Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


съвместимост на птици във волиерата

Модератори: nikigeen, yuri

съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот bat_bg » Сря Апр 18, 2012 11:17 pm

Здравейте, най накрая и аз мога да се радвам на двор и животинки в него. първото нещо което си направих беше волиера - към 3 м2 ми е вътрешното помещение, а към 6 м2 е външното. тези дни ще мога да го снимам с хубав апарат и ще го пусна. вече имам 4 кокошчици и петле за яйца. Въпроса ми е какви други птици са съвместими с кокошките? Мисля си за фазани или патета (йордечки или неми), другото е да си гледам няколко гълъба във "високите етажи" дали ще ги допускат до храната и водата? какво ще ме посъветвате?
Аватар
bat_bg
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 3:48 pm

Re: съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот bat_bg » Пет Апр 20, 2012 10:19 pm

https://picasaweb.google.com/sstamatov4/Kashta#5733563465491152274

ето я и моята волиера с първите новодомци :D

моля за съвети...
Аватар
bat_bg
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 3:48 pm

Re: съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот anitra » Вто Май 08, 2012 12:09 am

здравей колега,според мен волиерата ти не е много голяма,на кокошките им е добре,може да съжителстват с патици, но не и с гъски иили с пуйки,за гълъби мисля че няма да има проблем,а за фазани не съм сигурен,успех ти желая! :cool:
anitra
потребител
потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 9:05 pm
Местоположение: село нови хан

Re: съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот bat_bg » Вто Май 08, 2012 7:08 am

anitra написа:здравей колега,според мен волиерата ти не е много голяма,на кокошките им е добре,може да съжителстват с патици, но не и с гъски иили с пуйки,за гълъби мисля че няма да има проблем,а за фазани не съм сигурен,успех ти желая! :cool:


Благодаря колега, така е, волиерката си е направо малка, но все пак вече имам възможност да се насладя на това да имам поне такава :)
вече съм я оборудвал на "вторите етажи" с 2 клетки за гълъби отвън, а вътре една клетка за пъдпъдъци.

скоро ще кача снимки, като придобия и няколко гълъба.

освен това си поръчах "учебен" инкубатор Brinsea Mini Advance EX :) очаквам и тази придобивка с нетърпение... :)
Аватар
bat_bg
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 3:48 pm

Re: съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот miroki » Вто Май 08, 2012 3:47 pm

Тука смело можеш да кажеш, както от песента "прозорецът е моята врата..."
Имаш място за доста кокошки още. Ако няма още толкова вътре.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот Paulina » Сря Май 09, 2012 12:42 am

miroki написа:Тука смело можеш да кажеш, както от песента "прозорецът е моята врата..."
Имаш място за доста кокошки още. Ако няма още толкова вътре.

Да бе , да - напъхай ги вътре така , че да не могат да ходят , а направо да се прескачат - хем и бутчетата им ще укрепнат ! После пусни и гълъбите , за патиците направи едно езерце - вземи от немите , че са по-големи ! В затвореното помещение със сигурност имаш скара , на която птиците да спят , няколко полога , клетката с пъдпъдъците , място за патиците , пък и за гълъбите , че то в нашите географски ширини имаме един сезон , дето му се вика "зима" и той наистина като се разлюти понякога доста "в-зима" ..... А петел ще живее ли при кокошките ??? Ах , да , прочетох ..."и петле за яйца".....е , той и петелът има две яйца , ама не си ги дава ....!

Не знам защо , но никак не ми се вярва вътрешното ти помещение да е 3 кв. метра ..... :think: Изглежда по-малко и от затворническа килия , ама нали е само снимка - може и да се лъжа .....

Ако големите кокошки са ти малко можеш да ги махнеш и на тяхно място да пуснеш джинки - дребни са и ще събереш повече вътре , пък и те снасят яйца ( обаче само кокошките ) .

И така - давай смело напред - има още какво да запълваш !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот miroki » Сря Май 09, 2012 8:42 am

Е защо да не събере 8 кокошки.
Съвсем си е достатъчно и 3 двойки гълъби дори. За друго едва ли ще има място. Освен ако не иска да се гледат бройлери тогава и 30 може да вземе, те се гледат на по-тясно.
Има плочки средно са по 30см за ориентир в размерите на кокошарника.
Не е добре идея да се смесват с други пуйки или патици.
При мен беше голям проблем да науча петела да не гони пуйките, след това пък обратното, след като последните пораснаха още.
Общо взето се гледаха разделени.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот shikata » Сря Май 09, 2012 3:18 pm

Не виждам причина да укорявате човека едно е да иска(този мерак сигурно го нямате и вие нали), друго е да се съобрази и да сложи такава бройка че да не се тормозят животните.Не се хвърляйте веднага на заяждане с хората.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот anitra » Сря Май 09, 2012 3:30 pm

към паулина-не укорявай човека а му разясни поведенческите реакций на птиците
anitra
потребител
потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 9:05 pm
Местоположение: село нови хан

Re: съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот Paulina » Сря Май 09, 2012 5:33 pm

anitra написа:към паулина-не укорявай човека а му разясни поведенческите реакций на птиците

Името ми се пише с главна буква !

--------------------------

Поведенческите реакции на птиците не могат да се обяснят просто така , защото това много зависи от характера на животното ! Има големи птици , които се понасят с малки , но има и малки птици , които налитат на големите ! Всичкото е опит и наблюдение !

---------------------------

Към мироки - какви 8 кокошки , какво чудо - тези животни нали трябва и да се движат ! Друго си е , ако отпред се разгради и животните могат да се движат свободно в градината и само вечер да се затварят в килийката ( където са и пъдпъдъците ...) !

30 бройлера .....ти да си чувал , че и животните имат права ? Можеш ли да си представиш смръднята на ацетон , която ще се носи от помещението , ако тези птици спят там ? На колко време ще трябва да се чисти ? През два дена , предполагам .....Ами това , което 30-те бройлера ще "преработят" през деня , докато се опитват да се движат в шестте квадратни метра - него броихме ли го като тор ?

Така си е много добре - 4 кокошки и един петел - всяко едно новодошло животно ще създаде стрес за себе си и останалите с изключение може би на гълъбите , за които трябва да се поставят високи кацалки , а може би и хранилки ! Патици , гъски , пуйки и фазани трябва се държат отделно , поради не-наличието на достатъчно място , изискването на други условия и несъвместимост в характерите !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот miroki » Сря Май 09, 2012 9:25 pm

Някой май не е гледал бройлери.
При подовото отглеждане върху дълбока несменяема постеля пилетата бройлери се настаняват средно по 18 на 1 м2, но по-точно е да се отчита максималната жива маса на единица площ. Тя не бива да надхвърля 35 кг/м2.

По тази схема съм гледал 30 броя на 4 м2 ( 2х2) и не се сменя нищо 40 дена, всъщност маха се картона отдолу ако е с картон от време на време. Аз ги гледам до повече килограми и затова не съм превишавал 30, е и не само поради това, защото се махат на веднъж и е трудоемко без кланица.
По тази схема може и доста повече.
Размерът на волиерата е около 4 на 4 метра което е около 16 квадрата. Не случайно показвах какви са размерите на плочките. Единият ъгъл го няма и може да се каже, че е около 12-14 квадрата.
Не съм писал за пъдпъдъци, а за 8 кокошки, както виждаме може и 50 да се гледат.
Ако въпросният сайт представлява нарушение правата на кокошките бройлери, моля уведомете нужните власти за премахването на темата и не подражанието сред останалите хора. И не вменявайте в мен вина за знанието, което съм придобил от него и тук. И също така за споделянето му след проверка достоверността му.

http://agronet.bg/bee-keeping/pticevads ... jleri.html
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот Paulina » Чет Май 10, 2012 12:59 am

miroki написа:Някой май не е гледал бройлери.
При подовото отглеждане върху дълбока несменяема постеля пилетата бройлери се настаняват средно по 18 на 1 м2, но по-точно е да се отчита максималната жива маса на единица площ. Тя не бива да надхвърля 35 кг/м2.

По тази схема съм гледал 30 броя на 4 м2 ( 2х2) и не се сменя нищо 40 дена, всъщност маха се картона отдолу ако е с картон от време на време. Аз ги гледам до повече килограми и затова не съм превишавал 30, е и не само поради това, защото се махат на веднъж и е трудоемко без кланица.
По тази схема може и доста повече.
Размерът на волиерата е около 4 на 4 метра което е около 16 квадрата. Не случайно показвах какви са размерите на плочките. Единият ъгъл го няма и може да се каже, че е около 12-14 квадрата.
Не съм писал за пъдпъдъци, а за 8 кокошки, както виждаме може и 50 да се гледат.
Ако въпросният сайт представлява нарушение правата на кокошките бройлери, моля уведомете нужните власти за премахването на темата и не подражанието сред останалите хора. И не вменявайте в мен вина за знанието, което съм придобил от него и тук. И също така за споделянето му след проверка достоверността му.

http://agronet.bg/bee-keeping/pticevads ... jleri.html

Да , прав си - бройлери не съм държала , няма и да го направя !

Ако не се лъжа , съфорумеца беше писал нещо за яйца , а не за това , след 40 дена да си коли птиците , но знам ли ....може и да съм пропуснала нещо ! Между другото - току що прочетох , че един бройлер "произвежда" за 8 седмици 5 килограма куришки .....не е малко , нали ......умножено по 30 ......е доста !

За пъдпъдъци не си писал , но собственика на волиерката пише : а вътре една клетка за пъдпъдъци

Дали въпросният сайт представлява нарушение не бих коментирала - ако зависеше от мен такива "ферми" нямаше да съществуват ! Не знам защо правиш грешката да сравняваш промишленото с домашното отглеждане на птиците - нито условията са еднакви , нито пък храната ! И всеки , който има малко сърце за животните си би мислил трезво : добре , ще го изядеш , но поне не го мъчи , докато го гледаш ! Качеството е по-важно от количеството !
Ако пък само левчета , които ще "донесат"са важни ... то тогава ще ни е трудно да седнем на една маса !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Следваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта