Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ТОКАЧКИ

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот hlgn » Сря Окт 21, 2009 5:54 pm

Може ли някои от вас да ми каже как се различават Токачките ? по какво се различават мъжката от женската
hlgn
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 6:11 pm

Мнениеот dr_lukanov » Сря Окт 21, 2009 6:59 pm

Mъжка токачка (ляво) и женска (дясно):

Изображение

Мъжките токачки са по-дребни, по-активни, стойката е по-изправена, менгушите и "рога" са по- големи и синкави, стърчащи менгуши. Трябва опит и повече време да се прекара в наблюдение на животните.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Здравейте!

Мнениеот toni-g » Съб Ное 28, 2009 3:12 pm

Здравейте аз съм нов. Днес ми подариха 2 токачки мъжко и женско. За първи път ще отглеждам такъв вид птици. Настанил съм ги в "двуетажен апартамент" и съм им сложил просо но все още нямам спесиална поилка, в какво мога да им сложа вода. Също така ще може ли да ми кажете как да различавам мъжкото от женското :think: . Имам няколко котки има ли опасност да ги изядат? Чух че този вид пернати ядат мишки вярно ли е :shock: . Е надявам се да открия отговори на въпросите си за да навляза по навътре в нещата :D
Човек е човек когато е на път.
Аватар
toni-g
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 2:53 pm

Мнениеот blago » Съб Ное 28, 2009 4:17 pm

Здравей колега,вода можеш да им сложиш в някоя стара метална купичка,с един камък на дъното за да не я обръщат,докато си намериш вакуумна поилка :wink: Котките мисля,че нищо няма да им направят ако са домашни,аз имам също много котки и гледах цяло лято малки пиленца навън-изобщо не ги закачаха.Колкото до разликата между мъжкия и женската тук в форума има доста по-големи специалисти от мен те ще ти обяснят,даже мисля че някъде в темата декоративни породи кокошки имаше разговор на тази тема,придружен със снимки-май от d-r Lukanov беше пояснителния материал.Със здраве да си ги гледаш,а колкото до мишките-попитай zent,или погледни темата за борба с гризачите.Освен че ликвидират мишките са най-големия враг и на кърлежите.И действуват при влизане на чужд човек като СОТ.По времето на Римската империя са били много разпостранени по цялата и територия,по-късно португалците ги правят отново популярни,наричат ги "рисувани кокошки".Направи снимки да ни ги покажеш.
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот lybi123 » Съб Ное 28, 2009 4:42 pm

www.pheasant.dir.bg Тук секондусер ги обяснява тия работи Под постовете му има винаги тоя линк
lybi123
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 7:02 pm
Местоположение: приморско

Re: Здравейте!

Мнениеот Zent » Съб Ное 28, 2009 5:16 pm

toni-g написа:Здравейте аз съм нов. Днес ми подариха 2 токачки мъжко и женско. За първи път ще отглеждам такъв вид птици. Настанил съм ги в "двуетажен апартамент" и съм им сложил просо но все още нямам спесиална поилка, в какво мога да им сложа вода. Също така ще може ли да ми кажете как да различавам мъжкото от женското :think: . Имам няколко котки има ли опасност да ги изядат? Чух че този вид пернати ядат мишки вярно ли е :shock: . Е надявам се да открия отговори на въпросите си за да навляза по навътре в нещата :D


Само с просо да ги храниш няма да стане.
Аз моите ги храня с жито, царевица, малко ечемик, малко слънчогледов шрот. Вече им давам на цели зърна. Овес пък ядат на воля, както и похапват кучешка гранула с голям кеф от останалото от кучетата. Почистват целият район в който обикалят!
:D

Само да те предупредя, че за да гледаш токачки трябва да не
ти пука от шумотевицата която вдигат при появяване на нещо непознато или външен човек.
Zent
потребител
потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 9:53 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Paulina » Съб Ное 28, 2009 5:20 pm

На мой приятел от София токачките излитаха от двора и в точно определен час вечерта се завръщаха доброволно и си влизаха във заграждението , за да пренощуват .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nikii » Съб Ное 28, 2009 5:50 pm

Здравей toni-g , добре дошъл във форума!
Аз също съм гледал токачки и мисля ,че са лесни за отглеждане.
На каква възраст са и в какъв цвят са твоите?
Хората вярват в това, в което искат да вярват !
Good luck Chuck
Аватар
nikii
потребител
потребител
 
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 4:50 pm
Местоположение: Брежани (Благоевградско)

Мнениеот dr_lukanov » Съб Ное 28, 2009 6:59 pm

Добре дошъл и от мен, с токачките няма да имаш никакви проблеми, но с комшиите...... :lol: .
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

snimka

Мнениеот lakove » Нед Яну 17, 2010 7:03 pm

Изображение
Изображение
lakove
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 7:10 pm

Мнениеот marto » Сря Яну 20, 2010 3:28 pm

как се разбира пола на токачките
marto
потребител
потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Яну 12, 2010 8:31 pm

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Сря Яну 20, 2010 5:07 pm

marto написа:как се разбира пола на токачките

При мъжките рогчето на главата е изправено и по-малко,докато при женските е по наклонено назад и малко по-голямо.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Следваща

Назад към Пуйки и други

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта