ловец от 16 годишен имам и кетап и разрешително и всичко само ,че не ходя да стрялям по диви животни щото не ми е приятно.Стрелям само по чиниики на състезаяния по спортна стрелба.?Немога да кажа че не съм убивал животни но беше отдавна и вече не го правя,но и там си има закони то не просто да вземеш пушката в събота и да идеш да пуцаш на воля квото ти падне :wink:.Като идем за риба на платен язовир да не би да не убиваме като хванем рибата и я изядем.Има някой дето ми вика.-Ама аз я пускам.Пускаш братче ама след 2 часа изплува някъде.Така, че има и ловси има и
Селски тояги дето трепат всичко срещнато.
Alessandro10
 

Мнениеот nightingale » Чет Апр 09, 2009 8:30 pm

Не знаех,че в България дават на едно дете (на 16г.) ловна карабина или някво подобно чифте. А колкото и ''подборен'' да е ловът той си е лов.Главната идея е да вкараш бриникето в глиганът или съчмите в гривекът.Целта е целенасочено убийство.Да отглеждаш чифт кардарини е не по голямо престъпление от това да навържеш на една връв 5-6 застреляни яребици или да си пуснеш драатхара след ранената дива патица.И аз не искам да се заяждам но този пример с риболовът върви го дай на хората които едвам спасиха от изчезване кашалотът и черният носорог.Да убиеш за да се нахраниш е едно,но за удоволствие е друго.Както и да е ..... Мисълта ми беше че се плюе предимно по хората които са решили вместо канарче да отглеждат дива птица.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот spinus » Чет Апр 09, 2009 8:49 pm

Абсолютно съм съгласен, че в повечето случаи некоректно се обявяват за бракониери хора, отглеждащи диви птици. Не говоря за търговци. Тях почти никой не ги закача. Смешно ми звучат призиви от рода на "....що не му заши един шамар...." , след като в страната ни хора получават заплата за това да санкционират търгашите на диви птици и да контролират пазарите. Екзотика е, когато контролни органи залавят някой да продава на пазара. Такава екзотика и рядкост, че се отразява надълго и нашироко в преса и т.н. Казвал съм го и пак ще го кажа: от съвсем малък отглеждам диви птици и никога не съм продавал дори една дива птица на някого. През многото години от тогава от това ми хоби съм научил много неща за живота на птиците, за природата като цяло. Включвал съм се в опръстеняване на диви птици с голямо удоволствие. И никога не съм се чувствал бракониер. За мен проблема е в това, че има все още търговци на диви птици и има, но на хартия, разни контролни органи и организацийки, които са призвани по закон или друг нормативен акт да ловят тези търговци, но на практика ги няма.
spinus
потребител
потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 9:15 pm

Мнениеот Paulina » Чет Апр 09, 2009 10:00 pm

.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nikigeen » Чет Апр 09, 2009 10:09 pm

Снимките не са особено лицеприятни.Ще ви помоля да дадете линк към тях ,а не да са директно видими .Форума се посещава и от деца .Маркирайте поста и със знак за 18 год..Благодаря.
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот Paulina » Чет Апр 09, 2009 10:42 pm

Добре , това не го бях предвидила .

Съжалявам !

( Снимките ги свалих от http://www.snimka.bg/index.php?gallery=8 , те са за всекиго достъпни )
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Paulina » Чет Апр 09, 2009 10:49 pm

nikigeen написа:Снимките не са особено лицеприятни.Ще ви помоля да дадете линк към тях ,а не да са директно видими .Форума се посещава и от деца .Маркирайте поста и със знак за 18 год..Благодаря.


Не знам как да променя вече публикуваното

:roll:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Чет Апр 09, 2009 11:18 pm

Tемичката ми се изроди :cry: .Аз говорих за легалният лов, а тук като гледам тези снимки са повечето бракониерско дело.Не спекулирайте ами да си дойдем на думата.Много ми хареса написаното от Spinus.Желанието ми беше да подчертая,че ловът като спорт е много по -чудовищен от отглеждането на диви птици.За бракониерството няма да давам оценка.(тя там работата е ясна) Факт е ,че в държави като Русия където отглеждането и притежаването на местни птици е разрешено ,любовта и опазването на местната фауна е много по- качествено от колкото в държави където това е забранено.И сега в училищата там се провеждат открити уроци по природознание.Децата изработват къщички и хранилки за птиците.Учат се как се оказва първа помощ на ранена птица.Участват в залесяването на гората, зарибяването на водоемите и куп други неща.Германчето или швейцарчето знае ,че не трябва да се притежават местни птици,но за жалост никога не ги е и виждало на свобода.Цялата работа е ,че законите в голяма степен се дерижират от развитите западни страни,където отдавна сами си е.....ха майката на природата.Сега със забрани си мислят,че щъркелите и фазаните отново ще бъдат живото богатство с което ще се хвалят.Ама тц.Няма да стане.Нищо че никой не отглежда конопарчета във франция,те там винаги ще са голяма рядкост.И не заради друго ами защото са научени ,че докосването на природата е незаконно.Как могат да опазват нещо като не го познават.Никак нали? Също е факт ,че човек отглеждащ ''забранената'' кръсточовка никога няма да подмине такава птица изпаднала в беда.Ще се спре,ще я вземе, ще направи нужното за да и помогне и после с радост ще я пусне.Нашата канаржийска гилдия нека с ръка на сърцето каже: няма ли да обичат и пазят канарчетата ако те се намираха и в диво състояние тук......За да обичаш не трябва да ти се забранява да мразиш.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот rookie_gyn » Пет Апр 10, 2009 9:40 am

Аз също открито и съвсем отговорно вземам страната на nightingale. Даже своята позиция доста отдавна съм я изказал в друга тема и нищо, ама съвсем нищо няма да ми я промени. Лова и отглеждането на диви птици от истински любители не влия ама никак на на тяхната популация. В нашия край отдавна не се обработват нивите и всичко е буренясало и храстясало. Има такива огромни популции на определени места от щиглеци, скатии, конопарчета, зеленики и много органели. Но с цел да избягна именно търгашеските истории на никой не съм ги показал и няма и да го няправя. Освен естествено ако знам, че човекът е също такъв любител като мен.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Предишна

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта