Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


да се запознаем

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот Стефан Марев » Вто Яну 25, 2011 9:13 pm

Здравей Владо!
Според мен използвай най добре капан от тия с двете врати за хищници и то не един а няколко с различна сръв.Може да използваш яйце, риба и някакво друго сурово месо.Виждал съм и самоделни капани с жива стръв кокошка,гълъб или нещо друго. Ако имаш интерес към него мога да ти го обясня какво представлява и да сиго направиш проста работа е.

Желая ти успех с борбата на тия гадове :drinks:
Аватар
Стефан Марев
потребител
потребител
 
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 5:08 pm

Мнениеот yuri » Вто Яну 25, 2011 10:15 pm

Стефане, обясни го и на нас. Аз имам идея за такъв капан, но още не съм я реализирал. При мен има много белки. За сега нямам проблеми, понеже съм уплътнил много добре помещенията, но за всеки случай.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Мнениеот Zent » Вто Яну 25, 2011 11:15 pm

yuri написа:Стефане, обясни го и на нас. Аз имам идея за такъв капан, но още не съм я реализирал. При мен има много белки. За сега нямам проблеми, понеже съм уплътнил много добре помещенията, но за всеки случай.


Аз си купих такъв капан това лято и се оказа доста ефикасен.
Като този долу е /25Х25Х100 см/ но на моят освен като тунел може да се сложи и една преграда за бокс за жива стръв.

Изображение

Ето това е сайта на фирмата производител, ишма и цените.

http://www.tradernet.bg/asorti/index.ph ... e&catid=38
Zent
потребител
потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 9:53 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Paulina » Сря Яну 26, 2011 5:47 am

d-r Ilchev написа:Не бих посъветвал да използваш отрова,защото едва ли нещо което е токсично за бозайници няма да има никакъв ефект върху птиците-особенно както при теб има твърде скъпи фазани.
Аз имах същият проблем с една невестулка и единственото решение беше да покрия всички възможни места за влизане особенно луфтове около вратите да са не повече от 2см.
Можеш да опиташ с големи капани за плъхове със сурово месо в тях,но не съм го пробвал-бяха ми го да ли като съвет.
Относно машинките,които прогонват плъхове и къртици-ефектът е никакъв,защото в момента имам пълчища от мишки и не им действа.
Просто ги ловя със затворени капани и ги пренасям в полето :D -трудоемко е ,но сравнително ефикасно.
Смятам че,при теб в планината най-вероятно е пор или невестулка/лошото е че един път научила ли е,че има какво да яде е твърде постоянна/.
Дано не ти е убила някой по-ценен фазан.


И аз го правех този номер - с пренасянето , ама мишките за благодарност си водеха и потомството ! Няма нищо по-ефикасно от отровата , но тя разбира се не трябва да се слага при птиците ! Номерът е да се постави така , че само гризачите да имат достъп до нея .

Изображение

Хората с по-голямо въображение могат да заменят картонената кутия с пластмасова кофа , на която са пробили две дупки ( да влизат гризачите ) , слагат отровата и затварят стабилно капака .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот rumen b » Сря Яну 26, 2011 8:28 am

А няма ли опасност мишка поела отрова да изпълзи на открито и там да бъде погълната от някой фазан , паун или кокошка ?
Аватар
rumen b
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Чет Мар 11, 2010 1:04 pm

Мнениеот ned_99 » Сря Яну 26, 2011 9:22 am

колеги,едва ли плъх ще изяде фазан,гълъб може би но чак фазан!владо,според мен имаш проблем с по-голям хищник от рода на поровете,а ако е така както предполагам,ще ти свърши работа капан или най-добпият приятел на човека.лично аз съм направил волиерите с много ситна мрежа и метални тръби без никакви пролуки,даже врабчета не могат да влизат.относно отровата ми се струва малко опасно,но щом други колеги казват,че са имали успех пробвай.
Аватар
ned_99
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Сеп 23, 2009 8:15 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот dr_lukanov » Сря Яну 26, 2011 10:54 am

Тези отрови са бавнодействащи и няма опасност гризача да умре още преди да е излязъл от волиерата! Друг е въпросът, че ако става въпрос за хищник (според мен е така) отровата няма да свърши работа. Но от друга страна впредвид ролята на гризачите при разнасянето на зарази е редно да се води целогодишна борба срещу тях!
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

машинките

Мнениеот wasbg » Сря Яну 26, 2011 11:41 am

Здравейте съфорумци,
Както виждам от постингите ви, май всички сме се прекарали да закупим от тия измишльотини - ултразвуковите машинки за “прогонване” на гризачи. Аз също се излъгах и направих на тая измамна, за съжаление българска фирма, оборот от около 200 лева. Нямам представа как са тествали машинките в лабораторни условия, но имам чувството са са ги направили за да ги привличат. Не ми е жал за парите, но ме е яд за това, че трябва да плащам калпава и неработеща стока, доверявайки се на описанието върху кутията и добрата реклама на продукта в магазина - в случая ”Baumax”. Виждал съм ги също и в “Praktiker”.
Не е ли време да сигнализираме съюза на потребителите в България, най-малкото поне да ги извадят от мрежата за продажба?
Подрави
wasbg
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 11:08 pm

Мнениеот soikata » Сря Яну 26, 2011 12:16 pm

На мойта машинка която си купих преди две години от Практикер плъховете им изгризаха гумичката и копчето за включване. Може да си представите как "работи". Имам и такъв капан с падащ капак с който много сполучливо се справям с уличните котки, но белката е умна гад и не се лови /поне до сега/. Проучвам как действа електро оградата на по-едрите като белка,пор,невестулка- пари/ефект, но за сега нямам реални резултати от практиката а само обещания от производителите.
soikata
потребител
потребител
 
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 10:11 pm
Местоположение: Златица

Мнениеот Zent » Сря Яну 26, 2011 12:33 pm

soikata написа: ............но белката е умна гад и не се лови /поне до сега/...............................



При мен се хвана на яйце.
Zent
потребител
потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 9:53 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Стефан Марев » Сря Яну 26, 2011 2:18 pm

yuri написа:Стефане, обясни го и на нас. Аз имам идея за такъв капан, но още не съм я реализирал. При мен има много белки. За сега нямам проблеми, понеже съм уплътнил много добре помещенията, но за всеки случай.


Здравейте приятели!
Тази сутрин ходих да взема самоделния капан в който се залага жива стръв а може и яйце от един приятел. Размерите му са дължина 110 см. широчина 30см. височина35см. клетката кадето се слага стръвта е30см но влиза в общата дължина 110см. дупката от кадето влиза хищника е с диаметър 7см. след дупката има една дъска която е обкована с ламарина на средата на дъската отдолу има една ос на която дъската лагерува и става като кантар хищника като влиза от тежеста я накланя на вътре в този момент задната част се надига и пада една метална подпорка и дъската става неподвижна и отвора остава затворен ето и малко снимки
Изображение
Изображение
Изображение

Изображение

Изображение


Незнам дали можах да го обесня добре за това ако имате въпроси питайте може и още снимки да направя. Стоя капан съм уловил няколко бялки и е сполучлив но е важно да се пипа с ръкавици когато се залага защото тия гадове са много хитри и усещат.
Аватар
Стефан Марев
потребител
потребител
 
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 5:08 pm

Мнениеот Стефан Марев » Сря Яну 26, 2011 2:22 pm

Ето още две снимки които съм пропуснал да кача
Изображение
Изображение
Аватар
Стефан Марев
потребител
потребител
 
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 5:08 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта