Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Помещения и инвентар за отглеждане на домашни птици

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Помещения и инвентар за отглеждане на домашни птици

Мнениеот miroki » Нед Юни 15, 2014 10:05 pm

Това не го коментирам.
А факта, че се спомена, дали да се ползват за бройлери.
При тях трябва да има много поилки. И освен ядене и пиене няма да има време да си почива птицата.
Освен ако с тези поилки не са замислени, да може птицата да се напие бързо.
Тези които съм ползвал, пиенето става бавно.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Помещения и инвентар за отглеждане на домашни птици

Мнениеот gofuss » Нед Юни 15, 2014 11:28 pm

Говорих с мой комшия на който това му е занаята както се казва , с това се занимава човека и то от около 30 години(поне от тогава има нипелна система)....за бройлери обаче ми препоръча Висяща Автоматична Поилка.Иначе той си пои носачките със нипелни поилки.Не знам как е за пуйки-те, но като гледам това онова Хъ-Американско еми много бавно стигат иновацийте при нас!Да не говорим че човек в БГ човек не може си купи нищо и ако тръгне да си го купува то ще с цена х4
gofuss
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Юни 06, 2014 9:07 pm

Re: Помещения и инвентар за отглеждане на домашни птици

Мнениеот TK3C-74 » Пон Юни 16, 2014 10:29 am

нипелните поилки са идеални за бройлери. в темата за бройлерите съм пуснал снимки на фермата и там се виждат поилките. друг е въпроса при домашно отглеждане, примерно на въпросните 5 нипела, колко птици ще се отглеждат. ще могат ли да дават достатъчно фронт за пиене на повече птици. иначе автоматичните поилки тип " камбана" не се използват вече, защото много мокрят постелята. закрепени са едно въженце на тавана и при всеки удар от птиците се клатят и водата се разлива.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Помещения и инвентар за отглеждане на домашни птици

Мнениеот gofuss » Пон Юни 16, 2014 11:53 am

Аз сега ги глася за 5 пуйчета.....ако не вършат работа края на лятото евентуално ще останат за бройлерите обикновенно вземаме около 30-40 бройки .Знаете като почне да се мокри помещението или да пълнят поилките със талаш и смески полепнали по човките какъв кошмар е.... :!
gofuss
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Юни 06, 2014 9:07 pm

Re: Помещения и инвентар за отглеждане на домашни птици

Мнениеот TK3C-74 » Пон Юни 16, 2014 12:29 pm

за 5 пуйчета ще стигне, но за 30-40 бройлера още 5 нипела ще трябват. при мен са вързани на централния водопровод и налягането е голямо. при вас евентуално бидонче с вместимост 20-25 литра да се използва за резервоар, не знам при намаляне на нивото в бидона дали и водата от нипелите няма да излиза по-бавно.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Помещения и инвентар за отглеждане на домашни птици

Мнениеот inatri » Съб Юни 28, 2014 4:32 pm

georgiev написа:Салчо, аз пробвах, става и върши работа, но забелязах следното, нипелната част е същата с тежест от горе, но птиците като я разместят и застава в едно положение в което не затваря добре. Гледах в нета, че има нипелни поилки с мембранка, вместо тежест или пружинка и в частта където е самото стерженще уплътняването не е метално лице с метално лице, а е металното лице на стерженчето с силиконово уплътнение. В този случай ще е много по добре. Аз го пробвах на канарите ми. Но ще търся от тези които казах с силиконовата мембрана. Проверявайки в нета установих, че в Турция са изключително евтини, под 1 турска лира/брой, тук в България търговците искат с една продадена поилка да забогатеят. За това сме на това положение във всичко, но това е мое мнение и не го налагам. Ако някой има информация, къде тук в България, освен в Плевен, ако не се лъжа, може да се снабди човек, моля да сподели. Поздрави, Георги.


Здравейте, миналата година си купих нипелни поилки за пъдпъдъците. Извадих душата на моята половинка да ги монтира и след едноседмична употреба установих, че нещо не е наред, птиците не пиеха достатъчно вода, а това беше в най-големите жеги! Накрая се оказа, че са ми продали поилки за зайци, вместо такива за птици. Тази пролет реших все пак да реализирам тази идея и след като прегледах доста обяви, се принудих да си ги поръчам от чужбина.... Купих повече бройки - така си договорих по-изгодна цена, така, че в момента разполагам със 100-ина свободни бройки нипелни поилки за птици, реагиращи на допир при 360 градуса, пластмасови, със силиконово уплътнение. Към тях имам и капкоуловители за кръгла тръба. Ако някой се интересува от тях, може да ми пише на лично или да се обади на тел. 0888 70 59 60 или 0876 22 44 26.
inatri
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 1:38 pm
Местоположение: София / Царево

Re: Помещения и инвентар за отглеждане на домашни птици

Мнениеот krasimir _stoi4kov » Вто Авг 18, 2015 4:13 pm

Здравейте и от мен :drinks:
В тази тема не съм писал , но реших да се похваля с направена от мен бункерна хранилка за кокошките ми :D
Мнооого нерви много време ми отне :! , но е готова вече :D :drinks: :drinks: :drinks: :drinks:
Изображение
Изображение
Изображение
Надявам се да ви хареса :drinks: :drinks: :drinks: :drinks:
krasimir _stoi4kov
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 6:14 pm

Предишна

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта

cron