Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Регистрация на птици

Модератори: nikigeen, yuri

Регистрация на птици

Мнениеот cecko_iliev88 » Сря Дек 19, 2012 3:09 pm

Здравеите, колеги всички ние посещаващи този саит сме тясно свързани със птиците по един или друг начин. И в мен възникна един въпрос, който мисля да го споделя с вас ако има друга тема се надявам да ме извините, но все пак да попитам.
Кой от птиците, който отглеждаме в домашният ни двор подлежът на РЕГИСТРАЦИЯ, или било то друг вид контрол?
Нека всеки които знае по нещо да го сподели
cecko_iliev88
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 4:05 pm

Re: Регистрация на птици

Мнениеот Емо » Сря Дек 19, 2012 4:09 pm

Българска агенция по безопасност на храните (БАБХ) е специализиран орган, който осъществява контрол по отношение на храните и ветеринарномедицинската дейност в Република България. Приемник е на Националната ветеринарномедицинска служба.

Отиваш в местния клон на БАБХ - ползват същите,сгради и са същите хора, които преди бяха регионална-ветеринарномедицинска служба. Намираш кой вет. лекар е отговорник за твоя район и там се регистрираш като животновъден обект. На същото място след това ти издават пътни листа за движение на птиците в страната!

Напълно е възможно скоро да трябва такъв пътен лист за движение на птиците с куриери при продажба в страната!

Това е което аз съм направил!

Ветеринарните лекари във форума може би ще кажат повече!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Регистрация на птици

Мнениеот TK3C-74 » Сря Дек 19, 2012 4:56 pm

това е извадка от наредба 44. според мен в най-скоро време ще ни погнат да имаме регистрирано стопанство с номер и т.н. за да могат да ни издават пътни листи
(Изм. - ДВ, бр. 102 от 2006 г., в сила от 19.12.2006 г., доп. - ДВ, бр. 50 от 2010 г.) Разпоредбите на наредбата с изключение на чл. 11, ал. 5 не се прилагат:
1. (изм. - ДВ, бр. 48 от 2008 г.) за обекти на физически лица, в които се отглеждат за лични нужди до:
а) (изм. - ДВ, бр. 90 от 2008 г., в сила от 17.10.2008 г., изм. - ДВ, бр. 50 от 2010 г.) три едри преживни животни и приплодите им до едногодишна възраст;
б) (изм. - ДВ, бр. 48 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 50 от 2010 г.) десет овце майки или кози майки с приплодите до 6-месечна възраст;
в) пет прасета за угояване;
г) (доп. - ДВ, бр. 48 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 90 от 2008 г., в сила от 17.10.2008 г.) три броя еднокопитни и приплодите им до едногодишна възраст;
д) (изм. - ДВ, бр. 90 от 2008 г., в сила от 17.10.2008 г., изм. - ДВ, бр. 50 от 2010 г.) десет зайкини с приплодите;
е) (изм. - ДВ, бр. 48 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 90 от 2008 г., в сила от 17.10.2008 г.) 100 ВЪЗРАСТНИ ПТИЦИ;
ж) (нова - ДВ, бр. 48 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 90 от 2008 г., в сила от 17.10.2008 г.) 150 бройлера.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Регистрация на птици

Мнениеот dr_lukanov » Сря Дек 19, 2012 6:10 pm

така е, в регионалният клон на БАБХ (ОДБХ, бившите РВМС-та) се подава молба за регистрация на животновъден обект за регистрация на птици, където се вписва и броят (ориентировъчен) и вида на птиците (вкл. гълъби и декоративни птици). Трябва да бъде съобразен броят на птиците и с изискванията за максимален брой в населено място, според конкретните изисквания в кметството или общината (най-често до 100 броя).
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Регистрация на птици

Мнениеот Емо » Сря Дек 19, 2012 6:18 pm

TK3C-74 написа: според мен в най-скоро време ще ни погнат да имаме регистрирано стопанство с номер и т.н. за да могат да ни издават пътни листи


Да това съм описал и аз, но при малкото количество птици които отглеждаме се регистрира животновъден обект (не животновъдна ферма)! Пак с номер и пак ти издават пътни листа! Не мисля че това обаче е погване! :wink: Това е добре за всички нас! :wink: А някои по изпълнителни вече сме го направили! Шегичка! :wink:
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Регистрация на птици

Мнениеот TK3C-74 » Сря Дек 19, 2012 7:08 pm

в този ред на мисли и аз съм регистриран. сериозно :cool:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Регистрация на птици

Мнениеот simex » Вто Апр 21, 2015 9:07 am

Не знам да ли тук е мястото да попитам . Имам идея да кандидатствам по новите програми с отглеждане на пъдпъдъци и за целта ще регистрирам животновъден обект като вече се заех с излюпването на малките вече имам 57 броя. Яйцата закупих от колега по обява от интернет, но ветеринаря ми съобщи че трябва да закупя пъдпъдъци с пътен лист за доказване на произход и доставка .Така ли е,а има ли друг начин да удостоверя наличието им в фермата?
simex
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Апр 17, 2015 2:20 am

Re: Регистрация на птици

Мнениеот Мъро » Вто Апр 21, 2015 7:30 pm

НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА.Какво значение има как са дошли пъдпъдъците,този трябва да провери условията за гледане и това е,друго него интересува.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Регистрация на птици

Мнениеот petak » Сря Май 20, 2015 8:01 pm

simex написа:Не знам да ли тук е мястото да попитам . Имам идея да кандидатствам по новите програми с отглеждане на пъдпъдъци и за целта ще регистрирам животновъден обект като вече се заех с излюпването на малките вече имам 57 броя. Яйцата закупих от колега по обява от интернет, но ветеринаря ми съобщи че трябва да закупя пъдпъдъци с пътен лист за доказване на произход и доставка .Така ли е,а има ли друг начин да удостоверя наличието им в фермата?


Привет колега, подобни са и моите намерения, като към момента съм в процес на люпене на пъдпъдъците. При мен обаче БАБХ не ме консултират а ми казаха да си чета наредбите и ако реша, че мога да покрия изискванята да си подам документите :shock: . Та сега чета но много неясноти. Би ли споделил малко друга информация относно критерии за помещението и въобще всичко необходимо за регистрацията на ЖО пъдпъдъци. Ще се радвам ако за в бъдеще можем да си бъдем взаимно полезни в новозапочнатото начинание :D
petak
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Май 20, 2015 7:40 pm


Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта