Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Аномалии при домашни птици

Модератори: nikigeen, yuri

Аномалии при домашни птици

Мнениеот yuri » Сря Фев 29, 2012 1:01 pm

Ето какво се получи от първата партида с пилета за тази година.
Изображение
Изкривен крак в областта на пръстите. Какви могат да са причините?

А това е срастване на среден и външен пръст.
Изображение
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Аномалии при домашни птици

Мнениеот mike123 » Сря Фев 29, 2012 3:49 pm

Здравей Юри,аз имам същия проблем,с няколко пилета.Изкривени пръсти.
Не знам да какво се дължи,и не мога да си обесня защо има толкова много,не само при мен,а и при други колеги.Други години не съм имал пилета с криви пръсти...
Ще снимам и мойте "недъчковци" да ги покажа.
mike123
потребител
потребител
 
Мнения: 157
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 9:09 am
Местоположение: Плевен

Re: Аномалии при домашни птици

Мнениеот yuri » Сря Фев 29, 2012 5:29 pm

Миналата година, пак от първата партида имаше пилета с изкривен среден пръст, но бяха само петлета. Нито една от ярките. Естествено, не съм оставял за разплод нито едно от тях. Тази година, за сега е само 1, но както се вижда изкривяването е още по голямо, а и мисля, че пилето е ярка. Познати твърдят, че е вследствие на не правилна инкубация.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Аномалии при домашни птици

Мнениеот Paulina » Сря Фев 29, 2012 6:47 pm

yuri написа:Миналата година, пак от първата партида имаше пилета с изкривен среден пръст, но бяха само петлета. Нито една от ярките. Естествено, не съм оставял за разплод нито едно от тях. Тази година, за сега е само 1, но както се вижда изкривяването е още по голямо, а и мисля, че пилето е ярка. Познати твърдят, че е вследствие на не правилна инкубация.

Познатите ти имат право !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Аномалии при домашни птици

Мнениеот yuri » Сря Фев 29, 2012 11:44 pm

Paulina написа:Познатите ти имат право !

Какво по-точно имаш предвид? Температура, влажност и т.н.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Грешки при мътене

Мнениеот Paulina » Чет Мар 01, 2012 1:22 am

Има две причини за изкривяване на пръстите - едната е генетична наследеност , по-често срещаната причина е висока температура в инкубатора .
Дори и да ги оставиш за разплод не мисля , че това ще е проблем , защото пръстите са се изкривили поради грешка в мътенето , а не защото им е заложено да са такива . Аз имам една такава кокошка и нейните яйца се консумират , защото петела го махнах , но пък тя е отлична мътачка .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Аномалии при домашни птици

Мнениеот yuri » Чет Мар 01, 2012 10:56 am

Всъщност, точно за това ми казаха, висока температура. Но това се случва само с първите партиди. Тази година с яйца събирани в периода 1-15.01, а миналата 10-20.02 и след това със същите настройки на инкубатора се люпят нормални пилета. Така, че не отхвърлям такава версия, но не съм много убеден в това.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Аномалии при домашни птици

Мнениеот Христо Коларов » Чет Мар 01, 2012 11:53 am

И при мене се проявиха с криви пръсти птици.Но,само от една порода.Да допълня че в партидата от която лщпих птици имаше от 9 породи птици и само от една порода имаше изкривяване.Може би не е от температурата :think:
Аватар
Христо Коларов
потребител
потребител
 
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 6:51 am
Местоположение: Габрово

Re: Аномалии при домашни птици

Мнениеот blago » Чет Мар 01, 2012 12:12 pm

Миналата година имах същия проблем-но само с една порода- Марана, който внесох от Англия. Другите породи нямаха никакви деформации, въпреки високата температура, която моя инкубатор поддържа, тъй като е малко първобитен. Обадих се на англичанина по телефона и той ми обясни , че е имал същия проблем със същите птици и че е поръчал петел със друга кръв от Франция-явно че причините са генетични.
Оставил съм една ярка с изкривен среден пръст, за да видя какво ще стане тази година, при положение че и петела ми е от друга линия.
.
.
" Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам животните" - Джордж Бърнард Шоу
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Re: Аномалии при домашни птици

Мнениеот Димитър.Д » Чет Мар 01, 2012 7:51 pm

Аз също имах такъв проблем с породата Плимутрок през 2010г.Птиците ми бяха люпени тогава с инкубатор и излезнаха 3 с искривен среден пръст.Не знам по каква причина , но и трите бяха кокошки а останалите от тази партида петлета и още една кокошка.И поради недостиг на кокошки всички 4 кокошки бяха оставени за разплод.Обаче точно преди развъдния сезон 2011г инкубатора ми отказа да работи и нямаше как да искарам пиленца чаках някоя да се разквака и най-сетне едната реши да легне.Насадих я с 13 яйца и се излюпиха 10 пилета , от които всички абсолютно нормални нямаше аномалий както при родителите им , за мен беше доста учудващо защото мислех , че е наследствено , обаче явно не е всичко може би е от неправилна инкубация с инкубатора.Сега чакам да се излюпят таз годишните и ще видим дали ще има отново такива , като при условие едната кокошка от тези трите отново е в разплодното ми ято.
Аватар
Димитър.Д
потребител
потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 4:42 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: Аномалии при домашни птици

Мнениеот Paulina » Чет Мар 01, 2012 11:29 pm

Не знам дали знаете , но при някои породи си има особености при мътенето на яйцата . Така например яйцата на Фаверола се мътят при по-ниска температура . Яйца на Маран не съм люпила , но съм чела , че заради твърдата черупка много хора практикуват потопяването на яйцата ( преди люпене ) в солена вода или пък в разтвор от вода и оцет . Някои ги люпят на по-ниска въздушна влажност , защото яйцата са с по-големи пори и са много доволни от резултата . Също така съм чела , че Марана при правилна инкубация може да "излезе" и на 23-тият ден и това е било съвсем в кръга на нещата .

Благо - ако имаш възможност остави марански яйца да бъдат излюпени от някоя кокошка и тогава сравни резултата - проследи дали и там ще има деформация при поколението и тогава вече ще знаеш дали проблема е генетически или пък технически .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Аномалии при домашни птици

Мнениеот naiko » Вто Мар 20, 2012 8:09 am

здравейте искам да попитам някой дали се е сблъсквал с този проблем , получи се преди месец с едно от пиленцата изсъхнаха му пръстите до половината и се отчупиха но е живо и борбено , но сега имах още едно на една седмица и принего се получи същото далсъмго на лекар за да разберем на какво се дължи , помогнете ако знаете нещо


Изображение

Изображение

хранят се със смески ,първите 2 седмици са на равен под след това ги измествам в клетки там подът е метална мрежа 1см-1см ,давам им селед 1 седмица витамини 1 седмица и 1 седмица нищо
Аватар
naiko
потребител
потребител
 
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 2:55 pm
Местоположение: Русе

Следваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта