Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Обикновена чинка

Модератор: Serinus

Мнениеот Paulina » Пет Май 22, 2009 1:25 pm

rookie_gyn написа:В Испания например е разрешен лова, при определени условия. Моля колеги които се занимават с диви птици да посочат и други държави.


Да , дайте да "чуеме" . . .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот хилгеро » Пон Май 25, 2009 6:26 pm

До преди няколко години по4ти навсякъде.Сега мисля,4е само в Испания и Италия и то в оделни провинции .Може и да греша.Без лов нямаше да има мутации.4увал съм ,4е жълтата мутация при щиглеца е развъдена и утвърдена като такава в Германия ,но щиглеца носител на такава мутация е уловен на територията на бивша Югославия.
Аватар
хилгеро
потребител
потребител
 
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 9:29 pm
Местоположение: поморие

Мнениеот nightingale » Вто Май 26, 2009 11:02 pm

хилгеро написа:До преди няколко години по4ти навсякъде.Сега мисля,4е само в Испания и Италия и то в оделни провинции .Може и да греша.Без лов нямаше да има мутации.4увал съм ,4е жълтата мутация при щиглеца е развъдена и утвърдена като такава в Германия ,но щиглеца носител на такава мутация е уловен на територията на бивша Югославия.
Определено грешиш. Няма държава в Европейският съюз в която да е разрешен ловът на диви пойни птици.Говоря с цел отглеждане и за целите на хибридизация.Нещо повече.Законите на съюза забраняват да притежаваш дори намерена и ранена птица.Няма да коментирам това, но наистина е така и е факт. Факт е също така,че в зоомагазините се продават хиляди дивоуловени екзотични африкански птици.Ето този вид скорец се продава почти навсякъде. Изображение Изображение Изображение
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Сря Май 27, 2009 12:17 am

Аз имам един колега от Испания и го помолих да провери през Юни , когато си отиде в къщи , директно на място да провери как стоят нещата . Надявам се да не забрави . . .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот хилгеро » Сря Май 27, 2009 6:55 am

За Испания съм сигурен на сто процента,4е е разрешено с нужния лиценз от федерацията ,който ти дава право да притежаваш,да развъждаш птици в неволя и да ловиш/определен брой/Има 2 сезона за лов-края на юли ''на вода'' и от последната седмица на октомври и ноемви "на прелет".
Аватар
хилгеро
потребител
потребител
 
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 9:29 pm
Местоположение: поморие

Мнениеот Paulina » Сря Май 27, 2009 11:56 am

хилгеро написа:За Испания съм сигурен на сто процента,4е е разрешено с нужния лиценз от федерацията ,който ти дава право да притежаваш,да развъждаш птици в неволя и да ловиш/определен брой/Има 2 сезона за лов-края на юли ''на вода'' и от последната седмица на октомври и ноемви "на прелет".


Вярвам ти ( "Jilgero" е испанската дума за щиглец , нали :wink: )

Та значи няма начин да не го знаеш на 100 % !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Предишна

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта