Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Пуйки

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Пуйки

Мнениеот gydel » Чет Яну 16, 2014 1:35 am

ЗДРАВЕЙТЕ! През лятото попаднах на форума и се "заразих"... Та в началото на октомври отидох на 200км. и купих 10 пуйчета - трилинеен хибрид "много тежък". Тогава са били на 1 месец. От началото на декември са в затворено помещение на кварцова лампа /за да имат топла зона/. От начало бяха само на смески но постепенно минаха на ярма и слънчогледово кюспе. Изпиха си прахчетата /господ знае какви и продавача/, и това шеще да е достатъчно... Сега са 6 и са по 6-7 кг според ветеринаря са с рахит, потвърдено с дисекция. На останалите им е инжектирал селед и във водата също ще се слага. Къде я оплесках? С храната или, че не се разхождат на слънце, а може би като не съм им давал минерални и витаминни добавки?
gydel
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 6:35 pm
Местоположение: София

Re: Пуйки

Мнениеот TK3C-74 » Чет Яну 16, 2014 8:46 am

здравей, проблема е, че това са тежки птици с интензивен растеж. трябва да им се дава селед по програма и повечко калций в смеската, защото в един момент костите не могат да издържат теглото на птицата. в балансираните смески трябва да има витамини и креда.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Пуйки

Мнениеот ElGato » Чет Яну 16, 2014 8:57 am

Колегата е прав , трябва да ги храниш със смески за бройлери където има минерали и витамини достатъчно за израстването им , от дом. смески няма какво да получат и ако има повече царевица ще наддават и костите нямат време да вкостенят и се получава рахит
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Пуйки

Мнениеот gydel » Чет Яну 16, 2014 9:33 am

Благодаря! Имам креда, фосфат и витамини, но незнам по колко да добавям към храната. От това, което изчетох по въпроса само се обърках...В премиксите на пазара има много сода, а тя предполагам ще отдели СО2 и ще ги подуе. Ако някой има опит, Моля да сподели от кое колко се слага, а също и какво означава UI за кг когато става въпрос за витамини А и Е?
gydel
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 6:35 pm
Местоположение: София

Re: Пуйки

Мнениеот ElGato » Чет Яну 16, 2014 10:39 am

gydel написа:Благодаря! Имам креда, фосфат и витамини, но незнам по колко да добавям към храната. От това, което изчетох по въпроса само се обърках...В премиксите на пазара има много сода, а тя предполагам ще отдели СО2 и ще ги подуе. Ако някой има опит, Моля да сподели от кое колко се слага, а също и какво означава UI за кг когато става въпрос за витамини А и Е?

UI означава международни единици , трудно ще ги дозираш всички елементи в домашни условия , и не е вярно че има много сода в премиксите , от години храня птиците с такава храна и няма проблеми :cool:
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Пуйки

Мнениеот ElGato » Чет Яну 16, 2014 11:05 am

Да не говорим , че има елементи като лизин , метионин и др. , които се слагат в грамове на 100 кг. а се продават в торби по 20 кг. и струват над сто лева и не ти излиза аритметиката , а това са важни елементи за птиците . И аз в началото изках да си правя сам фуража но хора , които имат големи ферми ме посъветваха да не си губя времето , друг е въпросът на каква фирма за фуражи ще попаднеш , защото има много недобросъвестни
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Пуйки

Мнениеот gydel » Пет Фев 07, 2014 5:49 pm

Четох, че изкривяването на пръстите може да е от по-висока температура при мътенето или генетично. От мойте 5, 2 са с изкривени навътре средни пръсти. Като ги купих небяха чак толкова, но с времето деформацията се засилва. Доктора ме посъветва като пораснат достатъчно... ма те сега в студеното време ядът колкото да не умрат и не растът. Мързи ги. Даже не се качват на кацалките ами лягат по пода. Оказа се, че не са бролилери. Кога ще проличи, кое е мъжко и, кое - женско, и да чакам ли яйца или да купувам пуйчета? /Люпени са в началото на септември./
gydel
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 6:35 pm
Местоположение: София

Re: Пуйки

Мнениеот TK3C-74 » Пет Фев 07, 2014 6:03 pm

сега поне напиши от къде си ги купил за бройлерни, че и други да не се прекарат като теб.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Пуйки

Мнениеот kivanov » Сря Фев 12, 2014 12:01 pm

Здравейте не всички! Интересува ме мога ли да си закупя от някъде разплодни яйца от бройлерни пуйки или евентуално от обикновени пуйки.
kivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 10:41 pm
Местоположение: гр.Бургас

Re: Пуйки

Мнениеот kantaka » Нед Фев 23, 2014 10:28 pm

Здравейте, имам 6 мъжки и 1 женска пуйка, обикновени, черни и бели. Заменям пуяк за пуйка, ако има желаещи телефонът ми е 0884595764. Може замяна и за женска гъска.
kantaka
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Юли 10, 2010 12:02 pm

Re: Пуйки

Мнениеот lilqn » Вто Апр 01, 2014 10:12 am

Здравейте колеги! Преди две седмици едната ми пуйка започна да носи, а другите две все още не са, на една възраст са, въпроса ми е дали ще пронесат и те скоро или няма как да се разбере?
lilqn
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Дек 25, 2013 5:43 pm

Re: Пуйки

Мнениеот ElGato » Вто Апр 01, 2014 2:34 pm

Ще пронесат и те скоро , но ги следи може да носят две през ден и ти да си мислиш , че снася само една :cool:
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пуйки и други

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта