Страница 1 от 6

МнениеПубликувано на: Вто Яну 19, 2010 8:29 pm
от vercho
изскам да ви попитам как да съхранявам яйцата за люпене :cool:

МнениеПубликувано на: Вто Яну 19, 2010 8:44 pm
от Petrov
Трябва да ги слагаш на кори с острия край на долу и температурата в помещението да не надвишава 18 гр.Хубаво е яйцата за люпене да не се съхраняват повече от 7 дни.

МнениеПубликувано на: Вто Яну 19, 2010 8:54 pm
от nikigeen
Петьо е прав ,съхраняват се при 12-18 градуса ,но не повече от 10 дни,тоест после процента на люпимостта рязко спада ,с тъпия край нагоре.Преди да се заложат в инкубатора се аклиматизират за 20 часа средно при температура от 20-25 градуса .Защото ако се сложат направо от 12-18 градуса ,при 37.6-37.8 зародиша умира от температурен шок

МнениеПубликувано на: Пет Фев 26, 2010 9:33 pm
от Paulina
Някъде беше започната темата за оплодените яйца :think:

За съжаление яйцата със зелена и кафява черупка са много трудни за проверка по метода с лампата , същото е и при яйцата на японският пъдпъдък :(

МнениеПубликувано на: Пет Фев 26, 2010 9:42 pm
от Paulina
Paulina написа:Някъде беше започната темата за оплодените яйца :think:

За съжаление яйцата със зелена и кафява черупка са много трудни за проверка по метода с лампата , същото е и при яйцата на японският пъдпъдък :(


Съжалявам , не японският , а китайският :oops:

МнениеПубликувано на: Пет Фев 26, 2010 10:15 pm
от dr_lukanov
Така е, яйцата на кокошките снасящи яйца с шоколадова черупка (Маран) и синьо-зелена (Арокана и нейните кръстоски) се овоскопират трудно, най-лесни за овоскопиране са тези с бяла или светло кафява черупка.

МнениеПубликувано на: Съб Фев 27, 2010 2:38 pm
от Paulina
dr_lukanov написа:Така е, яйцата на кокошките снасящи яйца с шоколадова черупка (Маран) и синьо-зелена (Арокана и нейните кръстоски) се овоскопират трудно, най-лесни за овоскопиране са тези с бяла или светло кафява черупка.

Това ще рече , че инкубатора ще се върти три седмици на празно :!

Като щоколадово яйце - никога не знаеш какво ще извадиш от вътре :lol:

МнениеПубликувано на: Нед Фев 28, 2010 12:17 am
от dr_lukanov
Ааа ако се спазват всички условия: правилен подбор и отбор на родителското стадо, подходящо съотношение, хранене, отглеждане, събиране, съхранение и транспортиране на яйцата няма да е напразно :wink: .

МнениеПубликувано на: Нед Фев 28, 2010 12:31 am
от Paulina
dr_lukanov написа:Ааа ако се спазват всички условия: правилен подбор и отбор на родителското стадо, подходящо съотношение, хранене, отглеждане, събиране, съхранение и транспортиране на яйцата няма да е напразно :wink: .

Чужди яйца , купени от тук и там - като за експеримент :twisted: Пък и да изпробвам пак инкубатора , че повече от 4 години не е пускан .

Дано поне от зелените стане нещо :think: , за другите се съмнявам

Оплодени яйца!

МнениеПубликувано на: Нед Фев 28, 2010 8:39 pm
от Емо
Paulina написа:Някъде беше започната темата за оплодените яйца...


Аз днес проверявах пуешките яйца - интересно е че и при първите 25 които са на 14 дни и при вторите 25 които са на 7 дни има по 6 неоплодени - мислим си че пуека Пенчо е прескочил една от пуйките и нейните са неоплодените ... само си мислим де :wink: ! Та засега резултата е 76 % оплодени - зародишите са много активни - дано всичко е наред до края!

МнениеПубликувано на: Нед Фев 28, 2010 9:13 pm
от marto
на каква лампа проверявате яйцата и колко вата

МнениеПубликувано на: Нед Фев 28, 2010 9:18 pm
от Емо
marto написа:на каква лампа проверявате яйцата и колко вата
Добре е да бъде с насочена светлина - аз ги проверявам с прожектор на който стъклото е по навътре и се получава нещо като тръба отпред, която като се сложи яйцето с тъпото към прожектора не пуска светлина навън! Дано разбра какво исках да кажа! :wink: