Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Помещения и инвентар за отглеждане на домашни птици

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот Zent » Вто Мар 23, 2010 1:25 am

Най на края направих част от временните клетки за кокошките.

Първите 14 вече са населени /току що/, остава да им се сложат полозите /първият вече е готов/, другата седмица се надявам да направя и следващият блок от 14 клетки.
За съжаление в дърводелните в района няма грам талаш защото са виждали поръчка от месеци, та минах на слама. Слама поне при мен дал господ.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Кокошките ми яребична брама не са чисти цветое, ама за сега това имам. Петела обаче е хубав
Изображение

Изображение

Това е жълто черната колумбийска брама.
Изображение

Брамата бантам.
Изображение

Изображение

Изображение

:cool: Две от хорандките са с "подстригани" качулки, ама ще се оправят.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Орпингтона.
Изображение

Изображение

Изображение

И второто семейство хамбурги. Тези са миналогодишни.

Изображение

Изображение

Ето го и първият готов полог, до два три дена всичките ще са направени. Двете кокошки се настаниха моментално в двете му отделения.:D
Изображение

Изображение
Zent
потребител
потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 9:53 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Paulina » Вто Мар 23, 2010 1:28 am

Направил си ги като за изложба !

:|
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Емо » Вто Мар 23, 2010 1:35 am

Zent написа:Най на края направих част от временните клетки за кокошките.


Наистина са прекрасни и подредени - като за изложба!

Но не разбрах - какво значи временни - някак ми е странно да гледам как кокошка живее в 1-2 квадратни метра!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот Zent » Вто Мар 23, 2010 4:06 am

Емо написа:
Наистина са прекрасни и подредени - като за изложба!

Но не разбрах - какво значи временни - някак ми е странно да гледам как кокошка живее в 1-2 квадратни метра!


:D :D :D

За да бъдем точни, 6 клетки са по 3 м2 /1.25 Х 2.40/ и 8 са по 2.4 м2 /1.00 Х 2.40/. За по 2 - 3 птици е достатъчно.Толкова ми позволяват размерите на помещението което е достатъчно светло, топло и с височина от 3 до 5 метра във високата си част. Има предостатъчно въздух.

Като гледам доста хора и в по малки пространства си държат птиците при това в професионални развъдници. Там от където ще си взема брамите в Германия боксовете на разплодните семейства са по 90 Х 150 см за 1 + 4, 1+5 птици.
Ето ги:

Изображение

Изображение

Във фермата в Сибиу са 150 Х 150 при това на два етажа, в Хайван чилик са също с подобен размер и на два етажа.
Ето ги в Хайванчилик:

Изображение



:wink:

А временно означава, че ще строя сграда с вътрешен коридор с два реда вътрешни боксове 2.00 Х 2.00 и 2.00 Х 1.60 външна волиера 2.00 Х 3.00 и съогветно 1.60 Х 3.00 метра.

Сам знаеш, че това не става за 3 дни все пак.



[/img]
Zent
потребител
потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 9:53 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Petrov » Вто Мар 23, 2010 8:32 am

Добро начало си положил Zent! :|
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Мнениеот nikii » Вто Мар 23, 2010 9:56 am

Много видове Zent , Успех !
Хората вярват в това, в което искат да вярват !
Good luck Chuck
Аватар
nikii
потребител
потребител
 
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 4:50 pm
Местоположение: Брежани (Благоевградско)

Мнениеот Zent » Вто Мар 23, 2010 10:47 am

nikii написа:Много видове Zent , Успех !


:D

Имам още няколко вида Ники, но те са в стаите на една стара не ремонтирана къща и не съм ги снимал. Това на което обаче ще наблегна и за което имам най голямо желание са 5-те основни цвята брама /5 защото не харесвам черните/, пет-шест цвята на големият кохин и малайските бойци. С течението на времето нещата с броя на породите ще се наместят, за сега имам не това което искам точно, а това което съм успял да намеря. За тази година не си поставям за цел да излюпя много пилета, колкото има - толкова, при това ще са късни, защото закъснях с клетките.
Целта ми тази година е да им направя нова сграда и да си набавя качествени пилета за разплодни семейства за догодина от породите които изброих по горе. За останалите породи "за цвят" - мисля, че вече ги имам. Брамите и кохините съм уредил, дори брамите са ми запазени от пилета излюпени в началото на януари, докато с малайците нещата излезнаха дота по сложни. За качествени клубни птици готови за разплод ми поискаха баснословни цени от Германският Малайен клуб. Онези с чаршафите от арабският свят са полудели миналата година по тези птици и са извлекли всичко читаво от клубовете в Германия и Холандия.

:cool:

До пепи.

Пепи,
благодаря за пожеланията, както и още веднъж за подаръка.
Zent
потребител
потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 9:53 pm
Местоположение: Sofia

успехи за Кристиян

Мнениеот blago » Вто Мар 23, 2010 12:23 pm

Браво, Кристияне всичко това ,което си направил е много хубаво,на мен лично ми харесва и мисля че не им е тясно.Виждам там и някои познати обитатели.....още веднъж браво и ти желая още породи и успехи :drinks:
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот dr_lukanov » Вто Мар 23, 2010 12:44 pm

:| , пожелавам ти в най-скоро време да обогатиш колекцията и с мечтаните Малайци :wink: .

Това място е напълно достатъчно за 4-5 птици, дори при промишленото птицевъдство се препоръчва гъстота от 4-5 разплодни птици (средно тежки) на м2 подова площ, а при новите системи с няколко нива с 30% повече птици (при бройлерните родители е неприложимо). За нашите цели считам за оптимално гъстота около 3 птици на 1м2 от средно-тежките породи, 2-3 птици от едрите, 3-4 от леките и бантам. но както казва един герой от детска приказка: "колкото повече, толкова повече" :wink: . По принцип най-добре е отглеждане на птиците в просторни волиери и осигурена около 10-15м2 зелена площ на птица, но....
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Поздравлие Кристиане!

Мнениеот Емо » Вто Мар 23, 2010 12:59 pm

Поздравления още веднъж от мен Кристияне - Прекрасни птици и богата колекция!

Дано не съм разбран погрешно - просто си представям кокошките на открито и пуснати по-двора! Това ми е останало в съзнанието от баба ми на село! :wink:

Пожелавам ти успех от сърце и чакаме снимки на новите външни волиери!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Поздравлие Кристиане!

Мнениеот Zent » Вто Мар 23, 2010 2:30 pm

Емо написа:........... просто си представям кокошките на открито и пуснати по-двора! Това ми е останало в съзнанието от баба ми на село! :wink:


Пожелавам ти успех от сърце и чакаме снимки на новите външни волиери!

:D
Емо, около сградата в която са птиците има 280 декара пасища за конете и ниви /тази година са насадени с овес, грах и фий за сенаж/. Когато посъбера яйца и отделя петлите ще мога да пускам кокошките на воля там през деня.

Ето я сградата отвън, още в строеж. Тя е залепена за сеновалите ми.

Изображение

Ето ти и поглед към тези сеновали /на тази снимка сградата още не е вдигната - маркирана е в средата на пика/ за да добиеш представа колко място и какво има за пускане на птиците. Между сеновалите /в средата/ и бялата сграда в дясно се намират конюшните. Всичко това е далеч от шосе, комшии и градини където да правят бели.

Изображение

Колкото до новите волиери, тоест новият птичарник, живот и здраве в края на годината ще стане. Те ще бъдат в дясната част на долната снимка, до голямата бяла сграда /маркираното с жълто в дясно/.
Zent
потребител
потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 9:53 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот volkata » Вто Мар 23, 2010 7:10 pm

и от мен едно голямо браво :| и много успехи за напред а като се затопли още малко ще ти идвам на гости ако поканата важи де :drinks:
Аватар
volkata
потребител
потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 8:31 pm
Местоположение: qmbol

Следваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron