Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Помещения и инвентар за отглеждане на домашни птици

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот Mira_Petrova » Пон Окт 31, 2011 7:46 pm

Хубав план :| :drinks:
Mira_Petrova
потребител
потребител
 
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 1:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот Net.Set.Man » Пон Окт 31, 2011 8:05 pm

Мерси, мислех да кача снимките като е готова, нооо ето качих я, :) Да и се радваме.

Поздрави. :drinks:
....Има много неща в живота, които ще привлекат погледа ти. Но много малко от тях ще пленят сърцето ти. Следвай ги!.[/b][/u][/i]Човек може да забрави какво си казал, но никога няма да забрави как си го накарал да се почувства!!! [/color]
Аватар
Net.Set.Man
потребител
потребител
 
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2011 10:51 pm
Местоположение: с.Краище

Re: Помещения и инвентар за отглеждане на домашни птици

Мнениеот sal4o » Вто Фев 05, 2013 8:18 am

Гледах снимки в нета, но не помня къде, на саморъчни поилки за пилета и кокошки, направени от пластмасова бутилка, като капачето беше пробито и беше вкаран нипел подобен на този от линка: http://alfavet.bg/%D0%9E%D0%B1%D0%BE%D1 ... 0_1848.htm

Някой пробвал ли е, това дали работи в същност?
sal4o
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Мар 10, 2012 9:06 pm

Re: Помещения и инвентар за отглеждане на домашни птици

Мнениеот georgiev » Вто Фев 05, 2013 11:05 am

Салчо, аз пробвах, става и върши работа, но забелязах следното, нипелната част е същата с тежест от горе, но птиците като я разместят и застава в едно положение в което не затваря добре. Гледах в нета, че има нипелни поилки с мембранка, вместо тежест или пружинка и в частта където е самото стерженще уплътняването не е метално лице с метално лице, а е металното лице на стерженчето с силиконово уплътнение. В този случай ще е много по добре. Аз го пробвах на канарите ми. Но ще търся от тези които казах с силиконовата мембрана. Проверявайки в нета установих, че в Турция са изключително евтини, под 1 турска лира/брой, тук в България търговците искат с една продадена поилка да забогатеят. За това сме на това положение във всичко, но това е мое мнение и не го налагам. Ако някой има информация, къде тук в България, освен в Плевен, ако не се лъжа, може да се снабди човек, моля да сподели. Поздрави, Георги.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Помещения и инвентар за отглеждане на домашни птици

Мнениеот sal4o » Вто Фев 05, 2013 11:39 am

Благодаря за отговора и съветите!
sal4o
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Мар 10, 2012 9:06 pm

Re: Помещения и инвентар за отглеждане на домашни птици

Мнениеот gofuss » Пет Юни 06, 2014 10:36 pm

Привет на всички тая тема нещо е замряла :shock: купих си 5 нипела и 5 какпоуловителя , та тия какпкоуловители на каква тръба да ги "надяна"какъв диаметър са фи 25 ли са ? Понеже ми е писнало със разни самоделки , те си вършат доволно работа де, реших да пробвам с нипели.Тази година вземахме малко пуйчета , не знам за тях дали е удачно?И друг въпрос тия нипели въшат ли работа за бройлери?
gofuss
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Юни 06, 2014 9:07 pm

Re: Помещения и инвентар за отглеждане на домашни птици

Мнениеот miroki » Съб Юни 07, 2014 8:37 pm

За бройлери си вземи от поилките, които се обръща една кофичка с вода. Има достатъчно простор да пият. Пият много.
С нипели не съм пробвал, но ще пият много дълго от там.
Изображение
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Помещения и инвентар за отглеждане на домашни птици

Мнениеот gydel » Пон Юни 09, 2014 3:45 pm

gofuss написа:Привет на всички тая тема нещо е замряла :shock: купих си 5 нипела и 5 какпоуловителя , та тия какпкоуловители на каква тръба да ги "надяна"какъв диаметър са фи 25 ли са ? Понеже ми е писнало със разни самоделки , те си вършат доволно работа де, реших да пробвам с нипели.Тази година вземахме малко пуйчета , не знам за тях дали е удачно?И друг въпрос тия нипели въшат ли работа за бройлери?

Прав е колегата. Тези с кофичката са лесни за обслужване, хигиенични са и дават достатъчен фронт за поене. Лесно се обръщат, но аз съм повдигнал мойте на трупчета и ги застопорявам с по 2 райберчета, а самите трупчета са заковани върху крастачка от дъски... Няма мърдане дори като се поопразни и олекне. Като е повдигната птиците не се навеждат за всъка глътка и не газят във водата, а и с водоразтворимите лекарства е по-лесно
gydel
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 6:35 pm
Местоположение: София

Re: Помещения и инвентар за отглеждане на домашни птици

Мнениеот gofuss » Нед Юни 15, 2014 12:14 pm

Благодаря за отговорите аз зададох въпроса в друга тема за пуйките, на тях мога ли да ги инсталирам вече се набутах да си ги купя :D .Ровейки из нета попаднах на този вид поилки струват ми се много практични http://www.ebay.com/itm/5-Pack-Poultry- ... 1155913458 .
gofuss
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Юни 06, 2014 9:07 pm

Re: Помещения и инвентар за отглеждане на домашни птици

Мнениеот Ivan.Pirinliev » Нед Юни 15, 2014 1:11 pm

Че изглеждат добре да, но са в Щатите и продавача не е казал че доставя до България. щом си взел нипелни поилки
действай с тях слагаш до нипелчето един капкоуловител и си готов. Изображение само регулираш височината
-Човек каквото и да пие, един ден минава на ракия!
Аватар
Ivan.Pirinliev
потребител
потребител
 
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 4:02 pm
Местоположение: Провадия

Re: Помещения и инвентар за отглеждане на домашни птици

Мнениеот gofuss » Нед Юни 15, 2014 3:22 pm

Poultry Water Drinking Cups има
Shipping to: Bulgaria
За тези който искат да си поръчат :D ще пробвам тия нипели пък ще видим , иначе си имам метална поилка със поплавък от тоалетно казанче закачена на 25 литрово бидонче ама като знам как цапат водата ..... Благодаря за отговорите
gofuss
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Юни 06, 2014 9:07 pm

Re: Помещения и инвентар за отглеждане на домашни птици

Мнениеот georgiev » Нед Юни 15, 2014 7:44 pm

Здравейте, основната цел, при поилките и хранилките, е птиците да имат достъп само с клюна си в тях, а да не ровят с краката, да не ги замърсяват с екскременти, защото съдържат ямоняк, който е вреден. В тази връзка са измислени нипелните поилки и тяхните рановидности, а също така и различните видове хранилки.
При възможност, вижте някой клип, показващ птицефермите, особено за носачки. Там птицата яде, промушвайки си главата през решетките, същото е и с поенето и. Това е наложено в птицифермите от Америка и е пренесено в Европа. До преди демокрацията в България, носачките са се отглеждали само по този начин. Налагането на "свободните кокошки" води до сериозни предпоставки за развитие на болести по птиците, именно защото кокошките ровят с краката си там където ядят.
Във Ваш интерес е да направите възможното за ограничаване на замърсяването на поилките и хранилките.
Поздрави.
Георги
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron