Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Обикновена чинка

Модератор: Serinus

Мнениеот Paulina » Пет Май 15, 2009 10:22 pm

spinus написа:. . . а ти говориш за престъпното деяние отглеждане надиви птици. Кафезната орнитология в България не е напреднала толкова много, че да се предлагат масово диви птици, излюпени и отгледани в домашни условия. Любители е имало, има и ще има. Надали в този форум има хора търгуващи с диви птици, по този въпрос много е писано. Моите първи птици , бях в трети клас между другото, бяха две скатии, подарени ми от роднина, и така се започна....


Къде казах , че е престъпно деянието да се отглеждат диви птици ??? Покажи ми това място !!! Написах ( доколкото си спомням ) , че е престъпно да се ловят от природата диви птици ! Според мен разликата е толкова голяма , колкото е разстоянието от тука до Луната . Не е нужно кафезната орнитология да напредва масово , защото тогава човекът ще забрави да оценява животното ! Както го правят ловците в Хоби тв . . .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот spinus » Съб Май 16, 2009 10:41 pm

Paulina написа:
spinus написа:. . . а ти говориш за престъпното деяние отглеждане надиви птици. Кафезната орнитология в България не е напреднала толкова много, че да се предлагат масово диви птици, излюпени и отгледани в домашни условия. Любители е имало, има и ще има. Надали в този форум има хора търгуващи с диви птици, по този въпрос много е писано. Моите първи птици , бях в трети клас между другото, бяха две скатии, подарени ми от роднина, и така се започна....


Къде казах , че е престъпно деянието да се отглеждат диви птици ??? Покажи ми това място !!! Написах ( доколкото си спомням ) , че е престъпно да се ловят от природата диви птици ! Според мен разликата е толкова голяма , колкото е разстоянието от тука до Луната . Не е нужно кафезната орнитология да напредва масово , защото тогава човекът ще забрави да оценява животното ! Както го правят ловците в Хоби тв . . .


Ами отговора е в понятието диви птици. Откъде се вземат в кафезите диви птици според теб? Със сигурност не от гнездилки нали? Т.е. ловят се. Ловят се от любители заради хибридизация, за обучение на канарчетата, за за се отглеждат заради песента им, заради това да се пробва да се получи потомство от тях в домашни условия. Винаги съм го казвал и пак ще го повторя: в тези категории любители не включвам търгашите на диви птици.
Апропо ако знаеш място или човек в България, предлагащ диви птици, излюпени и отгледани в домашни условия ще се радвам да го науча.
spinus
потребител
потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 9:15 pm

Мнениеот Paulina » Съб Май 16, 2009 11:10 pm

spinus написа:. . а ти говориш за Ами отговора е в понятието диви птици. Откъде се вземат в кафезите диви птици според теб? Със сигурност не от гнездилки нали? Т.е. ловят се. Ловят се от любители заради хибридизация, за обучение на канарчетата, за за се отглеждат заради песента им, заради това да се пробва да се получи потомство от тях в домашни условия. Винаги съм го казвал и пак ще го повторя: в тези категории любители не включвам търгашите на диви птици.
Апропо ако знаеш място или човек в България, предлагащ диви птици, излюпени и отгледани в домашни условия ще се радвам да го науча.


Съжалявам , не живея в България и не познавам хора , които отглеждат и предлагат диви птици :( .

Знаеш ли при нас как е регламентирано - птиците , които се отглеждат и продават трябва да са опръстенени и с документи .

Наистина , ако човек иска да мами пак може да свърши тази работа , но трябват усилия и постояннство .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Мъро » Съб Май 16, 2009 11:22 pm

а как се проверяват пръстените
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот Paulina » Съб Май 16, 2009 11:40 pm

myro написа:а как се проверяват пръстените


Какво точно имаш в предвид ?
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Мъро » Съб Май 16, 2009 11:45 pm

ами ако имам дива опръстенена птица на ръка ли я гледат или както си е в клетката защото пласмасовите пръстени може да ги сцепиш и да ги сложиш на възрастна птица
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот Paulina » Съб Май 16, 2009 11:54 pm

myro написа:ами ако имам дива опръстенена птица на ръка ли я гледат или както си е в клетката защото пласмасовите пръстени може да ги сцепиш и да ги сложиш на възрастна птица


Пръстените трябва да са затворени . Хората се страхуват да купуват птици с отворени пръстени ( не важи за папагалите ) .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Мъро » Нед Май 17, 2009 12:00 am

и аз говоря за затворени пръстени пламасовите много лесно се цепят с макетно ножче и ако не хванеш птицата в ръка да огледаш пръстена не си личи че е цепен
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот Paulina » Нед Май 17, 2009 12:19 am

myro написа:и аз говоря за затворени пръстени пламасовите много лесно се цепят с макетно ножче и ако не хванеш птицата в ръка да огледаш пръстена не си личи че е цепен


Когато птицата се купува така или иначе трябва да я вземеш в ръка ( като продавач ) . Тук пръстена играе много голяма роля и винаги се гледа . При това има много малко хора , които опръстеняват с пластмасови пръстени . При папагалите трябва да се запише и номера на пръстена и адреса на купувача .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот хилгеро » Пон Май 18, 2009 10:52 pm

Paulina написа:
rookie_gyn написа:Че аз си спазвам добрия тон. И не съм подсказвал на "онзи" колега да започне развъждаческата си дейност с дивиуловени птици. Говорех, че по принцип развъждането на такива птици в изкуствени условия започва с уловени от природата екземпляри. Мисля, че винаги е било така.


Добрият тон се спазва , докато човек не се почувства нападнат !!!

rookie. . . - виж колко е просто : природата вече не е магазин на самообслужване и всеки да си мисли , че може да влезе "там" и да си вземе каквото му трябва !!! Така е било на времето и хората са се самообслужили , защото са имали възможността ! Вратите на "магазина" пак са отворени , но самообслужването вече е забранено ! Когато човек си хване една дива птица все едно , че я открадва - а кражбата е забранена !!! Успяваш ли да ми проследиш мисълта ??? В този магазин сега има и каси - това са хората , които си гледат от години диви птици в къщи - отиваш , избираш , плащаш и взимаш ( като в една цивилизована държава ) . Не , не ми казвай , че България не е цивилизована ! Никъде досега , ама наистина никъде не съм казала , че е забранено да се гледат диви птици - човек просто трябва да си ги купи .
Ти твоите канари от къде ги взимаш ?
Паулина,там където живееш не ловят ли птици от природата?...Как на някой им е позволено да го правят със закон а на други им е забранено?
Аватар
хилгеро
потребител
потребител
 
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 9:29 pm
Местоположение: поморие

Мнениеот Paulina » Вто Май 19, 2009 5:20 pm

хилгеро написа:Паулина,там където живееш не ловят ли птици от природата?...Как на някой им е позволено да го правят със закон а на други им е забранено?


Не мога да си сложа ръката в огъня за цялото население ( все пак държавата е доста голяма ) , тарикати сигурно има навсякъде !

При нас е така особенно с дивите птици - всяка една трябва да е регистрирана и опръстенена със затворен пръстен . Също така се изискват документи за продадени и / или закупени птици . Тъй като и глобите не са малки не знам дали някой ще си завре сам таралеж в гащите и ще си купи неопръстенена птица .

И не знам дали това ще се разбере , но всеки един развъждач държи на своите пръстени , защото те са нещо ценно , те са символ на това , което човек сам е постигнал !

На кого е позволено ( със закон ) да сваля диваците от дърветата не знам , във всеки случай и тука е забранено .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот хилгеро » Вто Май 19, 2009 9:24 pm

Не ме разбра.Не говоря за обикновенният купува4 а за хора ,които развъждат и продават диви птици.Естествено те са 4ленове на федерацията,плащат си за лиценз и могат да ловят птици(определен брой от даден вид и през даден сезон от годината.
Аватар
хилгеро
потребител
потребител
 
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 9:29 pm
Местоположение: поморие

ПредишнаСледваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта