Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Пуйки

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Пуйки

Мнениеот Иванова » Чет Мар 05, 2015 10:24 am

Благодаря за бързата реакция и отговорите! :drinks:
Яйцата определено са предвидени за създаване на следващо поколение ;), така че пускахме двама други "мъже":), с които нямат роднинска връзка, но докато единият се представи видимо успешно, за втория останах с усещането, че си остана с... мерака :think: , за това, опитахме да оставим женските с един от нашите си... после върнахме първият герой:)... да ощастливи и тези, които явно бяха останали недоволни. (явно 8 са му дошли много за седмица :think: )
А мъжките се държат отделно. Иначе са адски агресивни един към друг и се бият до кръв... :(

Още веднъж - Благодаря! :)
Иванова
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Мар 04, 2015 7:41 am

Re: Пуйки

Мнениеот Иванова » Съб Май 16, 2015 8:42 am

Здравейте.
Може би тук трябваше да си поставя проблема...
Имам проблем с мътачки... :think:

Тази година установих, че легендата за пуйката-мътачка не е просто легенда. Перфектни са за почти всякакъв вид яйца (освен тези с по-крехки черупки, вероятно:)) И са незаменими "майки"! Имам вече една, която отглежда пуйчета, една пилета, една патета... Плъхове не могат да ги доближат, кучетата бягат, дори се шегувахме, че и лисица ще се замисли пред такъв звяр...
Проблемът е, че люпят поне 4-5 дни, дори седмица. т.е. от първото излязло до последното минава седмица. А те през това време не стават и не пускат малките да стават. Докато има и едно яйце под нея не става... :think:
Притесних се, че ще ги уморят от глад и жажда с такива "грижи" и започнах да прибирам новоизлюпените под лампа, да ги захранвам и запойвам... После и ги връщам, махам вече явно излишните яйца, тя си ги прибира без възражения и вече няма проблеми...
Въпросът ми е - аз ли бъркам нещо? Или моите нещо не са наред? (яйцата са слагани по едно и също време, съхранявани по един и същ начин...)
Иванова
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Мар 04, 2015 7:41 am

Re: Пуйки

Мнениеот miroki » Съб Май 16, 2015 9:48 pm

Колко яйца сложи?
Ако са повечко може да се случи това.
Явно е млада пуйка, опитните си въртят добре яйцата и им менят мястото.
Така или иначе я вдигаш да се храни всеки ден. Така, че храни и пилетата. Тя ще си ги прибере пак.
Само, ако люпи пуйчета по внимателно, че са капризни (махнати) малките.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Пуйки

Мнениеот Иванова » Нед Май 17, 2015 12:03 am

Да, miroki, пуйките са млади, едногодишни и... инкубаторни.
Яйца съм им слагала не повече от 15-17. (пуйчи или пачи, с кокоши си позволих 20)
Вероятно са млади и неопитни.
Просто се надявах мътачките да ми спестят малко от грижите около мътенето и първите дни, а те се оказваха повече грижи...
Благодаря за отговора и ще ги проверя как ще се държат догодина :)
Иванова
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Мар 04, 2015 7:41 am

Re: Пуйки

Мнениеот miroki » Нед Май 17, 2015 10:15 am

20 е много добре. Не е от това проблема.
Със сигурност е по-малко грижи, отколкото с инкубатор. Освен 21 дена мътене, има и още толкова гледане на пиленца.
А тук всички в едно. Единствено, всеки ден храниш пуйката и я пускаш да се разтъпче за 10 тина минути. Като се залюпят, нищо не пречи да ги прибираш. И да и ги даваш след 2 дена като приключи. Или да сложиш по-широка щайга, че да има къде да ядат и пият вода малките. Ти решаваш.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Пуйки

Мнениеот elbegen » Сря Фев 24, 2016 12:05 pm

здравейте всички,аз искам тази година да отгледам малки пуйчета,искам да имам от всички цветове,после ще мога да си ги подбера
elbegen
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 12:51 pm
Местоположение: гр.Съединение,обл.Пловдив

Re: Пуйки

Мнениеот Иванова » Чет Фев 25, 2016 8:44 am

Здравейте
миналата година, като начинаещ в отглеждането на този забележителен вид пернати задавах някои (признавам!:))) изключително... лаишки:) и тъпи въпроси и искам да благодаря на всички ви за търпението и отговорите!
Сега имам едно не много голямо, но (поне за мен:))) добро и красиво... стадо ли се казва?:)
Проблемът ми е, че прогониха всички мъжки, които им донесохме и се принудихме да пуснем един от нашите си, с когото вероятно са в почти роднински отношения...
Знам, че това не е най-добрият вариант, но той се справя и красавец;))))
Е, малко разглезен е, ходи след мен като кученце и твърде често чака някоя от пуйките да легне да я галя, за да се възползва от ситуацията :D
Някой може ли да ми каже ще се получат ли големи аномалии от това, че някои женски са му сестри, братовчедки и... така нататък?

Между другото, ако някой се интересува имам още трима красавци, които стоят изолирани и... наказани:(, за да не се пречкат и ми е жал да ги махна...
Иванова
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Мар 04, 2015 7:41 am

Re: Пуйки

Мнениеот elbegen » Нед Мар 15, 2020 10:24 pm

През 2016 си купих едномесечни чукчета 5броя и си ги отгледах,3 пуяка и 2 пуйки,една сива,една бяла,един сив пуяка и два черно бели като Роял Палм,тази година и последната ми жива пуйка умря от заболяване,не успях да ги развъдя първия път :( :( :cry:
elbegen
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 12:51 pm
Местоположение: гр.Съединение,обл.Пловдив

Предишна

Назад към Пуйки и други

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта