Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Яйца без варовикова обвивка

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот nikigeen » Вто Май 11, 2010 2:58 pm

Да,доктор Кючуков е прав щом вече обхваща и останалите птици.
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот d-r Ilchev » Чет Май 13, 2010 8:29 am

Колеги,проблемът се разреши съвсем елементарно-смених фуражните смески от кокошки-носачки на стартер за пуйчета и добавих двукалциев фосфат и от снощи имам вече нормални яйца от всички птици.
Въпреки това съм изумен какво толкова е имало в другите фуражни смески,че нещата протичаха толкова драматично.
Опитах ги на вкус :cool: ,не са солени,така че нивото на натриевия хлорид не толкова високо.Явно е имало нещо друго предозирано/може би манган/.
Единствената поука която си извадих е да се сменят фуражните смески при някакъв проблем с яйцата и никога да не се доверявам на дозировката и типа водно-разтворими минерали и витамини,защото в пролетният сезон поемането на течности при птиците е много малко и по този начин неможе да се достигне небходимото ниво на калция.
Заричам се от чисто суеверие предварително да не давам обещания за продажба на яйца,защото имам вече лош опит :nono: .
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот LudmilDo » Чет Май 13, 2010 10:48 am

Дозирането на Калгофос не е ли 5 мл/1 л вода?!
Аватар
LudmilDo
потребител
потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 12:57 pm
Местоположение: Плевен

Мнениеот d-r Ilchev » Чет Май 13, 2010 11:05 am

Такава е дозировката 2мл/л изписана на туба - 5л от препарата,въпреки че не е упоменато да ли е профилактична или лечебна доза.
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот LudmilDo » Чет Май 13, 2010 11:34 am

Аз, когато го купувах за гълъбите си, понеже не купих цяла туба, ми казаха, че дозирането е 5/1 препарат/вода.
Аватар
LudmilDo
потребител
потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 12:57 pm
Местоположение: Плевен

Мнениеот nikigeen » Чет Май 13, 2010 11:41 am

Значи най-първите ни предположения са били най-верни,че причината е във фуража.Хубаво е ,че си разрешил проблема и искрено се надявам повече да не ти се случва.
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот soikata » Чет Май 13, 2010 11:44 am

Тук ще споделя и моят опит конкретно за фазани и пауни. Подсилвам с малко витамини през пролетта и след това само зърно и трева от коша на косачката. Периодично с косачката накълцвам и коприва. Никакви смески и заводски фуражи докато не се излюпят малките. Пауна го подсилвам при линеенето със малко слънчоглед и начукани орехи. На фазанчетата давам по малко кайма или брашнени червей. Нямам фазан който да е живял по-малко от 7 години. Креди и минерали си намират като кълват по двора каквото им е кеф. Метода ми на отглеждане изглежда егоистичен но е максимално близък до естествения. Колкото пъти съм експериментирал с химия толкова пъти съм бъркал. Не лекувам заразени птици които съм купил наскоро. Прежалвам им парите но си запазвам стопанството. Може и да бъркам някъде в разбиранията си но и аз не обичам лекарствата.
soikata
потребител
потребител
 
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 10:11 pm
Местоположение: Златица

Мнениеот nikigeen » Чет Май 13, 2010 1:16 pm

И аз съм почти на този принцип .Със смески само малки пилета ,а възрастните с разнообразни семена и треви.Лекарства и витамини само на пролет и при линеене .И толкова години вече без проблеми .Прекаленото треперене и угаждане изнежва ,а и често приятното хоби се превръща в скъпо задължение
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот soikata » Чет Май 13, 2010 2:06 pm

С мнението си се притеснявах да не засегна някой хора както едно време в предишния форум. Опитвам се с мненията си да наблегна на момента че при нас това е хоби с цел отглеждане дълги години на красиви птици. Съгласен съм да сменяваме отделни екземпляри с цел подобряване на качеството, да експериментираме с аклиматизацията, да се събираме и да си обменяме опит на фона на пернатите но да не превръщаме птиците в лабораторни екземпляри. С това не пренебрегвам труда на ветеринарните доктори, напротив радвам се че има такива които се усъвършенстват в декорацията. И конкретно по темата - моля ви не подарявайте птици в съмнително здравословно състояние на свои познати само защото ви е жал да ги гледате. Здраво поколение се създава от здрави родители.
soikata
потребител
потребител
 
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 10:11 pm
Местоположение: Златица

Мнениеот d-r Ilchev » Пет Май 14, 2010 8:41 am

Напълно сте прави относно храненето на птиците,но нещата преминават границата,когато искаш да създадеш абсолютен комфорт и се получава затворен цикъл при химизацията с всякакви фуражни смески или витаминно-минерални добавки.Нагледен пример е моето стопанство-в момента не мога да ги спра,защото най-вероятно отново ще започнат да снасят яйца с липса на калциева обвивка.
От друга страна миналата година мога да се похваля,че имах само едно петле изядено от невестулка и два феникса,които умряха на 30 дневна възраст по неизвестни причини,а като рекапитулация бях отхранил 140 напълно здрави животни,при положение,че хранителният им режим беше същия като тази година.Доброто е че не само нямах висока смърност,но чифтове фазани,които съм оставил за разплод имат над 50% оплодяемост още от първата година/изключая тези,които не снасяха свестни яйца/
Може би в крайна сметка златната среда във всяко едно отношение е най-добра,но тук има едно допълнение-никога не се доверявайте на фуражните добавки дори и да са от фирми с които сте работили с години :nono:
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Пет Май 14, 2010 1:01 pm

d-r Ilchev написа: едно допълнение-никога не се доверявайте на фуражните добавки дори и да са от фирми с които сте работили с години :nono:

Радвам се за вас,че сте заобиколили проблема,който си стои с огромна въпросителна.И ако днес сте минали между капките,може би има тонове от злопулучната партида,която така или иначе ще бъде изконсумирана от ваши колеги.Та тази практика ,да решаваме нещата сами за себе си ,не бива да се случва.В пълното си право сте да потърсите отговорност на производителя и разпространителя за своите проблеми ,по тяхна вина.Това може да направите в местната служба по ДВСК,в която трабва да има протоколи за изследване на отделните партиди.Ако ли не,можете да ги сезирате,за да свършат необходимото,без да влизате в досег с производителя.
Отговорност трябва да потърсите ,защото не сте застрахован от поредна тяхна грубост,и щети с незнаен знак.Не оставяйте нещата черзвечайни,защото ще има и друг път.Убеден съм.
А що се касае до качеството на фуражите,без да се изявявам като рекламно лице ,а от личен поне 10 годишен опит ,или това е времето от както присъстват на нашият пазар,уверявам ви,че единственната сигурна гаранция имам само за продуктите на "Провиме".Всичко останало е съмнително.Да ме прошават останалите производители и ползващите предсмески на други производители,във своите фуражни продукти,но това за мен е единсвенното перфектно качество у нас,независимо кой е ползвателя на техните продукти в своята производственна дейност.
А самият фураж няма как да прецените органолептично за ненеговото качество и хранителна стойност.Още повече пък соленост,защото за това резултатите от неговото ползване щяха да са абсолютно злополучни за вашите птици,и днес бихте получавали единственно съболезнования.
Стигаме до извода ,повишена киселинност,но на пълнежа във фуража ,а именно качеството на вече остаряващото зърно,поради срокът му на годност или нападение на складови вредители.И така въпреки нормата на микро- и макроелементите ,те не могът да бъдат усвоени.
За това винаги скъпото излиза ефтено.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот soikata » Пет Май 14, 2010 2:22 pm

Аз давах мнение но сега пък при мен има обратен проблем. От над 30 яйца /20 са в инкубатора и под три кохерки по 6/ не могат да счупят черупката и пиленцата умират развити в яйцата. На които успях с напукване помогнах но много изхфърлих. Така ми е със седлатите, златните и жълтозлатните. Инкубатора има влажност, кокошките са си добре но черупките са много корави. Решението ми е да пукам черупките малко преди датата на излюпване, но ..... Тъкмо се чудех къде ще събера толкова пиленца под лампите. Мамка му :cry: Ние да сме живи и здрави
soikata
потребител
потребител
 
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 10:11 pm
Местоположение: Златица

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта