Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Европейска изложба Лайпциг 2012!

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Емо » Вто Дек 11, 2012 10:02 pm

Приятели това е ЛИНК към всички ми 1300 снимки! Вероятно д-р Луканов или Паулина със опита и знанията си биха подбрали и подредили по добре птиците, но аз толкова успях!

Приятно! :wink:


пп. Още не съм качил всичко!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот dr_lukanov » Вто Дек 11, 2012 10:50 pm

Благодаря Емо за снимковият материал, сериозен си :drinks: .
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Емо » Вто Дек 11, 2012 11:20 pm

Приятно ми беше да наблюдавам нежното отношение на развъдчиците при прибирането на птиците в прекрасните преноски! Всеки българин посетил големия базар в Шумен или който и да е друг съботно-неделен тормоз на птиците у нас, ще бъде приятно впечатлен (не бих казал учуден) от другото отношение към птиците в Европа!

Ако австрийците са участвали със 2200 животни, значи нашите 360 български гълъба са блестящо постижение! Имахме награди, имахме и продадени птици! :|

Нашите гълъби пристигнаха на изложбата предадени на специализиран, лицензиран и организиран от Съюза на гълъбовъдите в България транспорт!

Най-добри резултати в много области често се получават при специализирането, някои му казват фокусиране! Вероятно голяма част от развъдчиците в Европа са специализирани в една или няколко породи и вероятно един или няколко цвята! Вероятно :wink: ! Не беше удобно да снимам стотиците изложители натоварили количките с прекрасните си и удобни преноски и насочили се към служебния вход, на тях имаше по 10-20 птици! На много места между редовете с птиците имаше обособени кътове на клубовете, където членовете им бяха посрещани с вино, бира или чай! Това са дългогодишни специализирани в определена порода или група породи клубове! Някои от тях празнуваха 100-годишнина!

Ние обичащите Серама имахме уточнена среща в събота в 10часа и си побъбрихме приятно около час! Удоволствие беше за мен да се запозная на живо с Манфред - един прекрасен младеж от Австрия със много добри птици! Покани ме на гости през пролетта! Имаше и няколко любители на Серама от Германия и две млади дами от Норвегия!

Интересно е да споделя, че крачетата които носеха тавите с клетките бях от двойно, дебело и кръстосано велпапе! Удобно, лесно и еко решение! Не ме учуди! :wink:

Това е една тема за най-голямата Европейска изложба на домашни пернати по двора, гълъби, зайци, декоративни птици! Нека не забравяме, че представените птици не са само немски! :wink:
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

ЛИНК - Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Емо » Сря Дек 12, 2012 1:00 am

Оказа се че в Пикасата могат да се качват албуми до 1000 снимки! :) Ето отново линк към първите снимки и друг към втория албум!

European Show - Leipzig 2012!

European Show - Leipzig 2012! - 2
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: ЛИНК - Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Paulina » Сря Дек 12, 2012 3:48 am

Емо написа:Оказа се че в Пикасата могат да се качват албуми до 1000 снимки! :) Ето отново линк към първите снимки и друг към втория албум!


Щеше да ги събереш и в един линк , ако си беше спестил качването на снимките с ниско качество :D
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: ЛИНК - Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Емо » Сря Дек 12, 2012 10:25 am

...... написа:Щеше да ги събереш и в един линк , ако си беше спестил качването на снимките с ниско качество


Аз обещах че ще кача всички снимки, постарах се и го направих! Извинявам се за неудобството, че са на два отделни линка! :wink: Във всяка една "нискокачествена" снимка някой може да открие нещо ценно!

Приятели има едни хора, които вместо да качат и те някоя и друга снимка или да споделят нещо интересно от изложбата или от развитието на птицевъдството в Европа, ако знаят разбира се, просто не могат да пораснат и се държат сякаш са все още в детската градина! :wink:

Весел Снежен Ден на всички :wink:
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот ZDRAVKO » Сря Дек 12, 2012 10:45 am

На мен ми беше интересно да разглегледам всички снимки за което съм благодарен на Емо за предоставените линкове и за положения труд за всичките снимки :|
Аватар
ZDRAVKO
потребител
потребител
 
Мнения: 296
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:26 pm
Местоположение: SOFIA

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Dr. Velev » Сря Дек 12, 2012 12:22 pm

Привет и от мен . От Лайпциг имам над 1000 снимки и 10 -тина филма . За да не ме критикуват за лошо качество , всичко което касае кокоши ще изпратя на Д-р Луканов , той да прецени какво да качва в тази насока . Нека повече наши сънародници станат съпричастни на това събитие . Мога да се похваля , че шампиона на черните брами е две кокошки са вече моя собственост . Вальо съща купи шампионите . Това стана възможно поради факта че бях на изложбата още във вторник . Дано допринесем за развитието на родното птицевъдство и в тази насока .
Изключително много разчитам на компетентността , толерантността и благородството на колегата , от който пример трябва да взимат дори и сънародниците ни живеещи в чужбина .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Dr. Velev » Сря Дек 12, 2012 12:23 pm

Проба Изображение
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Емо » Сря Дек 12, 2012 1:00 pm

Ех , как сме се разминали .....


Хаха, просто съм голям късметлия! :wink:

Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот dr_lukanov » Сря Дек 12, 2012 1:30 pm

Още една добра новина за развъдчиците на Брама бантам и стандарт, а и на Орпингтон и Шабо :drinks: . Да са ви живи и здрави и най-вече да се множат.
Интересно бе за мен едно представяне на порода за пръв път извън Азия: виетнамската Га Донг/Га Донг Тао от полските развъдчици (най-вече собственика на Woliera.pl), които тази година представиха и Джитокко на Европейското съдийско събиране, а преди две-три години внесоха и оригинални Минохики в Европа. Иначе бих казал слабо представяне на някои борцови породи (Сатсумадори, Ко-Шамо, Ямато) и най-вече на Серама ... :think: и отлично качество на голяма част от останалите породи. Искрено ви завиждам за възможността, която имахте и още веднъж поздравления за добрият избор и пионерското начинание (дано все повече хора започнат да оценяват птиците не само по цената) :| .
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот dr_lukanov » Сря Дек 12, 2012 2:24 pm

Забравих да спомена, че ако тази изложба беше преди 10-20 години тогава качеството на представените птици щеше да бъде много над днешното. Кризата обхвана европейското декоративно птицевъдство доста преди икономическата, поради урбанизацията и липсата на приемственост. Въпреки всичко сами виждате за какво иде реч: 100 000 птици, зайци и морски свинчета ... :idea: .

Проблемът тук не идва от липсата на желание или генетичен материал (особено след влизането ни в ЕС), а от начина на мислене. Въпреки всичко наблюдавам положителна тенденция през последните няколко години. Искрено се надявам да има в бъдеще и специализирани сдружения (мисля, че първите могат да са на Серама, Брама, Шабо, Българските породи кокошки и т.н.). Основна моя цел е приемането на България в секция "Кокошеви и водоплаващи" към ЕЕ, това може да стане единствено с по-тясно сътрудничество между БАРКВП и СГПРБ. Единственият начин за бъдещ просперитет е обединение и тясно сътрудничество, както на национално ниво, така и на международно.

Ще споделя една идея, която ме "тормози" от известно време, а именно развитие на птицевъдството и зайцевъдството като хоби чрез обособяване на отделни секции: Гълъби (Pigeons/Tauben) Кокошеви и Водоплаващи (Poultry/Gefluegel) и (гризачи (Rodents) в органиграмата на СГПРБ (тук името на Националното сдружение не ми пасва много, защото природолюбителите не отглеждат птиците при изкуствени условия). Първата секция е достатъчно силно развита с оформена пирамидална структура. Втората би могла да се представя от БАРКВП (като асоцииран член на Съюза и всички активи да преминат към него), а третата тепърва да се развива. По този начин няма да има припокриване на функции, раздвояване на членската маса, по добро взаимодействие и постигане на по-високи цели. В тази връзка, ще бъде и моето предложение към членовете и УС на СГПРБ на следващото Общо събрание. Единствено това е начина България да заеме своето място и в секция Gefluegel на ЕЕ, българските породи да участват на Европейските изложби и да бъдат признати и не на последно място и родно участие и признание на този голям форум.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron