Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Борба с хищници

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Борба с хищници

Мнениеот TK3C-74 » Нед Ное 13, 2011 6:36 pm

Един такъв ми гръмна кучето, преди десетина години , щото видиш ли му се сторило непородисто и гадта требвало да мре...... :cry:

щом си имаш куче, се грижи за него. когато иска разходка, не му откачай синджира и да му биеш един шут в задника. аз имам 7 кучета и всичките са вързани, ваксинирани, обезпаразитени и т.н. никой досега не е дошъл да ми гръмне кучето в двора.досега съм премахнал немалко скитащи кучета, но както всички виждаме те не са станали по-малко или застрашени :wink: докато не се приеме читав закон за кучетата в който вземат участие трезвомислещи хора, а не само някакви природозащитници, които са били сред природата единствено в градския парк, ще има бездомни и скитащи кучета подлежащи на отстрел. относно враните и свраките, сега не се искат крака, иска се дясното крило. по 2 броя за ловец. той и чакала преди 30 години беше в червената книга, намиращ се само в странджо сакарската област, но сега вече се разпростира в цялата страна и то в застрашителни количества. само за последния месец имам отстреляни 3 броя. даже и плащаха доскоро по 25 лева за отстрелян чакал.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Борба с хищници

Мнениеот DZATARA » Нед Ное 13, 2011 11:10 pm

За скитащите кучета сме си виновни само ние,трябва всяко домашно куче да има паспорт и чип отговарящ на собственика както е моето,защото много от хората вземат си куче и след година две нещеш ли вече не ще да го гледа омръзне му,а вярвайте ми много за тези хорица,и му набие шута в другото село и то се множи и тн.и тн. и после от къде са тия песове,колегата е прав до някъде,защото това куче после може да разкъса некое дете,а такива случай има доста за съжаление.
Аватар
DZATARA
VIP
VIP
 
Мнения: 172
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 8:52 pm
Местоположение: София

Re: Борба с хищници

Мнениеот TK3C-74 » Нед Ное 13, 2011 11:33 pm

едно такова безстопанствено куче, голяма черна овчарка, си замина скоропостижно след като се нахвърли на детето ми на улицата в село
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Борба с хищници

Мнениеот Димитър.Д » Нед Ное 13, 2011 11:51 pm

И в нашето село има много бездомни кучета , които правят доста порзии и най-лошото е че нападат и хора,докато белките,лисиците те поне не си позволяват да си имат работа с хората само квото могат да докопат от курника или от зайчарника .....
Аватар
Димитър.Д
потребител
потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 4:42 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: Борба с хищници

Мнениеот pe6o » Пет Ное 25, 2011 11:36 pm

Колеги гледам тук се прави едно погрешно заключение,че където има хищници има и дивеч...Тоес, че хищника спомага за увеличаването популацията на дивеча,тъй като унищожавал слабите и болните.Навсякъде в природата хищника се движи след плячката с която се изхранва.Наистина унижава слабите и болните ,но унищожава повече приплоди.И по този начин пречи за развитието на популациите на даден вид.Хищника е една от причините в България вече рядко да се виждат дивия заек,яребицата и фазана.
Да вземем една Чехия, който е пътувал из страната сигурно му е направило впечатление изобилието на дивеч.Причината е в регулирането на хищниците и скитащите кучета.
Или една Англия.Там преди няколко години ловът на лисици беше силно ограничен със закон.Но в момента, след няколкото регистрирани нападения на лисици над малки деца, на ново се обсъжда освобождаването му.А пък правозащитниците отчитат силно намаляване на постъпващите дарения във фондовете си.
Така, че всичко се свежда до намирането на определен баланс, който устройва всички /хора, животни и птици/... :drinks:
pe6o
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 11:31 am
Местоположение: Ловеч

хищници

Мнениеот Paulina » Съб Ное 26, 2011 12:19 am

В Германия има и лисици и белки и хищни птици , има и зайци и фазани и сърни и още много други ....
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Борба с хищници

Мнениеот TK3C-74 » Съб Ное 26, 2011 12:41 am

проблема с липсата на дивеч сред природата не са хищниците само. или по-точно казано пак са хищници но с главни букви, БРАКОНИЕРИТЕ. и най-вече манталитета на повечето българи. видиш някоя животинка и първата ти мисъл е как да я претрепеш. няма ловец който да не е стрелял по животно което в дадения момент не е било обект на лов. или имаш сопа под ръка, изкочи ти някоя животинка изпод краката когато си сред природата и въпросната пръчка хвръква моментално подир хукналото животно.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Борба с хищници

Мнениеот greattit » Съб Ное 26, 2011 10:31 pm

Балкански инстинкти :cry:
greattit
потребител
потребител
 
Мнения: 200
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 10:32 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот jojonov » Сря Апр 11, 2012 11:17 pm

Мислех, че съм в безопасност от поровите, разглезих кучето-не го затварях при кокошките напоследък. Но се появи белка и направи бели. Утре ще сложа капан и ако я хвана, също като колегата, ще я убия. Ако кучето ми си позволи да удуши пиле-това ще му е последното ядене. Сред пилетата е. Дори котките ми не закачат пиленца, даже и съвсем малки. Не знам как, но разбират, че няма да им стане хубаво от тази закуска . Понякога носят по някой гълъб от съседа, но ако бъдат заловени и наказани, аз няма да се сърдя на бай Пешо. Бихме се разбирали чудесно и с госпожа белка, ако наблягаше на плъховете, но лесната печалба носи опасности...
Господа природозащитници, ако искате да пощадя живота на милата белка, ще трябва да ме убедите същото за плъхове, мухи, комари, други още по-малки гадинки....Защо да не дадем шанс също и на тениите, вирусите( вижте колко симпатичен изглежда вирусът на СПИН), ми то в тяхната природа е да паразитират, можем ли да ги обвиним.
Честито ми първо мнение в този форум!
jojonov
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Сеп 13, 2009 5:25 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот zax1973 » Нед Май 20, 2012 2:48 pm

Стефан Марев написа:Всеки сам избира как да опази птиците в стопанството си. Неможе цяла нощ хищници да се разхождат около птиците ти и ти да спиш спокойно.Както ловните дружинки организират хайки за хищници за да опазят дивеча в природата така и аз се опитвам да защитя птиците си към които съм поел ангажимент да живеят спокойно и създада поколение.

И аз две седмици дежуря навън и си пазя кокошките и пуйките , които залегнаха да мътят из двора.
Първо отиде една мътеща пуйка, после още две кокошки, а да не говоря за нападнатите в гнездата пуйки, които оцеляха , но пък яйцата им изстинаха. Най-накрая видях нашественика - оказа се лисица.
спасих се с едно ягд териерче на месеца и вече от дена спя спокойно и поражения няма. Само да кажа, че имам и голямо куче - каракачанска овчарка, но той явно реагираше едва, когато се разхвърчеше перушина.
Така с териера кокошките останаха живи и лисицата....е тя може би малко гладна :wink:
zax1973
потребител
потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Апр 14, 2011 5:09 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот zax1973 » Нед Май 20, 2012 2:50 pm

zax1973 написа:
Стефан Марев написа:Всеки сам избира как да опази птиците в стопанството си. Неможе цяла нощ хищници да се разхождат около птиците ти и ти да спиш спокойно.Както ловните дружинки организират хайки за хищници за да опазят дивеча в природата така и аз се опитвам да защитя птиците си към които съм поел ангажимент да живеят спокойно и създада поколение.

И аз две седмици дежуря навън и си пазя кокошките и пуйките , които залегнаха да мътят из двора.
Първо отиде една мътеща пуйка, после още две кокошки, а да не говоря за нападнатите в гнездата пуйки, които оцеляха , но пък яйцата им изстинаха. Най-накрая видях нашественика - оказа се лисица.
спасих се с едно ягд териерче на месеца и вече от дена спя спокойно и поражения няма. Само да кажа, че имам и голямо куче - каракачанска овчарка, но той явно реагираше едва, когато се разхвърчеше перушина.
Така с териера кокошките останаха живи и лисицата....е тя може би малко гладна :wink:

Само да уточня, че ягдтериерчето е на 6 месеца, а аз спя спокойно от 10 дена :cool:
zax1973
потребител
потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Апр 14, 2011 5:09 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот TK3C-74 » Нед Май 20, 2012 4:32 pm

недей да спиш много-много спокойно, ако ягдтериера стои при птиците ти. някоя сутрин да не намериш всичко натръшкано. това куче като превключи на режим унищожение .... :cry:. от малко му набий обръчите, че после да не ти пуши главата
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта