Страница 1 от 1

Эаплождане

МнениеПубликувано на: Сря Фев 20, 2013 9:28 pm
от drezgav
Здравейте колеги незнам дали тук е мястото и ме извинете ако съм объркал но искам да попитам относно эаплождането аз предимно си отглеждам 2 породи и ги гледам раэделено за да не иэлиэат крастоски но на есен си купих още 2 3 породи малки пилета и ги оставих на едно място докато порастнат да ги разделя обаче днес докато правих клетките и видях едно от шаботата ми заплоди едно от мини кохитата те все още не са започнали да снасят но вазможно ли е като почнат да снасят да са оплодени яйцата :think: и колко оплодени яйца може да снесе кокошка от едно эаплождане от петела

Re: Эаплождане

МнениеПубликувано на: Пет Фев 22, 2013 4:24 pm
от Красимир
При пуйките може няколко, но при кокошките не.

Re: Эаплождане

МнениеПубликувано на: Пет Фев 22, 2013 5:38 pm
от bojidar70
Раздели ги и след 20-тина дена яйцата ще са чисти .

Re: Эаплождане

МнениеПубликувано на: Пет Фев 22, 2013 7:47 pm
от drezgav
ок колега значи то ярчето още не снася аз вече ги отделих и дори да не снася след 20 дни ще е чисто вече така ли :think:

Re: Эаплождане

МнениеПубликувано на: Пон Дек 16, 2013 1:01 am
от Владо Иванов
Здравейте
някъде четох че с едно скачане (яркане) кокошката може да снесе до седем дни седем оплодени яйца или по малко броя яйца в зависмост от породата. В птицекомбинатите практикуват изкуствено осеменяване. Петела Корниш го доят и после вкарват "дозата" на няколко кокошки. Т'ва за бройлерите. Нали се сещате че доста ще е трудоемко всеки ден да се "инжектира" кокошката. Апък е друг въпроса защо толкова често петела скача на кокошката в един ден :think: , най веротно да си затвърди лидерството в стадото.