Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Врабче

Модератор: Serinus

Врабче

Мнениеот seb » Чет Юни 18, 2009 9:58 pm

Здравейте!

Бих искал да си хвана врабче.Според мен, това е доста хубава птица, вместо да си чеша "крастата" с щигец, искам да си хвана врабче.Не става дума за това време, а някаде по-късно в годината.Искам да ви попитам как и по какъв начин мога да си хвана врабче?

Благодаря, предварително !
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Мнениеот nightingale » Чет Юни 18, 2009 10:01 pm

Това ще е най кратката тема :|
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот seb » Чет Юни 18, 2009 10:25 pm

Не разбирам,защо днес само се заяждаш ?Аз ли нещо съм ти направил?
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Мнениеот seb » Чет Юни 18, 2009 10:30 pm

Сега, видях какво си написъл в другата тема и ще ти дам моя отговор.

Ще престанеш ли ? Значи на тези където ловят щиглеци не се изказваш рязко, а аз където искам едно врабче да си хвана се отнасяш като с.....!
Надявам се да не се караме, повече !
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Мнениеот shikata » Чет Юни 18, 2009 10:46 pm

Тази година преди месец, като ходихме на вилата децата намериха някакво пиле абсолютно голишарче(намерили го бяха далеч от къща или стряха и най малко предполагах какво ще излезне, само му личеше че е зърноядна птица).Подложих го на канарка с празни яйца.Излезна полско врабче.Нямате си на представа какво диво и плашливо птиче, а когато го намериха беше сляпо и се въргаляло в прахта на една пътека.То освен клетката друго не е виждало, но щом се приближех изпадаше в паника.Такава паника не съм виждал и в диви птици пребивавали временно вкъщи.Накрая го пуснах(подлуди ми канарите в волиерата) след като беше прояло и достатъчно силно да лети и напълно оперено.Така че за мен врабеца не е за домашно отглеждане.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот nightingale » Чет Юни 18, 2009 10:51 pm

Никъде във форумът няма да видиш мое мнение толериращо ловът на диви птици. Много съм написал за тях , да вярно е. Но не как се ловят а как се отглеждат и размножават на затворено. Не се заяждам. Просто тактично намекнах,че не би трябвало да се дава такава информация. Не разбира се , това не е егоизъм. Приятелю, разбери ме правилно аз силно ревнувам птиците и не ми е безразличен техният живот. Нека да поприказваме за отглеждането на врабчетата, техните навици, привички, слаби и силни места и чак тогава да обсъждаме техният лов и евентоалното придобиване , а става ли. Нали не искаш да се причислиш към хората които първо ловят, затварят , изхвърлят и после питат ''защо се случи''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Чет Юни 18, 2009 11:20 pm

Ако позволите да се включа с едно въпросче провокирано от нещо което ми е направило впечатление.Тъй като живея в покрайнините на градчето, и преди време ме дразнеха набезите на ята от врабци, а през последната година ,не знам може и повече назад във времето ,но някак си ми липсват тези прелитания,дори провокирах един случаен разговор с мой съсед ,който с видимо успокоение и притеснено недоумение сподели ,че вече няма врабчета които да се нареждат на софрата на кокошките му.Та въпросът ми е,КЪДЕ СЕ ЗАГУБИХА ТЕЗИ ЦВЪРЧАЩИ ОБЛАЧЕТА ОТ ПЕРА И ЛЮБОПИТСТВО?
ВЪПРОСЪТ МИ Е ПО-СКОРО ТРЕВОЖЕН. :( :think:
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот nightingale » Чет Юни 18, 2009 11:30 pm

:( Загубиха се Guld. Загубиха се във водовъртежа на класификацията- ''полезни и вредни видове''.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Чет Юни 18, 2009 11:38 pm

nightingale написа::( Загубиха се Guld. Загубиха се във водовъртежа на класификацията- ''полезни и вредни видове''.

Преди ми правеха впечапление няколко подвида ,които са твърде различни по местонахождение и фенотип.Дори по границата с Турция имаше толкова интересни и със специфична окраска ,такива във вътрешността на страната не бях наблюдавал.При тях почти липсва полов диморфизъм.НО И ТЯХ ГИ НЯМА! :cry: :think:
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот nightingale » Чет Юни 18, 2009 11:44 pm

Полско връбче??? Изображение
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Чет Юни 18, 2009 11:49 pm

Ако знаете при мен колко " ЦВЪРЧАЩИ ОБЛАЧЕТА ОТ ПЕРА И ЛЮБОПИТСТВО " има , ще ви падне шапката !

И тази година ще изкарат наднормено количество бебета , тези малки нахалници - има моменти когато се питам дали патетата въобще успяват да се доредят до храната си . . .

:think:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Чет Юни 18, 2009 11:59 pm

Полско врабче???
Да предполагах, че са такива но изглеждаха ми някак по-странни.
И колко са интересни в естествената им среда ,а и доста плодовити.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Следваща

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта