Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Пуйки

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Пуйки

Мнениеот lilqn » Сря Апр 02, 2014 12:49 pm

Благодаря за бързия отговор! Кога би следвало да легнат да мътят? Вече имам яйца от преди 2-3 седмици и незнам дали ще са годни за мътене.
lilqn
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Дек 25, 2013 5:43 pm

Re: Пуйки

Мнениеот ElGato » Сря Апр 02, 2014 2:27 pm

lilqn написа:Благодаря за бързия отговор! Кога би следвало да легнат да мътят? Вече имам яйца от преди 2-3 седмици и незнам дали ще са годни за мътене.

Това зависи от породата на пуйките , ако са бройлери има да си чакаш да легнат , ако е първескиня може да се замота , наблюдавай ги , като снесат определен брой яйца пак зависи от породата но към 10-15 и лягат , после могат да направят още едво мътене но пак зависи от мисирките. Що се отнася до яйцатата от 2-3 седмици дори и да са били оплодени надали ще изкараш нещо , максимум 10 дни се пазят яйцата . Най удачно е с инкубатор , защото ще и хваниш всички яйца
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Пуйки

Мнениеот lilqn » Пон Апр 07, 2014 12:39 pm

Всичките ми пуйки вече носят, сега остава да легнат да мътят. Не са броилерни, но пък са на 11 месечна възраст, дано легнат.
lilqn
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Дек 25, 2013 5:43 pm

Re: Пуйки

Мнениеот ElGato » Пон Апр 07, 2014 12:53 pm

Направи им няколко полога , защото ако се размътят 2-3 че се катерят една върху друга , при мен в една касетка за домати се опитаха 3 пуйки да легнат :cool: , мачкат се и могат да поломят яйцата , направи им няколко полога и слажи по едно маркирано яйце в тях и не ги пипай те ще си легнат като снесат определен блой яйца.
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Пуйки

Мнениеот lilqn » Чет Апр 10, 2014 8:30 pm

ElGato написа:Направи им няколко полога , защото ако се размътят 2-3 че се катерят една върху друга , при мен в една касетка за домати се опитаха 3 пуйки да легнат :cool: , мачкат се и могат да поломят яйцата , направи им няколко полога и слажи по едно маркирано яйце в тях и не ги пипай те ще си легнат като снесат определен блой яйца.

От колко време се занимаваш с пуйки? Според теб моите пуйки като са млади има ли шанс да легнат?
lilqn
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Дек 25, 2013 5:43 pm

Re: Пуйки

Мнениеот qnakiev » Чет Апр 10, 2014 8:47 pm

lilqn написа:
ElGato написа:Направи им няколко полога , защото ако се размътят 2-3 че се катерят една върху друга , при мен в една касетка за домати се опитаха 3 пуйки да легнат :cool: , мачкат се и могат да поломят яйцата , направи им няколко полога и слажи по едно маркирано яйце в тях и не ги пипай те ще си легнат като снесат определен блой яйца.

От колко време се занимаваш с пуйки? Според теб моите пуйки като са млади има ли шанс да легнат?

Пуйката е една от птиците с най развит инстинкт за мътене ,не се безпокой ще легнат!
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Пуйки

Мнениеот ElGato » Пет Апр 11, 2014 7:52 am

lilqn написа:
ElGato написа:Направи им няколко полога , защото ако се размътят 2-3 че се катерят една върху друга , при мен в една касетка за домати се опитаха 3 пуйки да легнат :cool: , мачкат се и могат да поломят яйцата , направи им няколко полога и слажи по едно маркирано яйце в тях и не ги пипай те ще си легнат като снесат определен блой яйца.

От колко време се занимаваш с пуйки? Според теб моите пуйки като са млади има ли шанс да легнат?

От десетина години се занимавам с пуйки , но аз не ги оставям да лягат , защото събирам повече яйца и ги слагам в инкубатора . Ще легнат щом са домашни няма начин да не легнат , бройлерите също лягат за няколко дена и после стават , общо взето никаква работа не вършат имат по- слаб инстинкт за мътене
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Пуйки

Мнениеот je4eva » Пет Апр 11, 2014 11:12 am

До преди няколко години отглеждахме пуйки, когато станат за клане ги колехме и оставяхме само 2-3, за да ги използваме да мътят и винаги лягаха. Ще легнат да мътят няма къде да ходят.
je4eva
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:32 pm

Re: Пуйки

Мнениеот elmireto » Нед Фев 15, 2015 10:30 pm

да се похваля имам си 7 пуйчета вече и 5 пиленца :cool:
elmireto
потребител
потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 2:08 pm
Местоположение: село Бенковски

Re: Пуйки

Мнениеот Иванова » Сря Мар 04, 2015 8:32 am

Здравейте
Изчетох внимателно всичко по темата:), но не намерих отговор на въпроса, който ме вълнува в момента...
Пуйките ми (8 на брой) са на 11 месеца. Две пронесоха преди няколко дни и... толкова. :(
Мъжките от стадото ги бяхме затворили (макар че така или иначе не обръщаха никакво внимание на дамите)))) и пускахме двама други, за по седмица, които явно ги ощастливиха ( първите яйца са определено заплодени), но след като останаха без мъжки, започнаха да се бият помежду си (като пуяци, а иначе са много кротки и мили, хранят се от ръка и чакат да бъдат погалени, като кученца... :think: )))) и да лежат по двора очаквайки... да:)))
Въпросът ми е, трябва ли да има мъжки при тях докато снасят (пуснахме единия от стадото и след като вече видяха през оградата как става и те си ги "обслужват" :oops: )
Благодаря предварително за отговорите!
за първа година гледаме такива пернати (тези са люпени в инкубатор) и всяко мнение ще ми е полезно!
Иванова
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Мар 04, 2015 7:41 am

Re: Пуйки

Мнениеот miroki » Сря Мар 04, 2015 2:42 pm

За яйца за консумация, пуяк не трябва.
За люпене може за малко да им се пуска пуяк.
Те обичайно не се нуждаят от инкубатор и сами се справят с люпене и отглеждане на малките. При това пуйката може да люпи два пъти последователно.
Щом имате пуяк определено го пуснете при тях. Може и всички.
Ако забележите някаква агресия между мъжките (освен обичайното перчене, атракция заслужаваща да се гледа) може да оставите само един.
Така или иначе трупат доста мас, преценете, кои да оставите и кои да махнете преди да станат, не много полезни за консумация.
Успешно отглеждане на птиците.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Пуйки

Мнениеот diso » Сря Мар 04, 2015 9:14 pm

Пускай ги по един, но един няма да е достатъчен за всички женски!
По принцип, 1-2 заплождания стигат на селските пуйки за едно цяло люпило. За другите не знам
diso
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 3:03 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пуйки и други

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта