Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Фанета

Модератор: Serinus

Re: Фанета

Мнениеот Trimona » Съб Дек 24, 2016 3:09 pm

nightingale написа:Забравих да те попитам понеже спомена жълти лимонови гърди при брезовата скатия. Да не би да се бъркаш нещо ?

Хвана ме :cool: , жълти са на фрола, а на мъжката скатия са по-скоро зелено-жълтеникави, познах ли :think: ? Израснал съм с тези птици и дори не помня дали е имало време през което в домът ми да не е имало пойна птица, без значение дали е от дивите, или канар. Не искам да прозвучи като хвалба, ама най-големия брат на баща ми е бил първият канарджия в Пловдив, който е започнал да гледа канари с цел селекция, това е било някъде около 1955 г. , а след това се премести де живее в Стара Загора, казваше се Димитър Илиев Димитров, почина преди няколко години, лека му пръст. Един от доаените в канарджийството в Пловдив - бай Димитър Угренов, пък ми беше съсед и когато баща ми му казваше, че брат му е първия канарджия в Пловдив, започваше да се шегува, но на погребението на баща ми, чичо ми и бай Димитър се срещнаха, а известно време след това бай Митко ми каза, че думите на баща ми, които е казвал за брат си, са били верни. Жив и здрав и весело посрещане на празниците :drinks: !!!
Trimona
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 10:27 am
Местоположение: Кючук Париж

Re: Фанета

Мнениеот nightingale » Съб Дек 24, 2016 6:29 pm

Весели празници и на теб.
Пожелавам ти много щастие и здраве.

пп цветът при мъжката брезова скатия е малинено червен. :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Фанета

Мнениеот Twixes00 » Чет Яну 12, 2017 5:30 pm

Здравейте, искам да напиша нещо относно спора .... не знам колко е вярно и колко не .... човекът, от който взех птичката само с това се занимава хибриди канари и най-вече диви пилета. Даде ми е за мъжка, но аз не вярвах много много поради факта, че наистина не е червена отдолу. Но днес говорихме малко по тази тема с него и каза, че птичката е мъжка фактите са на лице 2-ра година е гледа в кафез, има вече 3-4 хибрида от нея, който са наистина много красиви и потвърди думите, че просто във плен червеното малко по-малко отпада като цвят....
Twixes00
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Апр 07, 2014 11:05 pm

Re: Фанета

Мнениеот nightingale » Пет Яну 13, 2017 6:10 pm

Twixes00 написа:Здравейте, искам да напиша нещо относно спора .... не знам колко е вярно и колко не .... човекът, от който взех птичката само с това се занимава хибриди канари и най-вече диви пилета. Даде ми е за мъжка, но аз не вярвах много много поради факта, че наистина не е червена отдолу. Но днес говорихме малко по тази тема с него и каза, че птичката е мъжка фактите са на лице 2-ра година е гледа в кафез, има вече 3-4 хибрида от нея, който са наистина много красиви и потвърди думите, че просто във плен червеното малко по-малко отпада като цвят....

Добре е да се включват хора като теб.
Напоследък забелязвам, че хората много се обиждат когато някой е на различно мнение от тяхното.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Фанета

Мнениеот Twixes00 » Съб Яну 14, 2017 6:55 pm

nightingale написа:
Twixes00 написа:Здравейте, искам да напиша нещо относно спора .... не знам колко е вярно и колко не .... човекът, от който взех птичката само с това се занимава хибриди канари и най-вече диви пилета. Даде ми е за мъжка, но аз не вярвах много много поради факта, че наистина не е червена отдолу. Но днес говорихме малко по тази тема с него и каза, че птичката е мъжка фактите са на лице 2-ра година е гледа в кафез, има вече 3-4 хибрида от нея, който са наистина много красиви и потвърди думите, че просто във плен червеното малко по-малко отпада като цвят....

Добре е да се включват хора като теб.
Напоследък забелязвам, че хората много се обиждат когато някой е на различно мнение от тяхното.


Колега доста голяма част от хората са така и не приемат мнение и опит на други, може би и по-компетентни от тях .... но карай живи и здрави :drinks:
Twixes00
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Апр 07, 2014 11:05 pm

Re: Фанета

Мнениеот Twixes00 » Съб Яну 14, 2017 6:55 pm

nightingale написа:
Twixes00 написа:Здравейте, искам да напиша нещо относно спора .... не знам колко е вярно и колко не .... човекът, от който взех птичката само с това се занимава хибриди канари и най-вече диви пилета. Даде ми е за мъжка, но аз не вярвах много много поради факта, че наистина не е червена отдолу. Но днес говорихме малко по тази тема с него и каза, че птичката е мъжка фактите са на лице 2-ра година е гледа в кафез, има вече 3-4 хибрида от нея, който са наистина много красиви и потвърди думите, че просто във плен червеното малко по-малко отпада като цвят....

Добре е да се включват хора като теб.
Напоследък забелязвам, че хората много се обиждат когато някой е на различно мнение от тяхното.


Колега доста голяма част от хората са така и не приемат мнение и опит на други, може би и по-компетентни от тях .... но карай живи и здрави :drinks:
Twixes00
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Апр 07, 2014 11:05 pm

Re: Фанета

Мнениеот mitak64 » Чет Фев 23, 2017 6:24 pm

Абе човека е "второ поколение коспакчия" :|

елшова, не брезова ...
mitak64
потребител
потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Юли 22, 2010 5:28 pm

Предишна

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта

cron