Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ТОКАЧКИ

Модератори: nikigeen, yuri

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот diso » Вто Май 20, 2014 10:39 am

Надявам се, имаш предвид, че токачите яйца са по-дребни, така че, се слагат повече бройки, отколкото, ако са кокоши.
diso
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 3:03 pm

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот vyas0 » Нед Юни 08, 2014 12:31 pm

В инкубатора имам токаче пробило яйцето и минаха 24 часа, няма разширение в отвора и то си кротува вътре и само си писка, да ли е редно да се помага?
vyas0
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 12:15 am
Местоположение: София-Световрачене

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот gandalf_hsr » Нед Юни 08, 2014 10:12 pm

Аз помагам на токачетата и на другите пилета който не могат да излязат сами като разчупя черупката и пръскам яйцата с вода.
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот toko23 » Нед Юни 08, 2014 10:41 pm

Колеги да попитам някой дали има 5 токачи яйца за мътене, плащам си ги, вчера сложих 6 паунски и изчаквам за яребичните и кокошите.
Благодаря предварително ако някой помогне.
toko23
потребител
потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 12:06 am

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот vyas0 » Пон Юни 09, 2014 8:57 am

gandalf_hsr написа:Аз помагам на токачетата и на другите пилета който не могат да излязат сами като разчупя черупката и пръскам яйцата с вода.

Май това е цаката, и аз така го направих...и вече се храни :D

Колега toko23,от 20 токачи яйца - 6 оплодени;4 излюпени(вече) и още 1 го чакам....
Извода го оставям на теб каква бройка да заложиш :wink:
vyas0
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 12:15 am
Местоположение: София-Световрачене

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот ElGato » Пон Юни 09, 2014 2:28 pm

При мене 15 яйца - 15 оплодени , 14 излюпени , 1 умряло в яйцето :D
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот vyas0 » Пон Юни 09, 2014 8:32 pm

Дай инфо как го постигаш този завиден резултат.Моите яйца са купени от обява.Незнам как са гледани животните, нито и в какво съотношение мъжки-женски.
vyas0
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 12:15 am
Местоположение: София-Световрачене

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот toko23 » Пон Юни 09, 2014 10:40 pm

Аз за това искам от някой колега тук във форума, защото на обяви нямам вяра, освен една но там нямат токачки.
toko23
потребител
потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 12:06 am

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот ElGato » Вто Юни 10, 2014 8:41 am

Ми стана случайно , купени са по обява от една колежка , не я познавам , просто ми харесаха токачките и си поръчах , явно мъжкаря работи много усърдно :D , имам един чифт бяла перлена токачка , които са пред пронасяне и ще видя как мъжкия опложда яйцата , от тази колежка купих сини токачки , сега са на 2 месеца.
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот Cole » Сря Авг 06, 2014 7:09 pm

Здравейте колеги, 2-те ми токачки изчезнаха и сега нямам! Затова искам да Ви попитам някой продава ли токачки в Бургаска област и дали ще са на такава възраст, че да се различават? Ако има нещо, пишете на лично съобщение да не занимаваме колегите с глупости :wink: :drinks:
Cole
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Юни 22, 2013 11:21 am
Местоположение: бургаска област

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот toko23 » Пон Авг 11, 2014 11:39 pm

И аз търся една женска, че тази дето я купих за женска си е мъжка и е сама, имам 2 малки от инкубатора на 28 дена май ще чакам те да пораснат.
toko23
потребител
потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 12:06 am

Re: ТОКАЧКИ

Мнениеот Uhaaa » Чет Авг 14, 2014 1:53 pm

Здравейте,
имах проблем с малките токачета на 1 и 2 месеца в едната волиера измряха от 22 остана само 1. Преди няколко дни продадох от тях 10 и звъннах на купувача, но с неговите няма проблем за щастие. През деня тези които измряха и от другите волиери са заедно на двора заедно с кокошки и юрдеци, даже вечер тези измрелите бяха с 20 малки брами в една клетка. Не съм сменял фуража и не е топло където ги гледам, нямам и никакви паразити по животните. Единствено снощи преди да се стъмни взеха да лягат още преди да се приберат и да се накокошинват и днес останало само едно да писука, а тези 21 пръснати по целия под. Снощи забелязах, че на едно място между дъските са изровили каменит от пода където имаше дупка и съм я замазал. Каменита беше целият на прах и мисля, че може нещо да са се задънили, само това ми идва на главата защо така ще измрат. Гледам ги повече от 2 години, доста люпя от тях, и до сега загуба съм нямал. Дори ходих в лечебницата, но в градчето нямаме лаборатория и нищо не може да ми кажат дори и там. Някой има ли някакво предположение от какво може да умрат 21 а едно малко и 20 кокошки да останат живи.
Uhaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Юли 03, 2014 10:29 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пуйки и други

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron