Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Какво всъщнос е да отглеждаш расови птици!?

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Какво всъщнос е да отглеждаш расови птици!?

Мнениеот Мъро » Пон Юни 13, 2011 11:38 pm

Който трябва ме разбра.Но да ти поясня и на теб.Преди време се побликува една снимка на пуяк с интересен цвят,започна дебат как да се запази цвета в поколението а някой хора се изказаха че въпросния пуек само за тенджерата ставал.За това е безмисления ми пост,те си знаят
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Какво всъщнос е да отглеждаш расови птици!?

Мнениеот Ivkonnii » Вто Юни 14, 2011 8:24 pm

Мъро написа:Който трябва ме разбра.Но да ти поясня и на теб.Преди време се побликува една снимка на пуяк с интересен цвят,започна дебат как да се запази цвета в поколението а някой хора се изказаха че въпросния пуек само за тенджерата ставал.За това е безмисления ми пост,те си знаят


Знаеш ли и това, което написа пак е безмислено. Кажи им на тези "големи специалисти", които са коментирали пукът ми, че не ставал за нищо да си скъсат дипломите ако имат такива, защото аз имам поколение със същият цвят какъвто ми е пука.
А що се отнася дали е за тенджерата или не си е моя лична работа. Препоръчвам ти горещо да си гледаш и да си коментираш твоите птици, а не да даваш непоискана от теб некомпетентна оценка. :cool:
Да черпим от живота мечти, да даваме на мечтите живот!!
Ivkonnii
потребител
потребител
 
Мнения: 239
Регистриран на: Вто Дек 15, 2009 5:02 am

Re: Какво всъщнос е да отглеждаш расови птици!?

Мнениеот Мъро » Вто Юни 14, 2011 8:45 pm

Пич объркал си влака май.Аз за твойте птици и дума не съм написал поста ми беше към давид защото той се изказа пуяка да влезе в тенджерата тогава.А сега в тази тема написа да не се мисли само за стомасите.Чети хубаво преди да обвиняваш. :drinks:
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Какво всъщнос е да отглеждаш расови птици!?

Мнениеот Ivkonnii » Вто Юни 14, 2011 8:52 pm

Мъро написа:Пич объркал си влака май.Аз за твойте птици и дума не съм написал поста ми беше към давид защото той се изказа пуяка да влезе в тенджерата тогава.А сега в тази тема написа да не се мисли само за стомасите.Чети хубаво преди да обвиняваш. :drinks:



Пич съжалявам получи се така без да искам. Нека админа да го изтрие. Нямам нищо против теб.
Да черпим от живота мечти, да даваме на мечтите живот!!
Ivkonnii
потребител
потребител
 
Мнения: 239
Регистриран на: Вто Дек 15, 2009 5:02 am

Re: Какво всъщнос е да отглеждаш расови птици!?

Мнениеот nightingale » Сря Юни 15, 2011 1:41 pm

gusenica написа:Eeeeх колегииии :evil:
Колегата Давид 67 е искал да зададе въпрос и го е направил отваряйки тази тема-в момента така му е дошло така е озаглавил темата-нужно ли е да се опропастява същата(темата) -НИМА НЕ РАЗБРАХТЕ какво е искал да попита :think:

Така е . Темата наистина е интересна и не маловажна.
Аз лично го поздравявам за създаването й.
Обаче когато се помъчих учтиво и култуно да му обесня ,че определението ''расова'' не се вписва в случая ,той започна да вади от сто кладенеца вода.
Такива неща опропастяват темите, а не желанията и стремежът определенията да се изписват правилно и грамотно.
....''в момента така му е дошло така е озаглавил темата''... - Сигурно е така.
И за да не бъде дискусията напълно опропастена ще спра да я спамя и да дам моето мнение.
Значи дали говорим за породиста или непородиста птица, мисля ,че методът на отглеждане няма значение.
Тук според мен са важни елементарните познания на генетиката и особенностите на конкретната порода.
Съгласен съм с него че такова отглеждане освен чест е и не малка отговорност.
А сега да ви видя когато станем сериозни дали ни бива за това ? . :wink:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Какво всъщност е да отглеждаш расови птици!?

Мнениеот Paulina » Сря Юни 15, 2011 7:40 pm

Мъро написа:Пич объркал си влака май.Аз за твойте птици и дума не съм написал поста ми беше към давид защото той се изказа пуяка да влезе в тенджерата тогава.А сега в тази тема написа да не се мисли само за стомасите.Чети хубаво преди да обвиняваш. :drinks:

Мъро - и ти си объркал влака : по-точно казано си прочел това , което Румен е цитирал от едно ( вече не съществуващо ) мнение на друг съфорумник ( виж , че е написано в кавички ) . Върни се на страница № 6 ( при пуйките ) и ще прочетеш това :

Защо във форума се разказват неща от типа /ще изядем или този е по-красив и ще отцелее/ нали гледаме птиците си за удоволствие а не за прехрана ! аз никога не съм ял птица от мойте !не съм вегитарянец но това е някаси гадно да изядеш някоя птица затова че не чак толкова хубава като другите в стадото !неказвам че пуйките не са за храна ми тогава защо ги показваме във форума !?Това не е форум за хранителновкусовата промишленност а за пернати които обичаме да пърхат край нас!

и виж кой го е написал ! Тогава стана голям дебат и доста се поизтри !

И ако ивкони пак се намеси за кой ли път безмислено , само за да се заяде и трупа мнения ще помоля Админа за взимане на мерки !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Какво всъщнос е да отглеждаш расови птици!?

Мнениеот Мъро » Сря Юни 15, 2011 8:15 pm

Не съм се объркал аз .Точно заради давид стана всичко.
1.Неставаше дума въобще за пуйки на Ivkonnii а за подарения пуек на малкия Тошко един сив с канелен оттенък.
2.Точно заради неговата намеса пуснах темата за готварските рецепти.
3.Сега какво го защитаваш давид?Тогава хич не го защитаваше,даже и го плюеше и беше една от най дейните.Писнало ми е от такива фурнаджийски лопати.
4.От страница 9 почна всичко а не от 6.
5.Айде със здраве.И преди някой да се намесва в темите да си проверява добре фактите. :drinks:
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Какво всъщнос е да отглеждаш расови птици!?

Мнениеот nightingale » Сря Юни 15, 2011 10:09 pm

Гъсеничке, някакви въпроси ???
Сам(а) се обеждаваш, че не стремежът ми да коригирам лапсуса , разваля темата.
Паулина при всички положения е прочела постът ми ,преди да пусне поредния спам.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Какво всъщнос е да отглеждаш расови птици!?

Мнениеот yuri » Сря Юни 15, 2011 10:43 pm

Ха познайте, чии са тези думи:
Мисля че нюанса няма значение !"Важното пуйката да е повече кила и да има вкусно месо"!


Който се интересува, да направи справка на стр.9 в темата "Пуйки".
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Какво всъщнос е да отглеждаш расови птици!?

Мнениеот nightingale » Сря Юни 15, 2011 11:11 pm

ко стана с расовите фтички ???
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Какво всъщнос е да отглеждаш расови птици!?

Мнениеот Мъро » Сря Юни 15, 2011 11:13 pm

Точно за това говоря
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Какво всъщнос е да отглеждаш расови птици!?

Мнениеот Paulina » Пет Юни 17, 2011 7:11 pm

nightingale написа:ко стана с расовите фтички ???

"Ко стана" ли - лошо стана , щом и Модераторът взе да спами , то нещата не вървят на добре :-|

А и останалите , взели участие го правят само за да се заядът и не пишат нищо съществено : единят гледа неофемки , другият знам ли какво , трети намира темата за смешна , а ти - ти .....ти държиш диви птици и пак не пишеш нищо интересно !

И защо ли го правите - отговорът е много прост - никой от вас не е отглеждал , селекционирал , подбирал , имал отговорност за поддържане на вида , пътувал хиляди километри далеч само и само да намери птици от същата порода , но не за да ги продаде , а за да добави елитни пернати към "стадото" си , да "опреснява" кръвта , но не с първата попаднала му под ръка кокошка .....контактувал с половин свят за размяна на яйца и птици ......истинските развъдчици могат да напишат цял роман , истинските развъдчици виждат малкото пиленце и казват - "това остава , това е шкард" ! А какво става , когато се опиташ да "отвориш" очите на някого и му кажеш горчивата истина за неговите птици ???? - резултата е трагичен , защото всеки знае по-добре , макар и никога да не се е занимавал с това ! ! !

Единствено отговорът на Христо заслужава внимание , като не пропускам и отговорът на куражлията ( gusenica ) опитал се да защити Румен !

Да , расовите птици радват не само окото , ами са окраса и за двора , "гъделичкат" собствените ти постижения , защото знаеш колко труд и средства си вложил и всичко това те изпълва донякъде и с гордост ! А всичко останало , което не влиза в тази графа и което не отговаря на стандарта е просто за ......тенджерата , независимо от цвета и големината ! :D
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта